Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko kupovine prve kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Pozdrav narode,

 

Prvi put pokrećem temu te se nadam da sam odradila sve kako treba.

 

Kako uskoro treba da krenem sa časovima, potreban mi je savet oko kupovine prve kacige. Volela bih da je flip-over i da je fluoroscentna jer želim

 da budem oučljivija ostalim vozačima.

 

Razmišljam se izmedju HJC i100, Airoh Rev 19, Airoh Mathisse kao i Scorpion Exo-Tech Primus ili Anime.

 

Mathisse mi je legla super, lepo drži, i jedva sam čula ljude u prodavnici oko sebe. Kod nje mi je mana što nema fluo varijanta pa bih doplatila nekih 60, 70 evra da mi odrade print što bi na kraju sve skupa ispalo oko 400 evra ovde u Italiji dok bi me u Srbiji bez printa izašla 47000. Takodje, nema SHARP test a predak ovog modela je imao 2 zvezdice. Jedino čemu se nadam je da je bolja od predaka jer su imali Rev 19 model koji je stariji i imao je 4 zvezdice te se nadam da su pravili novi model na osnovu njega. Težina joj je oko 1700 +- 50g

 

Airoh Rev 19 ima fluo i cena u Italiji je oko 300 evra. Kod nas je 47000 i na SHARP testu ima 4 zvezdice. Težina joj je 1700 +- 50g.

 

HJC i100 ima fluo samo nije nešto najsrećnije odrađena šara jer bih ja go još više da se vidi. Nema SHARP test i ne znam joj težinu. Na netu piše oko 1880 ali je problem što sam našla različite informacije tako da ne mogu da tvrdim da je to tačno.

 

Takođe sam gledala i Scorpion Exo-Tech Primus koja isto nema SHARP test. Težinu ne znam, net daje info te da je 1700 te da je 1550 mada mislim da su pomešali Primus i Anime model koji je Carbon. No, cena u Srbiji za Primus je 41000 dok Anime ne mogu da nadjem a u Italiji im je oko 300 evra, kao i Airoh kacigama, 30 evra gore-dole.

 

Mogo bi mi značilo ako ima neko da me posavetuje i da mi pomogne oko odabira. Znam da u suštini mora prvenstveno da legne, stoga se nadam da cu imati vremena da ovih dana obrnem krug po Đenovi i da isprobam što više modela kako bih mogla da imam neku konkretniju sliku ali bi mi značilo ako ste imali prilike da koristite neku od ovih pa da podelite valjali išta od toga ili u kom smeru da idem.

 

Hvala najlepše.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Ja sam uzeo 2019 godine Scorpion exo tech (kod mene nema ovo "Primus" u nazivu).

WWW.LOUIS.EU

Buy Scorpion SCORPION EXO-TECH SZ.XS MATT BLACK at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓...

Istu ovakvu, tada je kostala oko 350 eura.

 

1700 grama je tezina, poteska je, ali jako udobna. Vizir se moze otvoriti skroz do potiljka, pa se dobije Jet kaciga, ukoliko neko tako voli voziti. Ja je uvijek nosim u full face "modu" :)

Takodjer se moze ugraditi komunikacija. Sve u svemu, ja sam prezadovoljan. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Flip-over i flipup kacige ne idu nikako sa sharp testom.

Zelis maksimalnu sigurnost kupi fullface kacigu.

Ako ti se bas svidjaju kacige sa preklapanjem gledaj da je marka “krstena” tj da ima homologaciju, da ti je udobna tj pravljena po tvom obliku glave.

Sto se printa tice, jeste najbolji fluo i treba izbegavati mat tamne boje, ali ako neko ne vidi tebe i motor, tesko da ce kacigu videti.

Ako vec kaciga nije upadljiva koristi fluo prsluk ili opremu koja odbija svetlost ili ima fluo detalje.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja