Jump to content

Moto Zajednica

Mišljenja o BMW F650 GS, Dakar, Fuduro, Strada ... od 1995 do 2005?

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Возио f650 funduro 1997 годиште.
Прешао близу 70 000 (око 10 година). Продао га пре 5 година тако да ме немој држати за реч око пређене километраже.
Оно што овај ротакс са једним цилиндром има да ти понуди то је поузданост и економичност, сад је само питање за шта теби треба и како ћеш да га експлатишеш.
Ја сам ишао и на путовања са коферима и са сапутником а ишао сам и на офф по ФГ.
Све позитивне оцене од мене. Позуданост на високом нивоу одржавање смешно једноставно.
Кварови 0.


Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

F650 Gs i Dakar mislim da prebacuju tu cifru koju pominješ a inace su jako dobri motori. Uglavnom svi imaju Abs I ubrzavanje pa su i bas ekonomicni.

Strada je Aprilia pretpostavljam. I one su dobre ali sa Yamahinim 660cc motorom. Stariji Pegaso iako ima Rotax masinu ima i dosta bubica i jako je teško naći dobro ocuvanog koga već nisu cackali razni majstori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ja sam donedavno imao f650 gs Dakar, prodao ga drugu na njegovo insistiranje. 
 

Mnogo dobar motor. Vozio sam ga prelagano iako je koncepcijski bas visok za mojih 172cm visine (vrhovima prstiju tek hvatam tlo), a ja pocetnik. Vozi se savrseno, obrtni momenat odlican, cuje se kao zver, udobaan, zastita od vetra dobra itd. Nijedan problem nisam imao sa njim OSIM sto zezalo kratko svetlo i levi zmigavci koji su cas radili cas nisu. Motor ima moju preporuku, definitivno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Kupio sam Dakar 2002. godište u aprilu ove godine i za ovu prvu sezonu prešao sam oko 4500km. Bio na preventivnom servisu odmah posle kupovine i tad mu uradio mali servis, dotegao lanac, zamenio pločicu prednje kočnice i neke sitnice, vozi se svaki dan. Na zalasku sezone motor je potpuno isti kao i pre tih 4500km, inače na satu ima 74500km. Uz neke mane oko prebacivanja kvačila u "N" koje ću izneti u nekoj drugoj temi, motor za sad deluje toliko pouzdano i svakim danom sve više osećam da ćemo se družiti još jaako jako dugo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja