Jump to content

Moto Zajednica

T max ecu..

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha t max, piaggio vespa

Srdacan pozdrav svima. Ja sam zeljko iz subotice, posedujem t max 500, 2009god oko godinu Dana. Sve je do nedavno radio perfektno dok nije doslo vreme za zamenu akumulatora, on je promenjen I na displeju mi se pojavila greska 43.naknadnom inspekcijom je ustanovljeno da je relej za pumpu za gorivo premosten sa jednom zicom. Znaci postoji problem sa kompijuter om... (ecu).... Dali neko moze da mi preoruci nekog majstora ko bi to mogao da po pravi?   Hvala... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cudno je da ti se greska pojavila nakon zamene baterije jer kada je pomenuta zica (plavo-zute boje) prespojena znaci da je crkao - vod iz racunara ka releju pumpe goriva.

Tu moze biti vise razloga i u tom slučaju ecu lampa svetli konstantno.

Zam. baterije nema veze sa time te mi je zato čudno da ti se tek tada upalila ecu lampa....nema logike.

 

sta to dalje znaci

Screenshot-24.png

 

U oem varijanti to je vremenski impuls ili ti cuveno zujanje pumpe od 3 sec cim se da kontakt i stane. Pritiskom tastera paljenja radilica krece sa rotacijom sto senzor vidi (obrtaje) i podatak salje u ecu.

Ecu ponovo pusta -12V ka releju koji su ovog puta konstantni... bajk pali.

 

Kad je ovako prespojena zicka kao sto je kod tebe..... oznacih je strelicom, spojena tako da kad se da kontakt kljucem, dobije i ima konstantnih -12V.

Bajk pali, radi i ide najnormalnije, jedina negativna strana je upaljena zuta ecu lampa.

 

jedan od moguceg uzrocnika problema je rele vent. motora

Screenshot-25.png

 

Na el. semi taj rele reklo bi se da nema vez sa relejom b. pumpe .... ali, u praksi i te kako ima jer se nalaze jedan pored drugog gore kod akumulatora.

 

Crkao je rele ventilatora hladnjaka, motor dize temperaturu. Ako se ne vodi racuna, brzinski se zamene mesta relejima zarad probe, cim se da kontakt ..... gotovo je nazalost.

+12V odlazi gde ne sme (plavo-zuta zica) i tu mu je kraj, paljenja vise nema dok se ne prebudzi.

 

Drugacije kako moze zveknuti izlaz na ecu je taj ako neko čačka i pipka tamo gde se čačkati i pipkati ne sme.

 

Resenja nema (da znam, mislim na popravku) jer je dobro zaliven, svaki pokusaj lako moze dovesti do drugog ostecenja, trajnog i ondak def. nema vise paljenja.

Ako sreca posluzi da se nadje polovan za 200-250e dobro je.... od te cifre krece pa ide na gore.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja