Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz iz Nemačke

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Izvinjavam se na maltretiranju unapred, jer je ova tema verovatno bila pokrivena x puta do sada, ali nisam uspeo nigde da nadjem konkretan odgovor na moje pitanje. Ovako, položio sam za A kategorije prošle nedelje i rešio da uzmem svoj prvi motor. Kako sam visok 192 cm nemam previše izbora oko početničkog motora manje kubikaže. Kao jednu mogućnost razmatrao sam mali bmw gs 310, medjutim vidim da je cena novog u Srbiji dosta viša nego u drugim zemljama. Na primeru ovog polovnog vozila ( https://m.mobile.de/motorrad-inserat/bmw-g-310-gs-heizgriffe-handschutz-topcase-köln-marsdorf/347276824.html?searchId=361ebc73-7905-0af0-e3f4-8a86ca57d99c&ref=srp&type=topAd ) zanima me da li je cena koju plaćam net ili gross, i ukoliko je gross da li imam opciju povraćaja poreza s obzirom da motor uvozim u Srbiju. Drugo pitanje je sam postupak uvoza. Svestan sam da  moram da odradim relaciju carina->>špediter->>carina->>AMS ali koliko (okvirno) mogu da očekujem troškove poreza/prevoza/špeditera? Hvala unapred, ovaj forum je pun preljubaznih ljudi i obradjenih tema koje su mi pomogle u ovoj novoj avanturi

Promenio član Mič89
Slovna greška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pravo na povrat poreza imaš ali samo kod kupovine u firmi, ne od fizičke osobe.
192cm mislim daće ti sve biti malo.
Odi negdje i sjedni na malog geesa, vidićeš.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre sat vremena, Mič89 je napisao:

Kako sam visok 192 cm nemam previše izbora oko početničkog motora manje kubikaže.

WILDTRIUMPH.COM

Are you a tall rider and struggling to find a good beginner bike? Take a look at our handpicked list of best starter bikes for heavy bikers.

 

Recimo mali V Strom i Yamaha Tenere, jest da nisu baš baš male kubikaže 

 

Motorcycle Ergonomics Simulator

https://cycle-ergo.com/

 

Pre sat vremena, Mič89 je napisao:

Drugo pitanje je sam postupak uvoza. Svestan sam da  moram da odradim relaciju carina->>špediter->>carina->>AMS ali koliko (okvirno) mogu da očekujem troškove poreza/prevoza/špeditera? 

Grubo 700-800€ (transport oko 300€, carina 10% (ako je bike proizveden van EU) porez 20%, AMS oko 100€)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja