Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

U bre ala si ti pazario masinu...sklepana da ide dok je ne doteras u dvoriste!

Sa jedne strane sami smo krivi ako dodjemo kuci i motor izdahne,jer valjda si gledao sta kupujes a sa druge strane poludis i dodje ti da premlatis tog sto ti je uvalio!

 

GPZ je odlicna masina samo je pitanje ko ga je i kako vozio pre Vas,i ima tu boljku sa magnetom na starijim modelima,sve ostalo je odlicno. Pa kvare se i drugi motori,ja mogu svaku Hondu da sahranim,nista nije neunistivo!

Sa mojim sam do sad presla oko 5000 km i radi kao sat,mada mislim da dosta doprinosi to sto je fabricki zatvorena masina pa je dosta sacuvana jer kao takva je nemoguce da je neko cepao,ali planiram da skinem blokade uskoro... Malo trosi,super ide,lepo se ponasa,nista nije skuplji za odrzavanje od ostalih motora tako da je potrebno samo malo paznje da mu pruzite kao sto je redovan servis.

Meni su toliko napljuvali GPZ-a,ali dokazala sam da nije tako,i da Kawasaki nije napravio los model vec da su ga samo vozili manijaci!A i ne mozes sad kad odes da kupujes da skidas oklope da bi video da li su radjeni itd... Ma vidi se motor koji je svoje odsluzio,mogu da ga udesavaju koliko hoce jer ta sminka se poznaje na kilometar!

Motoru ne treba robovati ali ne treba se ni izivljavati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Dao sam kineski skuter za njega, tako da bar nisam na velikom gubitku. Sredio sam GPZ po svom ukusu i jos da mu prepakujem masinu vjerovatno necu imati potrebu da ga mjenjam bar 10 godina, a koliko ce njima trajat taj skuter... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Imam ja za taj novi model tj. '94+ ali ima 30.7 mb mislim da ga nikad neće poslati, mada meni nije frka da ti šaljem samo smisli neko efikasno rešenje jer preko mail-a mislim da ne može

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Imam ja za taj novi model tj. '94+ ali ima 30.7 mb mislim da ga nikad neće poslati, mada meni nije frka da ti šaljem samo smisli neko efikasno rešenje jer preko mail-a mislim da ne može

 

ja i kompjuter  ;D smisli ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Dosla zima,zavejalo a sta cu drugo nego da cackam oko motora! Ne bih ja nego ukinuli vize pa reko da ja budem spremna za put ako padnu i neke pare sa neba bice put oko sveta!!!

Malo da pogledam kocnice,klesta,prekontrolisem akumulator,utegnem sve sto treba...

 

404.jpg w787.png

 

Pa malo odmastila lancanik za koji se ispostavilo da je zlatne boje  :D

sNvn8_image032resize.jpg w443.png

 

Pa sam i diskove ofarbala u zlatno!

fH5f1_photo0021resize.jpg w787.png

 

Bice tu jos posla a ja se ne brinem jer ideja imam na pretek,volje takodje a gde god zapne tu je moj drugi majstor Boki da resi sve probleme! Njegova garaza je postala i moja kucica  :)!

Samo jos krevet da stavim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imam ja za taj novi model tj. '94+ ali ima 30.7 mb mislim da ga nikad neće poslati, mada meni nije frka da ti šaljem samo smisli neko efikasno rešenje jer preko mail-a mislim da ne može

 

Podigni ga na RAPID SHARE ili  neki slicni pa link......... I SKIDAJTE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

 

Meni su toliko napljuvali GPZ-a,ali dokazala sam da nije tako,i da Kawasaki nije napravio los model vec da su ga samo vozili manijaci!

 

 

Ne znam ko ti je pljuvao po GPZ, mislim prvenstveno na masinu koja se stavljala na 5 tipova razlicitih motocikala i po tipu i po nameni...

A i mislim u istoriji Kawasakija da se najvise pravila, sto dosta govori o kakvom agregatu se radi.

Presao sam sa motorom oko 20 000 km i sada na satu ima 45 000. Osim redovnih servisa, zamene ulja, filtera nisam imao nikakva ulaganja i prezadovoljan sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

 

Meni su toliko napljuvali GPZ-a,ali dokazala sam da nije tako,i da Kawasaki nije napravio los model vec da su ga samo vozili manijaci!

 

 

Ne znam ko ti je pljuvao po GPZ, mislim prvenstveno na masinu koja se stavljala na 5 tipova razlicitih motocikala i po tipu i po nameni...

A i mislim u istoriji Kawasakija da se najvise pravila, sto dosta govori o kakvom agregatu se radi.

Presao sam sa motorom oko 20 000 km i sada na satu ima 45 000. Osim redovnih servisa, zamene ulja, filtera nisam imao nikakva ulaganja i prezadovoljan sam!

 

agregat je sasvim solidan, ali da ima mana...ima!  magnet prokleti, najveca mana kod prve generacije. problem sa karbovima sam resio stavljanjem filtera za gorivo, jer fabricki ga nema. ali opet mi je napuklo kuciste od vibracija izgleda. kazu kao da mu je i glava problem. to vec ne znam zasto. ja sam promenio lanac bregaste i 2 bregaste. bile su jednostavno dotrajale i culo se klepetanje... ali u principu, stara skola agregata a i ako crkne nesto, delova ima...ali proslu sezonu me je prilicno odrao, pa sam malo izgubio veru u pouzdanost gpz-a  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sve zavisi kome se zalomi! Tako je to uvek bilo,jedan se vozi i izivljava,sledeci popravlja,nervira se i pljuje!

Svi grese pa tako i oni,ali vec su kod novijeg modela otklonili gresku sa magnetom!

 

Zensko i mehanika. Svaki put se prijatno iznenadim. Samo napred Makice.

 

Neki se iznenadjuju i na zensko i volan  :D!

 

Maki evo jos jedan predlog.  :D

I felne bi izgledale lepo u zlatnoj boji...

 

Ne bi bilo lose,leglo bi jer su mi sare na motoru bas vesele...ali necu ih dirati,ocuvane su pa mi zao da smirglam. Ali svaki dan oblecem oko motora u potrazi za novim delom koji bi mogao da ode u zlatno...fali mi neki detalj na sredini,kod masine  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

A svi znate kako se Kawasaki po prirodi NE cuje...e to vise nije slucaj kod mene jer se moja Ptica sad i te kako cuje  ;D!

 

Povadjeno sve sto ne treba,tj visak delova  :)

qmpgJ_dsc00132resize.jpg w787.png

 

Zatim stavljena druga,sira cev,oblozena...ma sve po propisu  ;)

58r1H_dsc00133resize.jpg w787.png

 

xJvAm_dsc00134resize.jpg w787.png

 

Primetna razlika u cevima  ;D

c4EPl_dsc00135resizek.jpg w787.png

 

Gornji top ispoliran,donji ceka na red

hYNBZ_dsc00137resize.jpg w787.png

 

Oba topa ispolirana!!!

404.jpg w787.png

Cim sam upalila motor rekla sam "To je toooo! To sam htela!"

Nisam preterala,cuje se vala i na nizim obrtajima ali i kad se zavrne,ma odlican. Sad ga palim svaki drugi dan samo da ga cujem  ;D!!!

 

PUNO HVALA MOM DRUGU A NASEM CLANU BJB-a WICE-u koji je zasluzan za moje auspuhe,sve je sam uradio! Toplo ga preporucujem svima,decko je uradio bez greske!

HVALA Wice jos jednom!!!  :)  :)  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

agregat je sasvim solidan, ali da ima mana...ima!  magnet prokleti, najveca mana kod prve generacije. problem sa karbovima sam resio stavljanjem filtera za gorivo, jer fabricki ga nema. ali opet mi je napuklo kuciste od vibracija izgleda. kazu kao da mu je i glava problem. to vec ne znam zasto. ja sam promenio lanac bregaste i 2 bregaste. bile su jednostavno dotrajale i culo se klepetanje... ali u principu, stara skola agregata a i ako crkne nesto, delova ima...ali proslu sezonu me je prilicno odrao, pa sam malo izgubio veru u pouzdanost gpz-a  :)

 

Mene dere vec 2,a i sledecu ce...potrosi mi sve sto sipam.  :)

 

Redovna zamena uja,filtera i samo gaaaaaaaaaas,kad ponestane,niza ili dve i opeet gas...bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jer se moja Ptica sad i te kako cuje  ;D!

bez klipa ništa ti ne verujemo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

@M a R k o ...  jeb'ga druze, ti imas mladji motor...cekaj samo jos godinu-dve  :P  ;)

 

@Makica... svaka cast! meni je bilo malo zao kada sam skinuo fabricke izduve. sa 2 auspuha motor izgleda sire i ozbiljnije...ali taj jedan sto sam stavio se drao za medalju i uvek mi izvlacio osmeh na lice  :)  ... a stvarno bi mogla da stavis neki klip, cisto da se podsetim kako zvuce ta divna dva paralelna cilindra  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

 

Meni su toliko napljuvali GPZ-a,ali dokazala sam da nije tako,i da Kawasaki nije napravio los model vec da su ga samo vozili manijaci!

 

 

Ne znam ko ti je pljuvao po GPZ, mislim prvenstveno na masinu koja se stavljala na 5 tipova razlicitih motocikala i po tipu i po nameni...

A i mislim u istoriji Kawasakija da se najvise pravila, sto dosta govori o kakvom agregatu se radi.

Presao sam sa motorom oko 20 000 km i sada na satu ima 45 000. Osim redovnih servisa, zamene ulja, filtera nisam imao nikakva ulaganja i prezadovoljan sam!

 

agregat je sasvim solidan, ali da ima mana...ima!  magnet prokleti, najveca mana kod prve generacije. problem sa karbovima sam resio stavljanjem filtera za gorivo, jer fabricki ga nema. ali opet mi je napuklo kuciste od vibracija izgleda. kazu kao da mu je i glava problem. to vec ne znam zasto. ja sam promenio lanac bregaste i 2 bregaste. bile su jednostavno dotrajale i culo se klepetanje... ali u principu, stara skola agregata a i ako crkne nesto, delova ima...ali proslu sezonu me je prilicno odrao, pa sam malo izgubio veru u pouzdanost gpz-a  :)

 

Ti pricas-pises kao da si prodao GPZ-a...  ;):D ;D

 

Relan budi, koji si vlasnik bio, koliko je presao i kako je vozen...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

@Darkman....  pazi, ja sam njega uzeo iz inostranstva. radio je odlicno, i imao je oko 35000km na satu(verujem pravih jer nema tragova da je kutija sata otvarana, video sam vise slucajeva kako to izlgeda)... i radio je dobro 10-11 'iljada kilometara. jednostavno je doslo vreme da se neki delovi menjaju. svakom motoru dodje to vreme, 'bem li ga imao je 16 godina... ali i dalje stoji da ima boljki!  :)  a evo crnjaka, znas za onog Renata iz Panceva, sto su metuli u aps zbog prodavanja dozvola? e pa on je uvezao moj motor  :D :D :D sva sreca pa je tu sve bilo legalo  :D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

@Darkman....  pazi, ja sam njega uzeo iz inostranstva. radio je odlicno, i imao je oko 35000km na satu(verujem pravih jer nema tragova da je kutija sata otvarana, video sam vise slucajeva kako to izlgeda)... i radio je dobro 10-11 'iljada kilometara. jednostavno je doslo vreme da se neki delovi menjaju. svakom motoru dodje to vreme, 'bem li ga imao je 16 godina... ali i dalje stoji da ima boljki!  :)  a evo crnjaka, znas za onog Renata iz Panceva, sto su metuli u aps zbog prodavanja dozvola? e pa on je uvezao moj motor  :D :D :D sva sreca pa je tu sve bilo legalo  :D  ;D

 

 

A ti i dalje veruješ da je kilometraža bila prava, a sam kažeš od koga si ga kupio  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

@Darkman....  pazi, ja sam njega uzeo iz inostranstva. radio je odlicno, i imao je oko 35000km na satu(verujem pravih jer nema tragova da je kutija sata otvarana, video sam vise slucajeva kako to izlgeda)... i radio je dobro 10-11 'iljada kilometara. jednostavno je doslo vreme da se neki delovi menjaju. svakom motoru dodje to vreme, 'bem li ga imao je 16 godina... ali i dalje stoji da ima boljki!  :)  a evo crnjaka, znas za onog Renata iz Panceva, sto su metuli u aps zbog prodavanja dozvola? e pa on je uvezao moj motor  :D :D :D sva sreca pa je tu sve bilo legalo  :D  ;D

 

 

A ti i dalje veruješ da je kilometraža bila prava, a sam kažeš od koga si ga kupio  ;)

 

hah! taj je imao druga posla za muljanje...moj motor je bio sica u poredjenu sa njegovim drugim unosnim ''poslovima'', al' da ne optuzujemo coveka...mozda i nije kriv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja