Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Da li je jos neko mozda imao problem sa uljem koje curi odnekud. Zamenio sam dihtung, tj stavio na dekli gde nije bilo misleci da cu da resim problem ali opet ista stvar. Ima tu dosta nekih srafova koje bas ne bih da diram a mozda na neki od njih curi ,pa ako je mozda neko imao slican problem neka javi. :D NIsam siguran odakle se sliva... To nije strasno, kapljice po malo, preko celog leta ne znam da l' iskaplje 100gr ali nervira me sto mi masti motor odozdo, inace nista ne smeta ovako...

 

 

photo135j.jpg

 

photo136k.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sto se tice ovog velikog crnog srafa, koliko sam skontao na ex-500 forumu, clan FOG koji je tamo najpoznatiji je rekao da se taj sraf nikako ne dira a skroz dole na ovoj stranici ima o tome

http://www.ex-500.com/wiki/index.php?title=Valve_clearance_adjustment

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Sto se tice ovog velikog crnog srafa, koliko sam skontao na ex-500 forumu, clan FOG koji je tamo najpoznatiji je rekao da se taj sraf nikako ne dira a skroz dole na ovoj stranici ima o tome

http://www.ex-500.co...ance_adjustment

 

To znam, fabricki se zavija pri stelovanju i vise se ne dira ... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

On je samo cep na tom kraju uljne magistrale, na drugoj strani te iste magistrale je cev koja obilazi oko magneta i dovodi ulje na balansno vratilo. Tako da je to bukvalno jedna cjev koja prolazi s kraja na kraj bloka, samo je na jednom kraju zacepljena tim aluminijumskim sarafom, jer nije namjenjen za skidanje i cackanje osim u slucaju nekog remonta pa da moze da se ocisti kompletna magistrala za ulje.

 

Inace sto se tog kapanja tice pogledaj jel ti se ulje sliva iza poklopca kvacila ili iza poklopca pumpe? Vidi se odozdo, posto donja strana poklopca kvacila ima otvoren dio oko tog sarafa pa se vidi kuda curi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

pošto mi iskrslo nešto drugo odustao od prerade.dali nekog zanima remontovan agregat gpz 500 89god.sa sve papirima,komplet instalacijom i još nešto delova ostalih od generalke.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Danas testirao motor ~ 9,5 l presao 210 km znaci malo ispod 5l (4,52 ako sam dobro sracunao) na 100km, bilo je nesto gradske voznje i malo sam ga vise gasirao nego obicno, ja sam zadovpljan. Kontam da uradim sl sezone sinhronizovanje karbova i stelovanje ventila mada kontam da nece znacajno smanjiti potrosnju, mozda nekih 2dl na 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Prosli put mi niko nije odgovorio al nema veze.Sada imam drugi problem a to je :

Upalim ujutru motor , radi pod sauhom ugreje se i vratim sauh, rado oko 5 minuta i ugasi se.ONda nece da upali pa crkni.Ispusim 2 cigarete, upali na cvrgu radi ceo dan,gasim ga po sat,pali opet i parkiram uvece pa ujutru opet 5 min radi stane nece sacekam 15 min on upali i sve super.

 

Sumnjao sam na dotok goriva ali ne, on izgubi struju na svecicama.

 

Ako neko ima volje ili ideju sta moze da bude ili je imao slican kvar hvala unapred

 

Ja sumljam na komutator ili kako se vec zove CDI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

moj GPZ je palio bez sauga na temperaturama u ovo doba godine, tek kad jace zahladni onda sam morao sa saugom da palim ujutro,

probaj bez sauga da ga upalis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2492 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Nisam stručnjak već hobista, al moje je neko mišljenje da ne bi trebalo da je CDI, on ili radi ili ne, a ti kažeš da posle radi sve kako treba, biće da je nešto sa karburatorima...

I kažeš upališ-radi- spustiš saug-ne radi i onda moraš da čekaš 15ak min - pa opet radi...

Preliva što bi kaz'li...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Niste me razumeli, upali sa ili bez sauha nebitno radi, vozm ga 3 - 4 minuta ugasi se.Proverio sam ima goriva u loncicima ali nema varnice na svecici.

Posle 15 min dobije varnicu i radi normalno ceo dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Prosli put mi niko nije odgovorio al nema veze.Sada imam drugi problem a to je :

Upalim ujutru motor , radi pod sauhom ugreje se i vratim sauh, rado oko 5 minuta i ugasi se.ONda nece da upali pa crkni.Ispusim 2 cigarete, upali na cvrgu radi ceo dan,gasim ga po sat,pali opet i parkiram uvece pa ujutru opet 5 min radi stane nece sacekam 15 min on upali i sve super.

 

Sumnjao sam na dotok goriva ali ne, on izgubi struju na svecicama.

 

Ako neko ima volje ili ideju sta moze da bude ili je imao slican kvar hvala unapred

 

Ja sumljam na komutator ili kako se vec zove CDI

 

Pogledaj zazor između pick upa i magneta.Našteluj po manualu,mislim da je 0,4mm max.Očisti magnet na pic upu hoće i zbog toga :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Prosli put mi niko nije odgovorio al nema veze.Sada imam drugi problem a to je :

Upalim ujutru motor , radi pod sauhom ugreje se i vratim sauh, rado oko 5 minuta i ugasi se.ONda nece da upali pa crkni.Ispusim 2 cigarete, upali na cvrgu radi ceo dan,gasim ga po sat,pali opet i parkiram uvece pa ujutru opet 5 min radi stane nece sacekam 15 min on upali i sve super.

 

Sumnjao sam na dotok goriva ali ne, on izgubi struju na svecicama.

 

Ako neko ima volje ili ideju sta moze da bude ili je imao slican kvar hvala unapred

 

Ja sumljam na komutator ili kako se vec zove CDI

 

Pogledaj zazor između pick upa i magneta.Našteluj po manualu,mislim da je 0,4mm max.Očisti magnet na pic upu hoće i zbog toga :zdravo:

hvala na upotrebljivoj ideji .Posumljao sam da nema neki opiljak na magnetu ili pick upu pa brljavi al nisam otvarao.Moze da bude

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Juce idem iz NS-a i raspalim ga ja na pravcu- nisam razvlacio svaku brzinu vec od pete gas, ubacim u sestu- 180km/h (novi rekord :moto3: ), kad sam stigao do 180, motor promeni zvuk urla, ubija. Ja se skenjao spustaj, koci nikad stati. Skontam ja da je pritisak izbio spoj topa i grana iz motora ispod maske i krenem ja tako kuci (ostalo mi je jos 15km) ali nema sanse buka mi cepa usi. Setim se ja da jedan clan foruma ima autoperionicu na izlazu iz Baca i svratim ja kod njega da vidim jel ima kljuc 10 :D Ispricasmo se nekih pola sata, namestili auspuh i ja pravac kuci. Ovom prilikom zahvaljujem se kolegi na pomoci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

treba cesce da ga vozis 180, iznenadio si ga, jbg nije motor bio naviknut na ganjanje :moto3::D

Ja sam imao slicnu zavrzlamu sa auspuhom kad sam isao na more u CG, odjednom pocne nesto da mi drnda zvecka , i to onako jedva da se cuje ali dovoljno da me nervira, i to bas negde oko 5-6000 obrtaja na kojima najcesce vozim, i stanemo, drugar turira u mestu ja gledam oko motora osluskujem odakle se cuje...kad ono landara jedna od 2 opruge koje pridrzavaju top za izduvnu granu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da znas da sam ga iznenadio :lol: Kontam da moze 190km/h po njegovom satu sto je dovoljno mada da sam se ispravio sa tih 180 oduvao bih me vetar :D

moze i vise, ja sam imao onaj stariji tip GPZ500s '91 i razvuko sam ga 195 i kao da je mogao jos malo, ali ja nisam mogao vise jer nisam imao masku na njemu, vetar me ubi :jee:

e to je bila borba :lol:

post-4596-0-85214700-1347997299_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

To je onaj od 900 eur? :)

 

Nisam potencijalni kupac ali me interesuje u kakvom je stanju, jer za te pare može samo neki kinez da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Nisam ga video ali sam zvao i lik kaze da ga vozi vec 4 god, pre toga ga neka zena uvezla. Ne znam u kakvom je stanju,. lik kaze da je ok pa sam razmisljao ili mozda za delove ili mozda da sredim da to na nesto lici pa na pijac :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2492 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pogledaj cene motora u oglasima... Poprilično je sve palo...

900e nije tako malo ako treba da uložiš još ko zna koliko, a sa druge strane, ne isplati se NIKAKO ulagati u motor koji ćeš prodavati.

A pitanje je šta znači "OK stanje"....

Samo osnovni servis ti je 100e... (ulje, filter ulja i vazduha, svećice, rashladna tečnost....)

Ako ćeš ga sebi uzimati, to je druga stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja