Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ma stelovanje je kad ja kazem 1jee1.gif Posto je ove sezone pitanje posla sta i kako, sve ce biti kao do sad, samo sipaj i vozi a za narednu sezonu cemo da razmisljamo, pa kako bude. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

Koliko se secam skoro si ga uzeo, sto ga vec prodajes 0zbunjen.gif

 

pa iskreno ja sam zadovoljan sa mojim kawom ali ipak on ima samo 35ks a komsija prodaje Hondu cbr f2 u extra stanju koja ima 98ks :D pa bi mi dobro doslo da prodam moj i doplatim za njegov :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 796 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Koliko se secam skoro si ga uzeo, sto ga vec prodajes 0zbunjen.gif

 

pa iskreno ja sam zadovoljan sa mojim kawom ali ipak on ima samo 35ks a komsija prodaje Hondu cbr f2 u extra stanju koja ima 98ks :D pa bi mi dobro doslo da prodam moj i doplatim za njegov :)

da nije 35 Kw? moj ima 37 Kw po saobracjanoj a to je negde oko 50 konja. Da mu skines te blokade, ide er5 180 opusteno, al ubiva vetar, al ina cbr f2 ubiva vetar, tako da osim skuplje registracije i vece potrosnje imaces promaju na oba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

Koliko se secam skoro si ga uzeo, sto ga vec prodajes 0zbunjen.gif

 

pa iskreno ja sam zadovoljan sa mojim kawom ali ipak on ima samo 35ks a komsija prodaje Hondu cbr f2 u extra stanju koja ima 98ks :D pa bi mi dobro doslo da prodam moj i doplatim za njegov :)

da nije 35 Kw? moj ima 37 Kw po saobracjanoj a to je negde oko 50 konja. Da mu skines te blokade, ide er5 180 opusteno, al ubiva vetar, al ina cbr f2 ubiva vetar, tako da osim skuplje registracije i vece potrosnje imaces promaju na oba :)

 

ja mislim da je 25kw a to mu dodje 35ks , pa ako ne uspem da ga prodam bar za 1300e onda cu morati da mu skinem blokadu i kupim nosac i kofer :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 796 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Koliko se secam skoro si ga uzeo, sto ga vec prodajes 0zbunjen.gif

 

pa iskreno ja sam zadovoljan sa mojim kawom ali ipak on ima samo 35ks a komsija prodaje Hondu cbr f2 u extra stanju koja ima 98ks :D pa bi mi dobro doslo da prodam moj i doplatim za njegov :)

da nije 35 Kw? moj ima 37 Kw po saobracjanoj a to je negde oko 50 konja. Da mu skines te blokade, ide er5 180 opusteno, al ubiva vetar, al ina cbr f2 ubiva vetar, tako da osim skuplje registracije i vece potrosnje imaces promaju na oba :)

 

ja mislim da je 25kw a to mu dodje 35ks , pa ako ne uspem da ga prodam bar za 1300e onda cu morati da mu skinem blokadu i kupim nosac i kofer :)

pa taj motor ako stvarno ima blokade tj. nisu menjani papiri zbog uvoza, ako je uvezen iz ch i lepo odrzavan ima da ti traje vecno. radio sa malo vise od pola snage. cuvaj ti to i ostace unucima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Ljudi pojavljuje mi se majonez na cepu gde se sipa ulje u motor :stabre: Sta bi moglo biti, kad sam zamenio ulje u motoru ulje bilo skroz normalno nema majoneza sem na cepu sto se pojavljuje samo :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ljudi pojavljuje mi se majonez na cepu gde se sipa ulje u motor :stabre: Sta bi moglo biti, kad sam zamenio ulje u motoru ulje bilo skroz normalno nema majoneza sem na cepu sto se pojavljuje samo :stabre:

"Majonez" je znak da u ulju ima vode, minimalna kolicina na cepu koja nestane cim se motor zagrije moze biti od kondenzacije, bilo sta znacajnije znak je da je odnekud u ulje dospjela bas voda i to treba ispitati, da li agregat mjesa vodu i ulje ili vodu prima odnekud izvanka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7059 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Opruga od copave mi je skroz oslabila i uopste je ne vraca, jel' moze negde da se kupi nova ili da budzim nesto?

 

Pre svega ocisti ceo mehanizam, odmasti, zatim podmazi, ako je potrebno nadji neku kvalitetniju oprugu (da ne zardja posle mesec dana) i no frx.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne moze, na stare modele su kod magneta dva senzora i jedan marker, a na nove obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

al ja imam novi magnet tacnije od novog modela, mozda me zato struja i zeza jer je cdi od dok je imao stari magnet :zbunjen:

Vec sam jednom pisao o tome, postoji i novi tip magneta, za stari tip motora, znaci sa samo jednim markerom. A ko god je mjenjao magnet valjda je obratio paznju dje su markeri na novom i starom magnetu i koliko ih ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Trebas je napraviti, treba ti elektro ventil, relej, malo zice i crjeva za benzin. Trebas naci na sta ces spojiti relej koji pokrece elektroventil, znaci neki izvor struje koji se aktivira kada das kontakt na kljucu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Motocikl: honda cbf600

Na starom magnetu je jedan marker dva senzora.Stavio sam magnet od zzr600 napravio marker sam i motor radi normalno s tim sto su problemi sa gasenjem i igranjem skale obrtomera ostali isti i pre i posle.Motor je presao 3000 km bez ikakvog problema a onda je pre neki dan pocela da igra skala obrtomera kada sam dao kontakt i motor je otezano upalio.Posle nekog vremena je upalio potpuno normalno i sada se vozi normalno.Cudna stvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Na starom magnetu je jedan marker dva senzora.Stavio sam magnet od zzr600 napravio marker sam i motor radi normalno s tim sto su problemi sa gasenjem i igranjem skale obrtomera ostali isti i pre i posle.Motor je presao 3000 km bez ikakvog problema a onda je pre neki dan pocela da igra skala obrtomera kada sam dao kontakt i motor je otezano upalio.Posle nekog vremena je upalio potpuno normalno i sada se vozi normalno.Cudna stvar?

Oksidacija ili prljavstina na kontaktima, uzmi WD40, malo smirgle, krpe i ocisti i naprskaj sve kontakte, buksne i dzekove, ako mozes umjesto WDa koristi neki kontakt sprej, mada ce i WD da zavrsi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

e ovde mi curi kroz ovu malu rupicu voda tj antifriz , zastoooo

 

 

http://databikes.com/imgs/a/b/n/t/r/kawasaki__gpz500_1995_8_lgw.jpg

 

Na ovim sjajnim usecima da se ladi agregat

Te rupice ispustaju vodu koja se iz nekog razloga nakupila u udubljenjima gdje se nalaze svjecice. Ako kod tebe iz tih rupa tece rashladna tecnost(voda+antifriz), znaci da ti pustaju crjeva ili cjevi za vodu koja ulaze u glavu motora tacno izmedju svjecica. Znaci moraces da skines radionicko upustvo sa neta, skines rezervoar sa motora i skines crjeva i cjevi sa glave motora, pa promjenis sta treba ili samo prebrtvis ako samo curka na spojevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

znaci nikad kraja igrama :stabre:

Pa ako ovo odradis sada kako treba neces trebati dirati nista dok ne dodje vrjeme za stelovanje ventila. Uobicajeno onaj koji radi stelovanje poslje zbog zurbe traljavo odradi naknadno sklapanje ostatka djelova pa negdje nesto curi, nekad voda nekad ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja