Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Mužlja, Zrenjanin, Vojvodina, Srbija
  • Motocikl: YAMAHA XJ900 iz 1983.

Drugari,da li neko zna nešto o ovom GPZ-u http://www.moto-berz...z--oglas-13397/ ?

Ja rešio da sledeći motor bude GPZ 500 S,ali dok ne prodam MZ budžet je 1000 evra,

Po prirodi sam strpljiv i nije baš hitna kupovina (imam sa čim da se vozim),i voleo bih da GPZ kupim od nekog sa ovog foruma.

Unapred hvala sa nadom da ću se uskoro pohvaliti.

Ovaj motor ti je jos na prodaji gledao sam ga i u jadnom je stanju uzivo.Sa njega je padano i to debelo.Cena mislim za 600 bi ga dao ladno ako ne i manje..Agregat mislim da nije los ostalo mnogo ulaganja

 

 

 

 

 

Imaću za Đenku za koji mesec ženin GPZ 500s, sada ga sklapam, pošto smo na istom forumu mogu da mu dam i rendgen snimke 1zdravo.gif i da mu se potanko objasnim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Pored mnogo crvenila ispred skupstine,zasijase mi oci kad sam video moj bivsi moped,

CRVENI mali :),Djole se slatko navoza,mnogo mi je drago,samo operi ga ponekad :nanana:

 

Perem ga često, samo kad je lepše vreme...čim opet pretera u plus, vodim ga na tuširanje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ako se ne varam, mislim da se po fabrickim specifikacijama vozi na 130/70/17. Izbora ima, ali ne znam kako i gde vozis te ne bih mogao nista konkretno da ti predlozim.

 

Generalno sto se tice nase klase 500cc, vec godinama se Bridgestone Batlaxx BT45 pokazala kao najbolja. Cena je bila nesto preko 14,000. Michelin Pilot Activ je takodje dobar i jeftiniji je za nekih 13 xxx. Uzmi u obzir da BT45 ne moze da istera vise od 13000km. Jako brzo se trosi :( Savetovao bih ti da ne kupujes Dunlop GT401 jer se tesko zagreva i klizava je. Jedva sam docekao ih stresem s' felne.

 

Ja sam uzeo set Continetala ContiGo za 130 eur. na popustu, guma je relativno nova na trzistu te nema puno iskustva za procitati, na oko mi deluje dobra, videcemo kakva ce biti u voznji, mada s' obzirom da vozim lagano, ne ocekujem nikakve probleme.

 

 

 

 

 

Ma ja vozim Pireli Sport Demon,tako je kupljen motor letos sa njom ali mi je mnogo tvrda guma,2007 je proizvodnja,kad je pipnes bas tvrda,desavalo mi se u krivini da zaseva dupe,nije mi svejedno bas moto2.gif Nije vozeno sa njom puno ali je stajala,ne znam sta bih radio.Ne vozim nesto ludacki niti obaram ali sam razmisljao da mozda promenim,a sobzirom da ne prelazim bas mnogo sa motorom BT45 bi verovatno trajala i do 3 god 0a-smiley.gif Ne daje mi se nesto mnogo para jer ne putujem preterano , nisam nasilan u voznji a i student sam pa je se malo teze kes nalazi.

 

 

A da li je neko pravio nosac kofera za ER-5 ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

od skora ponosni vlasnik gpz - 500. pošto će biti prerađen u čopera krčmim ostatak.pa ako nekom treba.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

od skora ponosni vlasnik gpz - 500. pošto će biti prerađen u čopera krčmim ostatak.pa ako nekom treba.pozdrav

Samo navedi sta je ostatak

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

višak su sve plastike,plus još jedan rep sa štopaljkama,komplet ram bez vaze i zadnjeg amorta,ventilator sa hladnjakom i posudom za vodu,instrument tabla zajedno sa sajlom km sata,oba točka sa gumama,prednja loša zadnja dobra,točak prednji sa osovinom bez diska,zadnji točak na kome je danlop guma 130-90-16 bez lančanika a sa kočionim dobošom,rezervar sa bravicom ali nemam ključ još ga traži vlasnik,far koji je sasvim ok sa nosačem,3 original žmigavca,fuzasteri prednji sa sve komandama malo je propala guma,zadnji dobri.auspuh 2 u 1 mislim da nije posebno dobar jer zvecka nešto u njemu a i čovek je preko njega stavio prohrom sa rupicama mislim da je od veš mašine.ima i nešto slika u rubrici prodajem,

ako neko ima hladnjak sa en 500 moglo bi se menjati štogod(treba mi uži a duži hladnjak.inače isčitao čitavu temu i ima svega zanimljivog još u fazi pravljenja rama i generalke agregata pa kad ga upalim i probam smaraću vas pitanjima vezanim za ovaj motor,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

hard roku odgovor je da jeste razlika 1mm širina vila je 36 na novijem je 37.probaću da ti nađem kod čoveka koji je uzeo od mene vile jer je on njegove slomio.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Pozdrav kolegama :)

 

jel radio neko roll barove za GPZ ili er5

iz novog sada sam a hteo bih da stavim roll barove,

jel radi neko u novom sadu ili beogradu .. ili sa foruma?

 

Pozdrav druže,

 

rekao bih da ja imam dobre roll barove, ali sam ga ja kupio sa njima. Možda dobiješ neku ideju kako i šta da rešiš na svom motoru.

 

post-6531-0-95918700-1328446836_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Pitanje za kolege ER-ovce. Da li ste obratili paznju na posudu za vodu koja treba da ima odredjeni nivo vode u sebi ali jel vam je ona ispod nivoa stoplija za vodu koji je na agregatu ispod rezervoara ili vam je iznad nivoa stoplija?

 

A drugo pitanje je da li je probao neko da odvije ona sraf ispod pumpe za vodu koji sluzi za proveru da li je propao semering pumpe? Kad procuri voda na njega znaci mora semering da se menja... Tako bar pise u Manualu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovaj šaraf koji je obuhvaćen oznakom A je jedan od šarafa koji drži gornju i donju polovinu bloka zajedno. Taj šaraf nema nikakve veze sa pumpom za vodu. Na slici je oznakom A označen kanal kroz koji se cjedi ulje ili rashladna tečnost, u zavisnosti koji od dihtunga otkaže, ovim je smanjena mogućnost da se pomješaju. Inače kad nešto počne da curi uobičajeno kapa sa pomenutog šarafa, pošto je on najniža tačka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Jel ima neko od vas na gpz-u zadnju gumu 140 umesto originalne 130? Meni je zadnja 140, pa sam gledao sl godine da zamenim, video na guevara sajtu pirellijeve pneumatike i nadjem 130ku. E sad jel bolje to sto ja imam siru gumu? I da li ja mogu staviti i 130 na ovu sad felnu?

 

Da stane može sigurno, meni je bila namontirana 150 i bez problema stane samo malo može da kači zadnju viljušku ako je /70 pa sam stavljao /55. Što se voznih karakteristika tiče imaš u temi već diskusiju o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Pozdrav,

 

vozim GPZ-a treću sezonu i isto toliko tražim odgovor na jedno pitanje koje sam mislio da samo mene muči.

Naime dešava mi se da mi ponekad korman počne da "cima" levo desno.

Najčešće se to dešava kad "oduzmem" gas i počnem motorom da kočim.

Mislio sam da je moj slučaj usamljen dok nisam upoznao još jednog momka koji vozi GPZ i ima isti "problem". Ja sam mislo da je do šara na zumi, balansirao sam dva puta prednji točak

gledao štapove dali su ok...jel imao još neko problema i da li je rešio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja