Jump to content

Moto Zajednica

pomozite masini atv-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

ja nikad ne bi radio masinu koju je neko vec rasturio pa doneo meni da je sklapam...

Verovatno ni ja kada nebi poznavao model kao ovaj !

Neznam zasto mi je ovaj odgovor tako lep ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

spreman sam da dam 300e sve preko toga mi je mnogo jer viseee ni nemam da dam.

 

Daj ih meni i ja ću te rješit brige .

(kupiću ga za 1000 eu)  ;)

 

Šalu na stranu ,za tristo eura ne kreći stavljt ključ na njega .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

nesic  otvori svoju temu pa pricaj o svojim problemima I trgovini,a ne tamo dje ja trazim pomoc da uskaces I uzimas mi takoreci djelove pred nosem,nije u redu,kapiras.

 

Izvini molim te ako sam te uvredio necim, ja sam pitao cisto informativno, i rekao moja iskustva sa tim agregatom,

bez brige moji problemi i trgovine, postovi, bice izuzeti iz ove teme.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

a nisi me brate uvrijedio nego mi se smrklo od ovoga kako se iskompliciralo I jedva cekam odgovore da vidim sta mi je cinjet I ti si uletio sa pitanjima. nemoj se ti sta uvrijedit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

u pitanju je ATV Yamaha 350cc Banshee 4-wheel stvar je u tome sto mi na njemu ne radi drugi klip,majstor mi je rekao da je iznutra ostecen cilindar da mora da se radi ili zamijeni I klip I radilica takodje da sezamijeni,motor mi trenutno radi na jednom klipu ali ne znam kolikop ga je dobro voziti tako pa je bolje sto prije sprijeciti nego lijeciti,ako neko zna dje bih mogao potraziti majstora koji moze uraditi cilindar I sve to ili ako neko ima da proda sve to komplet

Aj sad lepo procitaj temu od pocetka pa razmisli sta ti ustvari hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

pa rekao si da mu je crkao klip,ostecen cilindar i treba da se menja radilica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Vidi, Hellboy, kolko mi se cini, ti nisi imao mnogo iskustva sa "dizanjem masina iz mrtvih", otvaranjem i sredjivanjem. Dok se ne otvori, ni jedan majstor ne moze da zna sta je tacno crklo, na ono "rekao drugi majstor" se ne daje ni pet para.

 

Ako nemas iskustva sa tim, najpametnije ti je da ga ubacis u kombi pa kod Majstor Zivote, posto on izgleda ima i delova, zna taj motor, pa da vidi sta sa tim moze da se uradi i za koliko para. Sve ostalo je nagadjanje, pa i ako pazaris sve delove, pitanje je da li ce ti oni odgovarati, da li je samo to crklo, da ne fali jos samo... A svako otvaranje masine odnese vise para nego sto je planirano, posto se uvek nadje da jos nesto treba da se uradi, kad je vec rasturena.

 

Ako si tanak /a jesi/ sa lovom, samo polako, skupi jos malo, pa s proleca kod majstora. A ako je vozis kao 175, onda treba izvaditi klipnjacu i klip, da ne prave otpor ili rade nasuvo. Ako samo izvadis svecicu, radi manjeg otpora, opet nista naeces dobiti, posto onda ne povlaci gorivo, a u njemu mu je ullje, pa jos gore moze da ispadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Vidi, Hellboy, kolko mi se cini, ti nisi imao mnogo iskustva sa "dizanjem masina iz mrtvih", otvaranjem i sredjivanjem. Dok se ne otvori, ni jedan majstor ne moze da zna sta je tacno crklo, na ono "rekao drugi majstor" se ne daje ni pet para.

 

Ako nemas iskustva sa tim, najpametnije ti je da ga ubacis u kombi pa kod Majstor Zivote, posto on izgleda ima i delova, zna taj motor, pa da vidi sta sa tim moze da se uradi i za koliko para. Sve ostalo je nagadjanje, pa i ako pazaris sve delove, pitanje je da li ce ti oni odgovarati, da li je samo to crklo, da ne fali jos samo... A svako otvaranje masine odnese vise para nego sto je planirano, posto se uvek nadje da jos nesto treba da se uradi, kad je vec rasturena.

 

Ako si tanak /a jesi/ sa lovom, samo polako, skupi jos malo, pa s proleca kod majstora. A ako je vozis kao 175, onda treba izvaditi klipnjacu i klip, da ne prave otpor ili rade nasuvo. Ako samo izvadis svecicu, radi manjeg otpora, opet nista naeces dobiti, posto onda ne povlaci gorivo, a u njemu mu je ullje, pa jos gore moze da ispadne.

 

Ovde imas prave reci od pocetka do kraja jer mi ovde diskutujemo na osnovu necega sto nismo videli samo smo culi na osnovu izjave drugog majstora . Tek kad se otvori agregat moze da se diskutuje o tome dali treba hilzovanje ili samo obrada stubline sto je i jeftinije i dali je prvi klip dobar ili ne . ja nikad delove nisam kupovao pre nego sto otvorim motor i vidim sta sigurno treba . tako sto ti trazis klip klipnjacu dolcn ili jos nesto je glupo bez da ih nemas skinute . Zato sam ti i rekao daj to majstor zivoti da ti namesti usput on moze da slika da malo i mi vidimo o cemu smo diskutovali a i neko sledeci ce imati sta da vidi a i kako se to radi Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

pa ja bih najradije skinuo komplet masinu I ponio je kod majstor zivota da ne nosim citav atv da se cimam preko granice sa njim. radilica nije crkla,sa njom je sve ok,klip I klipnjaca su izvadjeni iz masine I karburator drugi je takodje izvadjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Aha, sad mi je jasnija situacija, znaci on vec radi kao trkacka polutka, tj oni Yamahe 175.

 

E sad, da bi se znalo kakva je stublina kod tebe, opet mora da se skine cilindar i da se vidi da li moze da se obradi ili mora da se hilznuje. Znaci, otvaranje ne gine :(.

 

Moj savet ti je da se iscimas i da prebacis ceo ATV kod majstora, a ne samo masinu. Zasto? Zato sto ce tamo moci majstor da, kad ga sklopi, upali i provoza, da bude uveren da je sve OK, da ga usteluje, oba karbona, paljenje, sve zivo, i da ti imas ful spremnu masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Vidi, mozda ima nacin, ali je dosta komplikovan...

 

Treba da se uclanis u neki klub, da vidis sta ti treba od papira za sportsko vozilo, takmicarsko, pa kao ides u Srbiju na takmicenje, a zapravo teras kod majstora. Znam da je komplikovano, mozda i neiyvodivo, ali, raspitaj se, izgubis sat, dva, a mozda resis problem. Srecno, polako pa pun gas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

pa zar kod tebe nema majstora za motore  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

pa zar kod tebe nema majstora za motore  ???

 

Pa to i ja gledam. Ali mu kod Majstor Zivote najvise odgovara sto on ima delova od tih masina, a i covek valjda zna sta radi.

 

Onda najbolje skini masinu, posalji autobusom. Najjeftinije ti je to. Zivota sredi sta treba. I posalje ti nazad. Ti stavis na atv. Ako nesto ne valja, onda odneses kod nekog majstora koji se iole razume, i uteluje ti. Recimo vazduh, gorivo. Nebitno, uglavnom sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ako si uzeo atv bez papira nemoj da pokusavas da ides preko granice sa njim ili ako nije registrovan ne zbog srpse carine nego crnogorske. a ako je registrovan mozes slobodno ili ako imas papire uclani se u neki sportski klub sa tim papirom mozes .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Poslije svega procitanog nisam ostao IMUN na rjesavanje problema Brata Crnogorca. ::) Najbolje rjesenje ti je da, kako si dosao do toga ATV-a da ga se i rjesis tj. uz "lijepu pricu" PRODAS. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

eh pa kupio sam ga da bih se zezao sa njim, a ne da bih ga prodao,prodat cu ga al jos nisam siguran kad. pa nije to neka rijetka masina da se ne mogu djelovi naci za nju pa da bih je makao.sve se da sredit ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja