Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

hvala lepo 0takoje.gif kod majstora mi rekose ima 15,20,25 e zavisi koja i da narucis iz grcke ako neces polovnu 1care.gif 200 din ,stvarno smesno pa makar i 10 potrosio za godinu dana 1oda.gif

 

problem je sto mora stara sajla da se odnese kako bi se pravila po uzorku ali ja nemam staru,kupio sam motor bez 1neznam.gif mozda ima neko da mi posalje staru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7143 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nesto agresivniji polozaj ali daleko bolji od starog. Manje vibracija, siri hvat, povecala se preglednost retrovizora... Vredi svaki euro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7143 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Upravo sam proverio i na zalost nisu indenticne. Kawi ER5 ima dve vrste taho sajle, jednu iskljucivo za 96 godiste i drugu za ostala godista.

 

No, ta sajla jeste indeticna kao i na sledecim modelima:

KAWASAKI Z 250 (2Z) (KZ250A)

KAWASAKI Z 440 LTD (KZ440A)

KAWASAKI Z 440 LTD,BD 2Z (KZ440D)

KAWASAKI Z 440 (2Z) (KZ440H-H)

KAWASAKI ER-5 TWISTER (ER-5) [97-01]

KAWASAKI ZEPHYR 550 (ZR550B)

KAWASAKI GPX 600 R (ZX600A-C)

KAWASAKI GPZ 600 R (ZX600A)

KAWASAKI GPX 600 R (ZX600C) [ONLY -95]

KAWASAKI ZX-6R NINJA (ZX600F)

KAWASAKI ZZR 600 (ZX600D)

KAWASAKI ZZR 1100 (ZX10D)

KAWASAKI ZZR 1100 (ZX10C)

KAWASAKI VN 15 / SE (VNT-50B/C)

KAWASAKI VN 1500 CLASSIC (VN1500D)

KAWASAKI VN 15 (VNT50A-A)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ocisceni karburatori,reparirana slavina i kad imam preko 2 litra goriva u rezervoaru prelivaju mi u voznji,napuni filter za vazduh i presisava....proverim slavinicu i vidim da ne pusta gorivo kad je motor ugasen.odem kod majstora i pitam jel sad treba da se zamene iglice na plovcima jer nece da zatvaraju? on kaze da ipak misli da slavina nije dobro odradjena,da propusta vise goriva nego sto treba i zato prelivaju.pitam a sto ne promenim iglice,narucim iz luisa i gotova stvar?! kaze to je mala privreda,ne bih menjao ove originalne,ipak mislim da je do slavine problem,da nadjes ti da kupis novu i mirna ti glava, hm ! 0stabre.gif kontam da bi iglice za toliko koliko vise propusti slavina zatvorile gorivo ali majstor ne da za pravo i kaze mi da zamenom slavine sigurno resavam problem za trajno.

 

sta raditi? mogu ja sam da rasturim i zamenim novim iglicama ali da li to raditi ili ipak kupiti novu slavinu? zna li neko gde ima,koliko se krece cena( u cacku mi je receno da je nekad bila 80-ak evra,nisu je narucivali zadnjih 2. god ) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

slavina ne moze da propusti vise goriva nego sto treba...propustace uvek onoliko koliko propusta i kad je u polozaju "ON"... ja bih menjao iglice, ali bolje da se javi jos neko ko se bolje razume u tu problematiku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

pa po meni mozda upadne neka trunka ili u slavinicu ili u iglice karburatora,mozda i u dizne a posto imas samo 2 litra onda pritisak goriva ne moze da protera to nego ti moras pun gas,da turiras kako bi to proslo,jer rezerva uglavno vuce mulj...probaj ugradnjom filtera da resis problem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ako stavim nove iglice na karburatorima da li posle toga mora opet da se steluju karburatori,plovci?

 

po mojoj logici mislim da ne bi trebalo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

svi se izgleda voze samo ja visim na forumu sa mojim problemima 1jee1.gif

 

nego,da ce bog da sam ih resio....krecem ja u voznju i pocnu karburatori da prelivaju u voznji vise nego ikad,nece pod mali gas i motor ne radi kako treba,jedva se vratim kuci.majstora nema da se javi,rekao je da ce videti koliko kosta slavina posto je ubedjen da zbog nje meni prelivaju karburatori,da ugradi nove iglice nece zbog kvaliteta itd itd....iznerviram se pa po 2x rasturim karburatore,skinem plovak,izvadim iglicu,uzmem aku busulicu,stavim stapic za usi u steznu glavu,na vrhu malo polir paste za kola i u kanal gde ide iglica,promenim posle toga jos 2,3 stapica a na njima sve crno,dok se kanali sijaju kao da su novi.uzmem iglicu,smirglu 2500 i krenem polako u krug da skinem malo sloj sa vrha.sve to isperem,vratim,istestiram,zasrafim i drugi isto tako......

 

rasturim slavinicu kad sam vec poceo da radim (koja je inace reparirana u beogradu,servis mimoto,cena 3200 + aks) da proverim da nije mozda upao neki trun posto mi je filter posle slavinice....kad sam otvorio imao sam sta i da vidim,od 3 gumice dve sam zatekao iste kao i pre reparacije jer su bile ostecenje,membrane ne promenjene a vec su gotove 0zbunjen.gif ok slavinica radi ali za sta sam ja platio 3200 ??????? mozda samo zbog one trece gumice za koji nisam siguran da li je nova,da nije mnogo ?! okrenem telefonom i saopstim,tj pitam sta sam ja platio,a odgovor je bio posaljite ponovo a ja cu videti sa majstorom sta je radio......samo ne pitah ko ce sad da plati kurirsku sluzbu.....

 

sklopim sve to,vraatim kako je bilo i brmmmm.....resen problem,vise ne prelivaju....uzgred narucene iglice iz luis-a,neka imaju ,ako zapne...

 

opet sebi pitanje ,zasta je majstor uzeo 50 e za sredjivanje karb??0stabre.gif mozda treba da ga zovem i saopstim stvar koju sam uradio,mozda ga prosvetlim za ubuduce 1zvizduk.gif ovo je strasno sta se radi.ili sam radi ili se DOBRO raspitaj koji majstor zna ali da valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

posle duze usmene price oko slavinice na moje pitanje sta sam ja platio 3200 din nisam dobio odgovor.uvek se svodilo na to jel nije radila pre nego sto si doneo.jel sad radi? radi e pa molim lepo.samo sam saznao da je 500 din majstorov rad,da rasturi i da zameni.... e sad mozda stvarno ta jedna gumica kosta 27001lol.gifrat3.gif straSNO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

menjanje sijalica u satovima.levi sat je sa obicnim zutim sijalicama a desni sa belim diodama.... od boja tih sijalica ima plava,crvena i bela.nisam hteo nesto da experimentisem sa plavom i crvenom pa sam uzeo bele.ne znam kako bi bilo sa ove druge dve boje

 

8HcVH_sat2h.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Mnogo je lepse sa diodama. Ti se se bas uziveo u tematiku vidim. Pusti bre poruku na fejs da se vozimo sutra ako hoces?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

potreban mi je magnet za gpz 500 S 1990 godiste, ko ima i koliko para?

imam ja,pogledaj u oglasima u rubrici prodajem pod naslovom magnet za gpz&kle&en.Tamo ti sve pise,a imas i slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

pre par dana kupljen magnet od novijeg tipa i namontiran na gpz `90god... da li je bilo prepravki na samom magnetu ne znam, bilo je samo skini stari stavi novi...

 

e da, magnet kupljen i montiran kod havarisanog... sve pohvale za njega :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja