Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Iskren da budem, nisam ni merio po gradu, ali nameravam. Baš sam i pitao za otvoren put i jaču vožnju. Tih 150km/h se non stop vrtelo oko 8-9K rpm. Imam osećaj da je trošio 8-9L!!

A po BG... Pa često izlazim na autoput, relacija Mirijevo-Batajnica, radim uz auto put, Ada Ciganija... I akd god sam na autoputu tu je 120. To je nekih 6-7 rpm.

Pri kraju sam sa čorbom pa će pasti merenje po gradu, onako kako inače vozim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3157 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

U poslednje vreme samo gradska vožnja, ide oko 100tke uglavnom, most na adi >150km/h uvek. Ima dana kada ga vrtim od semafora do semafora. Nikad preko 5 litara.

Pre par godina sam celu nedelju išao poslovno u Smederevo, rano ujutru, pun gas 170-180km/h, e tu je srkao, da nisam smeo ni da stavim na papir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Evo, imam vremena da pročitam svu literaturu koju mi preporučiš na tu temu "spora vožnja škodi agregatu"...

Majko sveta... 1lud.gif

 

Nikola9, jel su to fabrički oklopi na ER5? Jako mi se sviđa, nisam nikad do sad video ER5 sa oklopima.

 

 

Ja verujem da nisu,video sam i vise GS 500tki sa istim oklopima...vrv.su neki popularni after-market koje su ljudi montirali po svabiji ili odakle su vec ti motori dosli...

 

Tako je after-market oklopi prave ste isti i za Hondu cb i Suzuki gs

 

 

http://www.kitmotorecambios.com/todomoto/carenados/tm_care_lb.htm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Alekre toplo preporučujem i 95 oktana sa Aditivima imaš na Molu,eko i Msm OMV. Merio sam potrošnju spram 98 ista je i motor isto ide, a jeftiniji je oko 15 din po litri pa sta znam trenutno sipam njega i zadovoljan sam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imenjace, mislim da situacija zavisi od grada do grada. U Smederevu nemamo MOL i EKO.

 

Na KnezPetrolu, okej je.

OMV, apsolutno smece, izduva ga ko nista.

LukOil, diskutibalno.

 

Definitivno naj je na NIS-u, meni bar 98icu manje trosi i lepse radi. Jednom sam sipao na EKO pumpi kraj autoputa i tu sam bio bas zadovoljan.

 

Uglavnom, bitno da se nesto sagoreva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Uporedjivao sam 98 na EKO i na Nis'u . Isto je .

 

Gorivo definitivno je dosta kvalitetno i na EKO i na Mol'u . Konkretno sada sipam samo na Mol i Eko i pratim . I to sam probao namerno da vidim ima li razlike izmedju 98 i 95 sa aditivima i nisam primetio nista. Potrosnja mi je ista,ponasanje motora isto jedino mozda kada bih ga merio na dyno stolu pa da vidimo razlike ako bi ih bilo uopste... Ali konkretno ti agregati su starijeg tipa i kvalitetna 95ica radi posao i msm da je 98 sada bacanje para kada se ova 95 sa aditivima pojavila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja se čak tripujem da mi je motor tiši i mirnije radi na bmb95 nego na bmb98... 1neznam.gif

A nisam primetio neku manju potrošnju, motor mi ovako troši od 4.2-5L zavisno od režima.

U svakom slučaju mislim da nije vredno 15din po litri. Ovaj sa "aditivima" nisam probao, sledeće punjenje ću, samo se bojim da nije porez za budale ko što često u Srbiji biva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne steti direktno , ali kao sto je opšte poznato stvara se čađ na izduvnim kanalima kao i na glavi klipa ista je priča i sa ventilima . Iz tog razloga postoje razni aditivi koji to vremenom srede koliko toliko ali opet treba jako visoka temperatura kao i konstanta vožnja u višim obrtajima da bi se to dovelo u neko ok stanje .

Da nije tako ne bi postojali razni primeri lenjosti motora što kažu u narodu . Bilo da je agregat iz kola ili motora. Ali dobro uvek postoje ljudi koji će tvrditi suprotno ;)

 

Bitno da se odma kunemo u svoje znanje i iskustvo,a zapravo nisi ni znao na šta ciljam .

 

Nisam se ja kunuo u svoje znanje, ja sam glup ko tocilo, nego ti kažeš da šteti, pa reko da vidim na osnovu čega... 1zvizduk.gif

Za ovo se donekle slažem, ali stvaranje naslaga na izduvnoj grani i ventilima je manje štetno (po mom nekom mišljenju) od opterećivanja ležajeva radilice, klipnjača, karika, samih ventila, lanca bregaste, španera lanca visokim obrtijama, a u mašini staroj 12+ godina, kao što su većina naših...

 

Bez ljutnje, forum je tu da diskutujemo, razmenjujemo mišljenja i iskustva, naučimo i pomognemo, a ponekad i pošalimo 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Naravno :)

 

Probaj 95 sa aditivima,odlican je. Razgovarao sam i sa nekim celnim ljudima na Mol i Eko pumpi pa su mi objasnjavali sta je unutra ubaceno kako bi gorivo zadovoljavalo neke standardne.Konkretno oko ciscenja agregata,mirnijeg rada i ocuvanja oktana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Palo i prvo konkretno merenje.

Za 100 km gradske voznje, relacija centar, Mirijevo, Banovo brdo, Ada, Batajnica, tri izlaska na autoput, a tu uvek 120-160km/h, vozio sam kako i inače vozim, bez ustručavanja i potrošnja 5l :D Tačnije, 4,96. Podatak me još više obradovao imajući u vidu da sam 80 od tih 100 km prešao sa putnikom od 90 kg! Oduševio sam se kad sam na brojaču video 5 litara :D

Sipao sam na Eropetrolu u Zemunu i nasuo sam preventivno Motul fuel system cleaner. E sad, da li je Motul doprineo ovakvoj potrošnji, pojma nemam.

Do vrha sam dosuo na NISu, tu se navršilo tačno 100km i krenulo je novo merenje. Probaću da izguram svih 100 km sam da vidim šta će pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Pozdrav ljudi. Planiram da kupim motor i trenutno najvise me vuce da kupim ER 5. Na oglasima sam nasao par komada koji mi se svidjaju, ali rado bih cuo neko vase misljenje o njima, s obzirom na vase dugogodisnje iskustvo sa njima.

 

Prvi

 

Drugi

 

Treci

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Evo ja ću za prvi...

10 sezona i prešao 8300km... ja u to neću nikad poverovati, pa sve i da ga je vozo po dnevnoj sobi.

A ima sva tri sveta grala prodaje polovnog motora ("2005 je ali je prva reg 2008", "Uvežen iz Nemače", "Stoji mi od 2009 u sobi jer nemam dozvolu")

Polomljena desna ručica (prednja kočnica), nema fabričke žmigavce napred...

Ali ne izgleda loše, čak što više deluje nevožen (što opet ništa ne znači dok ne odeš i ne vidiš tamo, uključiš i provozaš).

Cena je inače prevelika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Cena je ludilo, ako gledaš do toliko para ER5, bolje kontaktiraj Stilgara

poslo sam mu ja poruku da ne kacim linkove ovde :) neznam samo da`l ima kog da zove kad mu probije crevo za gorivo koje je istrulilo od stajanja :) kad ce ta kafa :)

 

evo mog lepotana

post-19856-0-09627100-1408962050_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

haha.... Ma naći će se neko :)

 

Kafa danas :)

nemoj danas u 19h vozim zeninu sestricinu i njenig klinca na stanicu pa ce mo se tesko uklopiti al za sutra prognoza kaze da nema kise i da ce temperatura da bude 30 bice lepo za voznju pa ce mo se cuti :) a mozemo i do rev-a da skoknemo ako si na odmoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Vec sam se cuo sa Stiglarom. Trebalo bi da vidim njegov motor za 10ak dana, i mozda se i dogovorimo nesto. Nemam iskustva sa Kawama, vec sa prokletim kinezima. Nemam vise zivaca da svakog meseca popravljam nesto. Zato sam i dosao ovde, da me dobri ljude upute na pravo mesto. Puno sam Vam zahvalan. Cuo sam se i sa Cicom iz Valjeva, pa cu verovatno izdvojiti jedan dan da obidjem nekoliko motora i pazarim jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slavices dan kada si seo na ER5 i borices se sa emocijama kada ga budes prodavao.

 

Ja sam u nekoj fazi prelaska na nesto vece, hteo sam da uvezem nesto ali mi se situacija izjalovila zbog carine i novih propisa. Hocu reci, to je tako dobar motoric i ekonomican, pouzdan, ume sa 51ks i lepo da se vozi.

 

Inace, ja sam danas radio nesto na motoricu.

 

Naime, ugradio sam zavesicu pozadi.

 

2014_08_25_15_46_27_636.jpg

 

Napred sam kupio kit iz Engleske za produzetak blatobrana koji je otklonio jednu znacajnu manu a to je unistavanje hladnjaka i smanjivanje efikasnosti hladjenja.

 

Pozadi se takodje prodavao fabricki produzetak ali kao dodatna oprema, njega jurim da nadjem a do tada ce biti zavesica. Kada god je kisa a ova sezona ubi, mnogo mi blata nabaca na rep i kofer pa sam resio to da otklonim. Zavesica je od Tomosa, 250 dinara.

 

Estetski nikako nije po mom ukusu ali prakticno je. Privcrstio sam je za nosac tablice, fabricki blatobran nisam dirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Ja mog 2002 god sa pravih 9000km ( jeste sedeo u garazi vise nego sto se vozio 2013 nije napravio 5-6 km cisto da ga provozam da se ne usedi, 2012 napravio mozda 350km, jedino sam ga 2011 vozio oko max 1000km ) cak ga nijednom nisam za sve vreme ni registrovao na moje ime prodo jedva za 1600e. U fabrickom stanju ko iz fabrike sedeo u kotlarnici u toplom, jos su prve bile gume na njemu sa istim dot-om ko motor sa extra sarom ali plasticne- mada ih sadasnji vlasnik jos vozi. Jos ulozeno u original povisen vizir, karbon auspuh, kn filter, xenon, plave sijalice u instrument tabli, zadnji kofer, drzaci bocnog kofera, merac temperature ulja, poklonio filter ulja i poklonio 4 litra motul 5100, 2 nove svecice, stari nov auspuh, stare zmigavce i svasta nesto jos ( oko 400e vrednost )...

moj predlog nemoj si lud da dajes tolke novce za er5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis

Ja i nemam 2 ipo za motor. Maksimum sto bih mogao je 2k i to mora da bude u fenomenalnom stanju, sa dosta opreme, jer realno, ovi motori su stari, i dosta su prosli, a trebalo bi mi i za prenos i reg. Treba mi nesto sto ce da mi potraje 4-5 god, i to ja ako predjem 3-4k godisnje, puna kapa, jer mi ne treba za duza putovanja, vec da zavrsavam obaveze po gradu i okolnim selima, i mozda ponekad odem do Suve ili Stare planine. Na osnovu svih saveta mojih prijatelja, CB 500 i ER5 su mi u najuzem izboru. a posto normalan cb 500 jos nisam nasao, izbor je jasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
CB 500 i ER5 su mi u najuzem izboru. a posto normalan cb 500 jos nisam nasao, izbor je jasan.

 

Šta znači normalan?

Mehanički zdrav?

 

Alekre, gde si uzeo čarape za amorte?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis
CB 500 i ER5 su mi u najuzem izboru. a posto normalan cb 500 jos nisam nasao, izbor je jasan.

 

Šta znači normalan?

Mehanički zdrav?

 

Da. Nasao sam jedan u PK, ali je pretrpeo tezak pad, i sad se trese ko lud na 70. Plus vidi se da nije dobro ocuvan, i da bi bih se vise nervirao oko njega nego sto bih uzivao. Nasao sam jedan na oglasima, na prvi pogled deluje solidno, ali prefaraban u zuto, sto mi nekako ne uliva poverenje, a i uzasno je ruzan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
CB 500 i ER5 su mi u najuzem izboru. a posto normalan cb 500 jos nisam nasao, izbor je jasan.

 

Šta znači normalan?

Mehanički zdrav?

 

Alekre, gde si uzeo čarape za amorte?

 

Uzeo u Nemackoj, nekoj radnjici za motocross vozila i tako te stvari. Usao da vidim i jebo sve da izadjem a nesto ne kupim :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Ja i nemam 2 ipo za motor. Maksimum sto bih mogao je 2k i to mora da bude u fenomenalnom stanju, sa dosta opreme, jer realno, ovi motori su stari, i dosta su prosli, a trebalo bi mi i za prenos i reg. Treba mi nesto sto ce da mi potraje 4-5 god, i to ja ako predjem 3-4k godisnje, puna kapa, jer mi ne treba za duza putovanja, vec da zavrsavam obaveze po gradu i okolnim selima, i mozda ponekad odem do Suve ili Stare planine. Na osnovu svih saveta mojih prijatelja, CB 500 i ER5 su mi u najuzem izboru. a posto normalan cb 500 jos nisam nasao, izbor je jasan.

 

KLE 500 je bolji izbor do Stare i Suve a isti agregat ko er5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja