Jump to content

Moto Zajednica

Jedan cilindar ne radi - Sprint Prince 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav svima. Od nedavno sam postao vlasnik Sprint Princa 125cc. Do pre par dana motor je radio normalno a onda mi se desio sledeci problem. Primetio sam da se desni cilindar greje vise od levog. Skinuo svecice i zakljucio da desni cilindar nema varnicu, zamenio CDI, varnica se vratila ali sa cilindrom opet ista situacija. Kada sam skinuo karburatore primetio sam da na ulazu u desni cilindar ima vise goriva nego na levom (bio je vlazniji). Sve elemente (dizne, iglicu sa membranom, plovak...) sam sa levog karburatora stavio na desni ali situacija je ista (desni vlazniji od levog). Kasnije sam primetio da dok motor radi na auspuhu desnog cilindra (ovog koji radi) kaplje nesagorelo gorivo. Savet jednog majstora je bio da je problem u ventilima. Mene interesuje vase misljenje i ako je problem u ventilima kako ga resiti. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Mirijevo
  • Motocikl: Kymco Agility city 50 4t

Pa kreni od stelovanja ventila, to ne kosta nista ( ili nesto malo ako radi majtor), pa ako nije to onda vidi kompresiju u tom cilindru koji ne radi, ako je sa strujom sve dobro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

slazem se sa kolegom sto je naveo gore, ako se razumes iole u mehaniku mozes i sam odraditi ali ipka bolje kod nekog majstora u kog imas poverenja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4389 postova
Pozdrav svima. Od nedavno sam postao vlasnik Sprint Princa 125cc. Do pre par dana motor je radio normalno a onda mi se desio sledeci problem. Primetio sam da se desni cilindar greje vise od levog. Skinuo svecice i zakljucio da desni cilindar nema varnicu, zamenio CDI, varnica se vratila ali sa cilindrom opet ista situacija. Kada sam skinuo karburatore primetio sam da na ulazu u desni cilindar ima vise goriva nego na levom (bio je vlazniji). Sve elemente (dizne, iglicu sa membranom, plovak...) sam sa levog karburatora stavio na desni ali situacija je ista (desni vlazniji od levog). Kasnije sam primetio da dok motor radi na auspuhu desnog cilindra (ovog koji radi) kaplje nesagorelo gorivo. Savet jednog majstora je bio da je problem u ventilima. Mene interesuje vase misljenje i ako je problem u ventilima kako ga resiti. Hvala!
Ако је стегнут вентил, средичеш, ако је нагорео треба да се вади глава АЛИ, ако си дуго возио тако па "опрао" цилиндар који не ради, па карике па кад проради почне да дими плави дим Вечи део горива које није сагорело се налази у уљу, уље је ретко и мирише на бензин, такво уље не подмазује баш

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Malo kasnim sa odgovorom ali vazno je da je problem resen. Nivo goriva u tom karburatoru je bio previse nizak pa dizna nije povlacila gorivo. Nakon malo igranja sa plovkom sve radi kako treba. Hvala svima na odgovorima. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Priča sa početka i ovo sad, nemaju baš nekakve veze jedno sa drugim. Malo goriva u lončetu i mokra svećica...to teško da može.

Tako da ti to malo pratiš po Krokinom receptu, jer ta "vlaga" po svećici može da bude i ulje..koje svakako ne bi trebalo da je tu. Gorenje ulja diže temperaturu, kao i MANJAK goriva (više vazduha).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja