Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova

pozdrav,

 

iteresuje me, dali i kako može da se proveri stanje lanca odnosno kad treba da se menja.

Čuo sam da ima neki zatezač/španer lanca i da kad on skroz završi sa zatezanjem da onda treba menjati lanac i lančanike.

 

može li se do njega doći i videti njegovo stanje bez rasklapanja?

 

unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo ovde ti je jedan kratki opis kako,

ovo je najsličniji sistem zatezanja onome na GPZu samo što nema ovo zeleno i crveno polje, nego ima skalu iznad i ispod šarafa osovine, lanac treba da ima oko 3-4 cm hoda gore dole, nesmije da bude pretegnut

 

P.S. Lanac u mašini ima španer, on kad se istegne čuješ ga kako šušti unutar mašine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6941 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam opet par pitanja:

 

1. Ulje i filteri su kod mene zamenjeni u avgustu prosle godine. Da ja to menjam ili da zamenim opet u avgustu? Nije vozena nesto puno, ne verujem da je presla mnogo od tada.

 

2. Nije mi cisto ono prozorce za proveru ulja. Vidi se, ali nije cisto i to me nervira. Jel postoji nekakvo resenje za to?

 

3. Ne mogu da se setim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

1. Ulje i filteri se mjenjaju prema pređenoj kilometraži, odprilike na svakih 5000km. Ili ako se motor ne vozi puno valjalo bi barem jednom godišnje, jer može da se desi da ulje apsorbuje vlagu pa ne radi svoj posao baš najbolje.

 

2. Kako misliš nije čisto, od čega, možeš li da slikaš pa da postaviš?

 

3. Sjeti se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Moguće da je do pumpe, ova vakumska ima malu zadršku pri prebacivanju ili su ti membrane pri kraju. Uglavnom kad prebaciš sa normalnog na rezervu i kontra, prelaziš preko PRIME pozicije a tada gubiš vakum, pa dok on opet počne da sisa treba mu malo vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6941 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U vezi ovog prozorceta za ulje:

 

Dok sam se zezao sa onim srafom, prozorce se ocistilo samo od sebe. Sta, kako, nemam pojma, ali sam odusevljen da se Kawa sama stara o sebi :care::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Membrane ganc nove ;)

Kontam da prelazak sa ON na RES uzrokuje to,ali pre se nije desavalo kad na vreme prebacim.Ili se desi ali se motor ne ugasi.Izgleda to kako mu se cefne.Nekad prebaci bez problema nista se ne oseti nekada ovako.

 

Moras da ides malo brze, ili u vecim obrtajima da bi imao vremena da povuce. Ako prebacis na rezervu na semaforu ili u laganoj voznji ugasice se. Meni se tako desavalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3152 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U kawi mi je akumulator Bosch 12B7. Mislim da je to slabo. Koji je akumulator potreban? Moguće je da imam problema oko prvog starta zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3152 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ako je 12Ah, onda i nije toliko slabiji, ja sam mislio zbog oznake da je 7Ah. Gde ima katalog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

e drustvo vratih se na gpz-a lep osecaj. Da pitam ima li ko da proda drzac za suvozaca na mom nedostaje. Mozda neko ko je radio prerade repa pa mu ostali . Placam solarno (lova na sunce)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

e drugari evo nesto od moga iskustva. Vozio sam er5 zatim, gpz 88god , sledece (prosle) sezone posedovao sam en500 . I pre neki dan ponovo gpz 97 god 24 000 km deluje mi da je prava km mada koga briga lepo radi lepo izgleda, mada stajao je 3 godine pa... ima se sta poraditi. GPZ je meni ubedljivo najbolji all round motor od gore pomenutih. Savrsena kombinacija udobnosti , brzine, upravljivosti ma idila.

 

Er je upravljivi EN je udoban GPZ je sve to dovoljno jos daje taj osecaj 3,7 sec do stotke 1moto3.gif nisam probao KLE-a mozda neke sledece sezone . Ali kawu 500 NE menjam . Potrosnja na svim mojim motorima je bila oko 5 lit po gradu 5,5 do 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pozdrav drugari,cale treba da kupi gume za mog kawasakija er-5 a ja nisam u Srbiji da nadjem i izaberem.Dajte neki kontakt ili prodavnicu gde ste Vi pazarili i znate da ima,nove me gume zanimaju.Hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Sefkerin
  • Motocikl: GPZ 500s

Zna li neko iz iskustva koji je unutrasnji promer creva od slavine ka karbovima?

Ubacio bih filter goriva, pa ako neko zna, cisto da ne pravim posao i skidam rezervoar :)

Takodje sta mislite koji je bolji, sa filterom od sinterovanog metala(1) ili sa folterom od plastike (2)?

 

(1) http://www.louis.de/_3056d176de21d0d20c40ca206f9194384d/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=230&wgr=534&list_total=22&anzeige=0&artnr_gr=10050007

 

(2) http://www.louis.de/_3056d176de21d0d20c40ca206f9194384d/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=230&wgr=534&list_total=22&anzeige=0&artnr_gr=10050005

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Drugari,da li neko zna nešto o ovom GPZ-u http://www.moto-berz...z--oglas-13397/ ?

Ja rešio da sledeći motor bude GPZ 500 S,ali dok ne prodam MZ budžet je 1000 evra,

Po prirodi sam strpljiv i nije baš hitna kupovina (imam sa čim da se vozim),i voleo bih da GPZ kupim od nekog sa ovog foruma.

Unapred hvala sa nadom da ću se uskoro pohvaliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Deluje da je motor ok, cena je primamljiva ,,,moze to dole još1zdravo.gif ja vozio 88 gpz dve godine neunistiva je to masina,vidi dal se cuje lanac spaneri umeju da zezaju. I dal puni struju da nije otisao magnet itd . Pazari ti to pa da se navozaš. A te pare od MZ-a malo da ulozis u GPZ a i imas super masinu. Ako je km na njemu prava ima to da voooooozaaššššššš ihaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Evo i ja da se prijavim i pridružim ovoj veseloj ekipi PeZe-jaca. Prethodne tri sezone sam bio na Transalpu kojeg sam morao da prodam iz ovih-onih razloga jbg, tako da sam ove sezone "sjašio" na GPZ iliti EX iliti Ninja - kako ga ko već zove.

Zasad mi je skroz ok, lepo se dovezoh 100 i neki km iz NS gde sam ga kupio, malo se ogrbavio dok sam stigao, ali ok posle 6 meseci pauze to je normalno za nekoga mojih godina :D Nisam stigao nešto puno da se navozam, par stotina km i za sad sve šljaka lepo

Inače kawa je '87. godište i nek mi je sa srećom... Ima li neko starijeg? :lol:

post-1997-0-79136600-1304453566_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Bas ti lepo izgleda motor,kao nov je :takoje:

 

Hvala druže, malo je lepši na slici nego uživo :D ima par nekih ogrebotina, malo ulubljenje na rezervoaru i mestimično napuštanje farbe s felni, ali ništa što ne može da izdrži do zime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja