Jump to content

Moto Zajednica

Beta 50

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imamo jednu zaribalu Betu 50. Karike otisle, drljalo je malo po cilindru i mislim da tu nema Boze pomozi. Masina bi trebalo da je tu minareli, vodeno hladjenje. Nalazio sam na moto-bike kompletan cilindar, klip i glava 28000 din. Athena proizvodjac. Ima i nekih kineza, klip i cilindar gusana varijanta i to kosta oko 5500 din. U Komppu ima RMS bez glave oko 8000.
Sta nam je ciniti? Sta valja od tih kitova i gde jos traziti? Hteli bi da ostane na standardu, posto ce malac i onako da prelazi na veci motor, pa da ne dangubimo oko budzenja ovog

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zaribalo toliko da je blokiralo...ili je moglo da se okreće? Ako je cilindar aluminijumski sa hromom (nikasilom) postoji mogućnost da se ispolira...stavi novi klip i da tera dalje.

Ono što je još bitnije je..zašto se to dogodilo? Da ne bude da se leči posledica, a uzrok i dalje ostane. Tad i da staviš naj originalniji original ima da crkne opet.

Slikaj unutrašnost cilindra...ako je skinut ili ako je samo skinuta glava (klip u donjem položaju)...pa da probamo neku dijagnozu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nije mu radila lampica od ulja, a nije umeo da se seti da prekontrolise. Rekao bih po tezini ovako iz ruke da je ovo gusani cilindar. Mogao je da se okrece motor pre skidanja cilindra. Generalno nije u nekim dubokim risevima, jedino ima na ovom prozoru sjebano sto je zapela karika verovatno. Zaokruzio sam na slici

C7AF95CE-461E-42DE-BC14-3719FC355EC9.jpeg

65268BD3-896D-446F-8886-48FC9497912C.jpeg

3CEFC84B-92FB-4929-802F-5C1E3F5A114F.jpeg

B83026C4-F173-47D0-9CAE-F5F75972E2FA.jpeg

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hm...ovde problema ima raznih.

Ste sigurni da je cilindar od gusa? Mož da bude da je već menjan ako je tako.

Plus, ovde se vidi nekoliko stvari koje ukazuju na to da bi mašinu trebalo dooobro pregledati. Meni deluje da je ispao štift iz jednog kanala u kojem je karika...čak i da se to desilo mnogo pre nego što je klip definitivno zaribao. Rupa je jako crna, pa pretpostavljam da je jedno vreme tako radio. Karika se zatim u radu okrenula i otvorenim delom prešla preko izduva i prelomila se. U ovakvim situacijama najgore je samo staviti klip i cilindar. Postoji velika verovatnoća da se neki opiljak nalazi u košuljici ležaja i on bi mogao da se oslobodi i nanovo ošteti sve novo što staviš.

Ako se magnet lepi na cilindar onda je od gusa...:D...i onda bi logično bilo samo ga razbušiti na specijalu...i teraš dalje. Samo što mi se ne "javlja" da takav klip uopšte postoji. Za alu cyl. je jedna mera (eventualno još par sa stotom razlike)..i to se polira, nema bušenja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja