Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Huricane - vrlo tesko paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozz svima...Imam problem sa Keeway huricanom 50cc 2T, i posle gomile zamenjenih delova,  ovaj krs i dalje tesko pali. Zamenjeno sledece:

-Nov klip,nov cilindar sa svim dihtunzima

-Nov karburator sa el. sauhom

-Nov lamelni ventil sa dihtungom

-Sva nova creva za gorivo i za vakum

-Nova vakum pumpa tj. ventil
-Nov filter goriva
-Nov filter vazduha
-Nova bobina

-Nova svecica sa novim kablom za istu

-Novi semerninzi na radilici, oba

-Nov CDI

-Nov magnet

-Nov varijator (nebitno za paljenje)

-Novi dihtunzi za izduv

-Nov gelski akumulator

-Skinut i opran rezervoar

-Koristim Ipon ulje za mesavinu u meri 100ml na 4,5L benzina

-Stelovan karburator po fabrickom smernicama ( podignem malo ler gas, pa stelujem smesu gde je otprilike najjaci gas, nekoliko kruga odvrtim od skroz zavrnutog srafa za smesu dok ne nadjem gde je najjaci gas, i posle podesim ler gas i to je to).

-Svecica je svetlo braon boje kad je skinem, pa smatram da je smesa ok.


Kao sto se vidi iz prilozenog, zamenio sam sve sto ima veze sa paljenjem, i opet krs tesko pali...Znaci prvo jutarnje paljenje  je da se ubijes, skocim na kurblu po 20,30 i vise puta, dok se ne smiluje da upali..Vec posle 4,5 puta on upali, ali se ugasi posle 2,3 sekundi..I onda tako 10tak puta pali na kratko, dok jednom ne upali i radi malo duze kao da trokira na slab gas, i tako jedno10tak sekundi i onda podigne polako obrtaje i dodje na neki normalni radni gas. I onda ide kao metak, bez problema i lepo radi, uravnotezeno i sve ok..Kad ga ugasis, dok je jos relativno vruc hoce na dugme da pali, recimo od zadnjeg gasenja narednih 10,15 min hoce na dugme, posle toga nema sile da upali na kljuc, isprazni akumulator ako verglas,znaci opet kurblanje..Doduse ne kao ono prvo jutarnje ali opet moram bar 4,5 puta da skocim na kurblu...tako da paljenje na dugme skoro i da mi je neupotrebljivo..Od silnog kurblanja vec sam upropastio jednu deklu, pukla kod pedale,pa nasao polovnu..Iako sam vecinu zamenjenih delova testirao i uglavnom su bili ispravni ipak sam ih zamenio jer nisu neki novci, a hteo sam da ga sredim kako treba da me sluzi bar neko vreme..Delove sam sam menjao, jer smatram da nije neka velika mustra ( sad mi deluje bolje da sam ga odvezo kod nekog krstenog majstora :) )

Imate li jos neki predlog sta jos probati na ovom kineskom sr**** da se ne pretvorim svaki dan u vodu dok ga ne upalim?Ili ide pod mac... Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jel karb kineski?

Da li su dobri semerinzi radilice? 

Malko mi smrducka na fals vazduh, ili saug ne radi.

Jesi li proverio struju sauga?

Ima ovde strucnih za skutere od mene, ali na prvu loptu bih na ovo posumnjao. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

karburator je kineski minareli, kupljen nov, a ista je prica bila i sa starim, koji je ciscen vise puta, i mislim da nije bilo potrebe za zamenom, ali eto zamenio sam pre par dana i njega, jer nisam znao vise sta..Semerninzi su takodje promenjeni, oba, stavljeni novi pre 100km, i i dalje ista prica, nista se nije promenilo..El. sauh sam menjao vec 3,4 komada, i sad sam dobio nov uz ovaj novi karburator, merio sam struju i imao je 12v, masu sam izvukao direktno sa akumulatora, a plus sam izvukao sa neke slobodne zice koja ima struju kad se da kontakt, jer kad sam kupio skuter nije bilo struje na dzeku za sauh, pa sam ja sam izvukao struju sa te slobidne zice, ali to je sve ok, cak sam i testirao da li otvara igla kad dam kontakt i sve to radi dobro, al opet nece da pali..jel moguce da su semerinzi loseg kvaliteta i da odmah propisaju, pa vuce fals vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Aj da pitam i ovo - jel samo dva semeringa ima kod ovih kineskih skutera 50cc 2t? Ja zamenio dva, jedan veci sa strane magneta i sa druge strane jedan manji..Ali sad gleam nesto po netu, i vidim prodaju za kineske skutere komplet od 4 semeringa, pa se sad zbunih malo..koliko semeringa zapravo ima, i gde su?

Promenio član rackko1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Opet ja...Malo sam stelovao smesu, i skuter pali hladan na prvu, bukvalno, bez problema...kad stanem i ugasim ga, u roku od 5 min mogu da ga lako upalim na kljuc..posle toga NEMOGUCA MISIJA da upali, bilo na kurblu bilo na kljuc..skinem crevo od goriva, probam da verglam ili da kurblam i nema goriva, tek pokoja kap kapne iz creva...povucem vakum ustima gorivo poleti iz creva u izobilju...ostavim ga tako, i  posle 15tak minuta pocne gorivo pomaolo da kape na crevu za gorivo samo od sebe, nista nisam dirao..pretpostsvljam kad tako pomalo nakape skupi se goriva dovoljno da upali kad se ohladi..Takodje mi se desava u voznji da se ugasi pri malo vecim obrtajima, i to uvek, recimo ako vozim na vise od polovine gasa..ugasi se i nece odmah da upali, tek posle malo kurblanja... pretpostavljam da ostane bez goriva pa se zato ugasi...pitanje: dok je stajao raskacio sam karburator i okrenuo ga i iz lonceta je isteklo gorivo, bilo je puno, a ipak dok vergla il kurbla nema goriva na dovodnom crevu iz vakum pumpe(rezervoara)...zar to gorivo koje je vec u loncetu nije dovoljno da upali cak iako ne baci momentalno gorivo na crevu? Opet pitanje gde moze jos da vuce fals vazduh? Zamenio sam skoro oba semeringa na radilici..pa gde jos moze da vuce fals vazduh? Jedino mi pada na pamet da radilica ima lufra pa slini oko nje, mada nisam primetio luft kad sam menjao semeringe...Imate li bilo kakav savet sta jos probati? Da li je moguce da se stvara neki podpritisak ili nadpritisak u sistemu, posto vakim pumpa ne pusta gorivo dok verglam, vec tek kad malo odstoji? Takodje sam primetio da je crevo za gorivo od vakum pumpe do karburatora tvrdo kao kamen, a bilo je meko, kad sam ga zamenio pre 10tak dana..neki predlog? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja