Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZZR 1200 ili Honda CBR 1100XX?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7149 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ZZR1200 nema sa ubrizgavanjem, od pocetka do kraja proizvodnje je imao karburatore, nije doziveo procvat kao XX koji je 2000-te godine dobio ubrizgavanje, ali kontam razlog tome je zato sto je Kawasaki spremao skroz nov motor evoluciju u vidu ZZR1400, a XX na zalost nije dobila naslednika, vec je VFR1200 poreuzeo Hondinu stafetu u svetu enormno brzih sport turera.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja kad bi birao između ova dva modela uzeo bih XX iako sam fan Kawe. A kada bi stvarno išao na zzr odlučio bih se za 1100 d model ili zzr 1400.

1200 bi vozio samo u ramu od 900r. 

Ono, razmišljanje na temu... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2660 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
19 hours ago, Disko Nindža said:

Što se tiče Honde, ja mislim da je nerešeno između VFR800FI ('98-'02) i CBR 1100XX ,mrtva trka, oba motora su vrh vrhova.

5 godina sam imao 800fi, i ma kolko voleo taj motor, nije ni blizu XXu.

Drugar je imao XXa efi, vozao sam ga par puta... I dalje mislim da je najbolji sport turer kojeg sam probao. Imao je Corbin sedište i neke fensi izdignute heble. Položaj sedenja iz snova. Vuče kao voz, tol'ko mek na gasu (puši ga euro4!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Ja dajem glas za XX drugar ima sa uradjrni povisenim kormanom i tri kofera putuje i uziva u udobnosti ,naravno sediste je dodatno presvuceno sediste i sad je udobnije,da neduzim ako si ogranicen sa kintom xx je top izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2
Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

5 godina sam imao 800fi, i ma kolko voleo taj motor, nije ni blizu XXu.

Drugar je imao XXa efi, vozao sam ga par puta... I dalje mislim da je najbolji sport turer kojeg sam probao. Imao je Corbin sedište i neke fensi izdignute heble. Položaj sedenja iz snova. Vuče kao voz, tol'ko mek na gasu (puši ga euro4!)

Da nije sive boje bila hondica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7149 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Andrej_Hotstepper Pa i na VFR da staviš produžene heble i nadrkano sedište bio bi udoban kao taj XX, mada meni je fabrički VFR udobniji nego fabrički XX što se tiče hebli, tako da XX realno prednjači samo u snazi, a kome nije potrebna raketa od 160ks VFR sasvim zadovoljava.

Ja bi najradije posedovao oba :aha: baš sam skroman :D

Volim V4 zvuk, volem i redni 4 :moto3:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
Pre 7 sati, Disko Nindža je napisao:

@Andrej_Hotstepper Pa i na VFR da staviš produžene heble i nadrkano sedište bio bi udoban kao taj XX, mada meni je fabrički VFR udobniji nego fabrički XX što se tiče hebli, tako da XX realno prednjači samo u snazi, a kome nije potrebna raketa od 160ks VFR sasvim zadovoljava.

Ja bi najradije posedovao oba :aha: baš sam skroman :D

Volim V4 zvuk, volem i redni 4 :moto3:

 

samo da kazem.... taj vfr iljadu i dvesta - nema konkurenciju kako ide i kako koci... ne-ma ! tacka i kraj

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2660 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Darko Mihajlovic said:

samo da kazem.... taj vfr iljadu i dvesta - nema konkurenciju kako ide i kako koci... ne-ma ! tacka i kraj

Vfr1200 ne može sveću da mu drži dok piški.

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
Pre 2 sati, Disko Nindža je napisao:

Ko pobedjuje u trci ubrzanja VFR1200 ili XX?

nemam pojima , nisam vozio xx...

 

Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

Vfr1200 ne može sveću da mu drži dok piški.

 

nisam bas siguran da si u pravu... samo da razgranicimo , vfr 1200 a ne vfr 1200 f ( CT ili ti crosturer ) , dakle kao onaj sto sam imao...

ako si ikad probao taj motor , ne bi ovako besedio ;)

( negde sam procitao , ali nisam siguran koliko je tacan podatak ,da je taj V4 agregat iz vfr osnova za neki gp motor pre iljadu godina , tad u to vreme kad je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

pricamo o ovome ...

@Motorcyclist - ako za ovaj bajk kazes da je dosadan , druze , nisi bas u libelu ...ovaj potpisuje u trecu...na gas

da ne govorim o tome koliko je lepsi od xx a tek od 12-ice ... ali , to je vec subjektivno...

 

 

1024px-IMG-6560-Honda-VFR-1200-F.jpg

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7149 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Generalno, svi VFR modeli su nastali od svojih trkackih predaka, a 1200-tka ima 360° radilicu, te ima vrlo slican zvuk kao trkacke Superbajk sprave RC30 i RC45 i kasnije moto gp masinerije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4539 postova
51 minutes ago, Darko Mihajlovic said:

pricamo o ovome ...

@Motorcyclist - ako za ovaj bajk kazes da je dosadan , druze , nisi bas u libelu ...ovaj potpisuje u trecu...na gas

da ne govorim o tome koliko je lepsi od xx a tek od 12-ice ... ali , to je vec subjektivno...

 

 

1024px-IMG-6560-Honda-VFR-1200-F.jpg

Vfr 750 i 800.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD
17 hours ago, Darko Mihajlovic said:

pricamo o ovome ...

@Motorcyclist - ako za ovaj bajk kazes da je dosadan , druze , nisi bas u libelu ...ovaj potpisuje u trecu...na gas

da ne govorim o tome koliko je lepsi od xx a tek od 12-ice ... ali , to je vec subjektivno...

 

 

1024px-IMG-6560-Honda-VFR-1200-F.jpg

Gledao sam i ovaj, nesto malo i seo na njega cisto da vidim polozaj.  173 konjica 1200, V4. To sigurno ide lepo s obzirom na tezinu...Ali mi je ekstremno ruzan i to me odbija u startu. 

 

Ko neka grbava patka, ne mogu to da mu oprostim. 

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2136 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

Ko neka grbava patka

:lol3::lol3::lol3:

Sad tek kada si serovao, vidim da pričaš o vfr1200, inace ne vidim post (ignore dugme iz raja izašlo) :lol:

 

Kukuuu, pa nemoj tako, ipak su 12-ica i Busa kraljice ružnoće, to smo već apsolvirali ...:jee:

i ovo je Mona Liza naspram njih...ali to je sve ipak subjektivno, zar ne, nekome je i ovo mozda lepo, hm...

 

ali, da je sva neskladna-jeste, napred napucana, rep-nema...jos plus mono viljuska, ko da ce da otpadne tocak svakog sekunda, ko bul terijer, sa koferima izgleda maaaalo normalnije, da ne kazem skladnije (necu reci lepse)

 

a realno, meni ovo ide ko k*...probao dve ulice i razocarao se...zvuk takodje truba...ipak je redni keva, samo da je 1000 ccm + 

u zivotu mi ne bi palo napamet da je posedujem...:jok:

 

pre bih uzeo V-tec-a...a jos pre XXa, avion u poredjenju sa ovom, kako ti rece, ''grbavom patkom''...:lol:

 

Meni motor ne mora da bude skup da bi bio lep...

nemam taj kompleks da je samo motor (i auto) preko 10 000e i mladji od 2020 god lep, čak šta više, najlepsi su mi motori do 2005...posle su svi na isti fazon, nemaju više tu draž. Npr, ja vozim Astru kupea iz 2002-ge i obožavam ga, meni je to prelep auto i iako imam mogućnosti, ne bih uzeo mladji auto i auto preko 5000 e nikada. A i ne treba mi skup auto i motor da bih j*..., ja sam šarmantan... :D

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Пре негде на једној теми сам питао у чему је фора са ВФР1200

Некако немају баш добру репутацију и ни изблиза статус међу возачима као претходни модели.

 

А имам понуду за једну црвену за 5 и кусур хиљада

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1354 postova
  • Lokacija: BGD
6 minutes ago, Skyrunner said:

Пре негде на једној теми сам питао у чему је фора са ВФР1200

Некако немају баш добру репутацију и ни изблиза статус међу возачима као претходни модели.

 

А имам понуду за једну црвену за 5 и кусур хиљада

Pa to im je i cena.

 

To sto sad svi traze 1000e vise za sve, mogu da traze nije problem, a da li kada i pod kojim uslovima ce dobiti, to je pitanje. 

 

Zna se kad se daje 500-1000e za motor vise. Kad je motor u prvoj boji, full opremi sa full servisima i full dokumentacijom od prvog vlasnika pa na dalje. 

 

Ovo lupetanje sa cenama aj sad cu ja 1000e vise staviti gledam na PA jos od prosle godine. Stoje motori, retko sta se prodaje. Skinu ih pa ih ponovo okace. 

 

Ja sam moj motor poslednji sada prodao za pare za koje sam ga kupio (tj 200e vise sam dobio), iako sam ulozio u njega, nisam imao dodatnu opremu, guma prednja za zamenu ko oce to posteno da tera, servis je cekao i registracija. To je ta cena. Prodaja je trajala nepunih 7 dana. A vidim ovi drugi za 500-1000e vise prodaju godinu i po i opet nista. 

 

Sa ovakvim cenama na nase plate ima da se prodaju samo novi motori i oni preko 9k evra skoro pa novi...Ovo ostalo, dok se ne spusti cena, realno prodaje tek nece biti. 

 

Ljudi misle bice skuplje. Moze da bude skuplje, al para nece biti. Pa ce se opet spustati cene, i vise nego sto se ocekuje...

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Gledao sam i ovaj, nesto malo i seo na njega cisto da vidim polozaj.  173 konjica 1200, V4. To sigurno ide lepo s obzirom na tezinu...Ali mi je ekstremno ruzan i to me odbija u startu. 

 

Ko neka grbava patka, ne mogu to da mu oprostim. 

istina, ruzan , ja evo , nemam pojima zasto kupih taj bajk...

uzeo sam ga da probam , i vremenom je postajao sve lepsi , mada mi je oduvek s preda i s boka bio onako ruznjikav...

ja nisam mogao da mu oprostim zvuk V4 , to je strasno , kao neki retardirani skuter , i svi ti zvuci koje ispusta ...

inace , motor je pojava , gde god da stanes izaziva neku reakciju...

opet,  sve ovo sto napisasmo nema veze sa : ide , jebe mrtvu mamu kako ide ... kad stisnes kocnicu : oci ispadaju od kocenja 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 419 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 47 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

mada mi je oduvek s preda i s boka bio onako ruznjikav...

A okle ti je lep? Odpozadi:ph34r:? Jel si i ti poceo da gajis...... vrednosti?:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7149 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni je VFR1200 lep motor, (inače meni je i GSXF lep) :D  naravno, VFR1200 je definitivno jedan od Hondinih manje uspešnih dizajna, ali je i dalje lep, ono što mi nikako nije lepo na VFR1200 je taj ljigavi-odvratni auspuh, ali srećom, auspuh nije problem, lako se skida i još lakše zameni drugim lepim, i rešen problem.
Zvuk mu takođe nije jača strana, 800-tke i 750-ke imaju neuporedivo bolji zvuk.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja