Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem enduro

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kupio bih neki jeftiniji enduro, nesto starije generacije, tipa:

Yamaha Xt600

Honda XL600

Honda Dominator

Suzuki Dr350

...

Pratim oglase, nije neka ponuda..

Ako neko ima ovako nesto ili slicno, a razmislja o prodaji, neka ponudi. 

0604421566 Milan

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 369 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

I ja sam gledao nešto slično, za jednostavniji teren, ali slabo nešto kvalitetno da ima. U inostranstvu, cene ohohoho, novogodišnje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovo je nesto sto mi se vec godinama svidja, ali je poprilično skupa i nema je kod nas. Jedino je ustvari viđam u Italiji.

U pitanju je Beta Alp 4.0, sa Suzukijevim motorom od 350cc. 

Postoji još i manja, lakša i slabija verzija od 200cc, nju sam imao prilike i uživo da vidim. Oooo, kako bi mi leglo to motorce

beta-alp-40-1-1200x900.jpg

beta alp 200 4t 03 01.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Skupa je ta beta , video sam je letos u kampu ,neki italijani su je doneli na kamperu i ja se zainteresujem da vidim sta ,kako i pošto. Neka hvala. Bolji mnogo mali nx 250 domintor za moje potrebe. Duplo manje love. A HONDA.
Xl je najviše muzike za najmanje love. Obično su dosta potrošeni jer su stari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

CRF 300L.

Obožavam ovaj motor, imao sam prilike da ga vozim dosta puta, i 250 i 300! Izvanredan je, uvek kad imam viška para padne mi na pamet da ih roknem u baš taj motor. :D

 

A inače mislim da je najbolje ako uzima CRF da uzme nov, jer ove cene po oglasima nisu daleko a stari su po par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala ljudi, svi ste u pravu.

Ova gore Beta je samo moje viđenje idealnog endura. Prosto mi savrseno izgleda i više vuče na neki Trial nego enduro.

Obzirom da je ona tamo negde daleeeko i da je dosta skupa 2500-3500e, gledam ovde nesto u budžet varijanti, do 1500e recimo

Crf 300 je sjajan motor i svakako je najbolji izbor, ali je jednostavno van mog domašaja

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Dominator, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 30000 km, Krupanj. Cena 1.499 € -...

Ovaj Domi mi je trenutni faforit, ali osim što je daleko ima i neke papiroloske probleme, te se ne usuđujem da odem da ga vidim

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Ево ти мој случај од пре месец дана . Купих Хонду Трансалп 600 1991 год 79000 км .  У старту сам је преплатио бар за 300 еур..... али...све заборавим кад дам гас иде ко луда.... 1800 еур  . Нотар 1350 дин, порез  и саобраћајна 5300 дин .  Уље и филтер око 5000 дин , задње плочице 1600 дин и руке 500 дин  , гуме нове Митас тера форце обе 20 900 на    рате    , унутрашње 3500 Митас  , вулканизер 4800 дин . Ових дана ћу да заменим комплет  ламеле , лимчиће  , опруге ,  дихтунг декле  и чауру ауспуха то је 11200 дин и мајстор 6000 дин .                     Значи 1800 + 460 еур = 2260 еур .            То је  све потрошни материјал и  по мени је морало да се замени и има још по мало    радова на естетици од огреботина   али то отом потом  .  Ето да имаш приближну цену око старијих мотора и улагања која се у старту не виде  . :Joska:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600
44 minutes ago, pronto said:

Ti izgleda voliš mnogo da se mučiš.

Ја сам знао све о мотору  купио од пријатеља за задњих 10 год прешао само 10 000 км. Могао сам и да га возим без да одрадим све што треба . А на огласима и из увоза и код нас има много лажних информација колико су прешли дал је падано итд . Један познати увозник ми слао слике  и видео из Швајцарске о једној Јамахи имала је три боје рам једна , танк друга ,  маске трећа прешла  бога оца . Е сад је видим и на половним моторима код нас  у једној боји а километража тродупло мања итд итд . Тако боље узети мотор ком знаш историју одржавања и начину вожње бившег власника  и уложити нешто пара у неком наредном периоду   , него налицкани  из иностранства о ком немаш појма а продају ти причу да га Баба возила само до пијаце недељом .

Promenio član ddimic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izvini, nisam obeležio postavljača teme, kojem je bilo namenjeno tih par reči...pa si možda zato ti mene citirao, misleći da se ja tebi obraćam (pošto je post odmah ispod). Ja lično tako nešto nikada ne bih jurio da kupim. U mitove ne verujem, još manje u srpsko održavanje bilo kog motornog proizvoda....tako da, što se mene tiče, sve te slavne barake, mogu pod presu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Нема потребе за извињавањем нити сам се осетио прозван.  Ја сам продао нов моторцикл 2021 годиште 11000 км   у гаранцији мање кубикаже да бих узео баш овај и намерно понудио више пара да бих одобровољио власника да ми прода јер није хтео  буквално сам га јурио 5 месеци досађивао  јер ми одговара положај возача и та категорија  . Друго ти моторцикли су увек на цени  јесте стара јесте да има доста ситница да се дотера али су ти моторцикли квалитетнијих материјала него ови данас  .Умојој тренутној ситуацију ми одговара баш он могао сам да купим старо за ново али ово је љубав од давнина итд .  Деца порасла  иду својим путем имам доста сл. времена и волим мало да чачкам у гаражи а и много је    ЈЕФТИНИЈЕ 

 него да  у 50 тим имам швалерке ту ме не би закрпило ни 500 еврића месечнооооо.    ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 6 sati, pronto je napisao:

Ti izgleda voliš mnogo da se mučiš.

Radim ko crnac ceo jbn dan pa ne mogu ništa da odgovorim, a sad sam toliko umoran da ne mogu ni dve reči da napišem:popovanje:

Imam jedan lep veliki motor, i voleo bih uz njega da imam jedan manji, laganiji, jeftiniji enduro, za šunjanje po selima i prirodi.  Naravno da neću gledati polomljene krseve od kojih nikad ništa neće biti. Nemam vise ni energije ni vremena za sređivanja kao recimo bivšeg XL-a. Ako ne uspem da nadjem nesto odgovarajuće, uzeću opet F650Gs i završiti priču sa endurama. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
6 hours ago, malitomic said:

Nemam vise ni energije ni vremena za sređivanja kao recimo bivšeg XL-a. Ako ne uspem da nadjem nesto odgovarajuće, uzeću opet F650Gs i završiti priču sa endurama. 

 

... Ja ne znam za gori agregat od tog. Dvojica poznanika imali, ne znam koji se više namučio. Ruku na srce, jedan je Aprilia a drugi bmw...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 47 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

... Ja ne znam za gori agregat od tog. Dvojica poznanika imali, ne znam koji se više namučio. Ruku na srce, jedan je Aprilia a drugi 

Imao sam i ja Apriliju sa Rotaxom i ona mi se krvi napila to je stvarno istina. Ona je imala 5 ventila i razlikovao se motor od Bmw-ovog. 

F650Gs je dobio el.ubrizgavanje i meni se odlično pokazao, a imao sam ih 3. Dva su bila sa pozamašnim kilometrazama.

Ta masina ima dva-tri kritična mesta i los zvuk, inače je fantasticana.

Vec sam gledao dva 650Gs ali su dosta loši.

Mozda uvezem jedan ako bude prilike, ko zna..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 1/15/2023 at 2:45 PM, malitomic said:

Hvala ljudi, svi ste u pravu.

Ova gore Beta je samo moje viđenje idealnog endura. Prosto mi savrseno izgleda i više vuče na neki Trial nego enduro.

Obzirom da je ona tamo negde daleeeko i da je dosta skupa 2500-3500e, gledam ovde nesto u budžet varijanti, do 1500e recimo

Crf 300 je sjajan motor i svakako je najbolji izbor, ali je jednostavno van mog domašaja

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Dominator, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 30000 km, Krupanj. Cena 1.499 € -...

Ovaj Domi mi je trenutni faforit, ali osim što je daleko ima i neke papiroloske probleme, te se ne usuđujem da odem da ga vidim

Ovaj domi stoji jakoooo dugo na oglasima, ima sigurno više od godinu dana. Možda postoji neki razlog zašto je tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 14 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Motor je jako dobar koncept, ali agregat nisam mogao da se načudim.

Koje falinke? Frajlauf i senzor pritiska ulja?

Da, frajlauf koji uglavnom crkava zbog lošeg akumulatora I po mojim saznanjima vodena pumpa hoće da pusti na semeringu. I ona se rešava za par desetina evra pa si posle miran par desetina hiljada km.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 13 sati, antir3ality je napisao:

Ovaj domi stoji jakoooo dugo na oglasima, ima sigurno više od godinu dana. Možda postoji neki razlog zašto je tako.

Pa sigurno ne može da ga proda jer nema kompletnu papirologiju.

Kaže lik da ga je uvezao i ocarinio, ali da dalje nista nije radio. Na moje pitanje ok Kw motora i šta piše u stranoj saobracajnoj dobijam neke nemuste odgovore. To je bitno za dobijanje Ams potvrde,da se Kw u stranoj saobracajnoj poklapaju sa njihovim katalogom.

Onda sam ga jednom zvao, pa on reče da ima kupca i da dolazi u četvrtak da GONI motor:jee1:, kao i kuma u Bg koji sredjuje Ams cas posla. Nisam se posle više intresovao.. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
pre 13 minuta, malitomic je napisao:

Da, frajlauf koji uglavnom crkava zbog lošeg akumulatora I po mojim saznanjima vodena pumpa hoće da pusti na semeringu. I ona se rešava za par desetina evra pa si posle miran par desetina hiljada km.

 

Frajlauf crkava ako se voza sa slabim accu al mislim da je to problem kod s ih motora a da je kod njega vise izrazen jer je jedan klip a 'pumpu' resavas za 600din ona 2 semeringa i nekih pola sata posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Moze i tako.. 

Ceo komplet od dva specifična semeringa i osovinica koštaju oko 70e iz originala, i to stvarno traje podosta. Posla za onoga ko zna sta radi ima oko sat vremena,meni bi trebalo bar 5.

Imam negde par semeringa kupljenih davno(ovi od par stotina din), ako nekom treba:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

@malitomicako te interesuje i dalje XT 600 2kf prodajem definitivno.Soma ipo kosta,istoriju znas,

sve sto ne valja reci cu ti,a da sam svestan.Plus van one teme uradjeno je stosta na motoru u mojoj reziji.

Mogu se opkladim da bi Gabor na ovom motoru mogao da zavrsi Dakar bez tehnickih problema:)

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 5 sati, Bojan82 je napisao:

@malitomicako te interesuje i dalje XT 600 2kf prodajem definitivno.Soma ipo kosta,istoriju znas,

sve sto ne valja reci cu ti,a da sam svestan.Plus van one teme uradjeno je stosta na motoru u mojoj reziji.

Mogu se opkladim da bi Gabor na ovom motoru mogao da zavrsi Dakar bez tehnickih problema:)

Čuli smo se:takoje:, interesantna ponuda, moraću da ga pogledam svakako.

XT sam imao, '92godiste prvi model sa anlaserom. Ostao mi je u sećanju kao jako pitom i lagan motor. Bas tako nesto i tražim. Ovaj tvoj je od njega vislji I za offroad sposobniji, ali kurbla samo. 

Dok ne sednem i ne probam nista neću znati..

Sa druge strane, isto sa foruma nudi mi se nešto interesantno i prilično retko. U pitanju je mali Dominator 250cc:). Njega nisam ni razmatrao, ali sad kako je ponuđen sve više gledam i čini mi se kao prava stvar za mene. Opet ništa dok ne sednem, upalim i probam:Bokilic:

Sa trece strane ima nesto interesantno i u CH, nesto novije i drugačije..

Eto malo se tema uspavala pa da je dignemo

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja