Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS 125(polovna) ili Kymco quannon(nov)?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

U testu u jednom casopisu su ispljuvali quannon-a (mala snaga, neudoban za vislje vozace, lose projektovan menjac). Ako dobro pamtim cene nije prevelika razlika izmedju quannona i honde cbr125, tako da mislim da je to best-buy u toj klasi. Proverio sam cenu, 3070EUR-a za nov cbr (ako je tacan cenovnik).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Prvo ti razmisli shta ti ochekujesh od tog motora i za shta ga zhelish.. Jer su to bukvalno 2 jakoo razlichita motora... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Mozda covjek hoce sportski motor, ali ybr nije losa...Ja licno ne bi uzeo apriliu, bila nova a polovna, zujalica, nesvidja mi se ima snage kao i ostali 4T dok se ne otvori, a kad se otvori trosi 9litara i moras imati 18 da bi je vozio...Ako me kontate, zato bih uzeo Kymco...Sad ako je Kymco toliko los gledaj neki drugi pa uzmi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Evil baby sa foruma  vozi Quanonna i mislim da je jako zadovoljna, al najbolje je da je sam pitas za usitske iz prve ruke, a  ja licno bih pre uzeo novog Kymca nego polovnu Apriliu pod uslovom da im je cena ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Prvo ti razmisli shta ti ochekujesh od tog motora i za shta ga zhelish.. Jer su to bukvalno 2 jakoo razlichita motora... pozz

Pa zeleo bi da ima snage,da se ne kvari(cuo sam da se aprilie jako brzo kvare,neznam da li je to istina),ne treba mi za neka putovanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Definishi shta podrazumevash pod ima snage? Ne kvari se nijedan motor bzvz ako ga ti lepo odrzavash i chuvash tako da se toga mani..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Hmm, jako mala razlika u ceni je izmedju honde cbr125 i kymca novog, tako da ako se odlucis da kupujes novo moj savet je Honda. Ako i izuzmemo reputaciju i ugled marke, kymco kod nas pre svega nema dobar servis, pronadji saxi-jevu temu pa ce ti biti mnogo jasnije. >:(  BTW, meni deluje suludo kupovati nov motor od 125 kubika....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Kymca nisam live video... Cbr sam vozio i super je stvarno odnos kubikazha i 4t... al nekako mi je mali,kao igrachka... gume ko na biciklu....  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Kymca nisam live video... Cbr sam vozio i super je stvarno odnos kubikazha i 4t... al nekako mi je mali,kao igrachka... gume ko na biciklu....  ::)

 

gume su proporcionalne kubikazi, tako mora. Za pocetnika mislim da je odlican-inace planiram za sebe isti i dosta sam gledala male kubikaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Gume su po meni premale a ti misli kako hocesh... 80 napred/100 nazad.. to je po meni za tu brzinu malo i kraj  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Gume su po meni premale a ti misli kako hocesh... 80 napred/100 nazad.. to je po meni za tu brzinu malo i kraj  ;)

istina! a i jaaako je uzak cbr! smesan za nekog prosecne visine... ako hoces malo jaci onda je aprilija tvoj izbor. ako ga ne peglas nesto jako, moze se i njime putovati sa nekom razumnom potrosnjom corbe. udobnost mu nije vrlina... ako hoces da putujes, ni YBR nije hrdjav... a i koliko staru si ti apriliju gledao da uzmes ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

CBR125 jeste mali, ali je dobro osmisljen tako da ima mesta za sedenje koliko hoces, vise nego na kymcou sigurno. Sto se tice guma svi kazu da mu je to najveca prednost, jako je upravljiv i lak za voznju, a trpi brzine za koje je projektovan.

Honda je honda, ja ne mogu da prisutim sebi onu koju bih zeleo, ali kada je 125 vec tako povoljan, mislim da ne treba razmisljati.

Da se ne naljuti neko, nemam nista protiv aprilie i ima par modela koje bi rado vozio, u toj klasi su sam vrh na trkama (ako ne i najbolji?), ali novo je novo, a mislim i da je honda vise za uzivanje, probijanje kroz grad i ucenje voznje. Ipak to moras sam da odlucis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

zato sto cvaja nije za pocetnika!

 

glupost je tvrditi tako nesto! cvaje su i dalje jedne od najzastupljenjijih pocetnickih motora(rs125 , nsr125). ako se decku svidja zvuk 2t masine, onda ok. Aprilija RS ili Nsr-ka od honde. ako hoce da putuje i ne trosi mnogo, onda CBR-ka i YBR... sve sada ostaje da decko vidi sta mu sve svidja vise i sta on trazi od motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

iako ne vozim dvotaktni motor [ doduse vozio sam nekada MZ250], mislim da je nelinearna isporuka snage ono sto ne odgovara pocetnicima

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja