Jump to content

Moto Zajednica

Zrenjanin - 26.10.2022.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 22 minuta, amos011 je napisao:

Kako pukao lanac?

Tako nam rekla policija na uviđaju, verovatno da je išao brže, zapetljao se lanac i bacio ga sa motora :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova
Pre sat vremena, amos011 je napisao:

Kako pukao lanac?

Lanac nikad ne puca tek tako. Ukoliko je prenet info tacan bio je na izdahu(istegljen lanac "cije karike ne gadjaju pravilno lancanik" u kombinaciji i sa potrosenim lancanikom, uglavnom prednjim, pa jos i okrznut zub... jako lako preskoci i ode sve u propast. Moze da polomi blok, nogu, blokira tocak). Nema tu fensi spreja niti ciscenja koje to moze da spreci kad se izandja. Ljudi nazalost vise paznje pridaju estetici nego vitalnim stvarima, ali vise nije i bitno. Za nauk svima, na takvim stvarima ne treba stedeti. Bolja ga je i nikad cetkicom ne dirnuti ali na vreme menjati nego obrnuto. Nek su mu siroki putevi nebeski!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Nije mi jasno, ne mogu da skapiram da neko dovede lanac u takvo stanje da pukne. Posledice puknutog lanca su mi veoma jasne.

U svakom slucaju, tuga.

Saucesce porodici, a nastradalom kolegi cisti putevi nebeski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Koleginica je bila na pozivu kada se nesreća desila, to je deo puta kada se predje most ka Tomaševcu, vozač automobila je po prelasku mosta rekao da ga je motociklista pretekao na pravcu, a zatim je video da je vozač bukvalno bačen u vazduh i nekoliko puta je skakao po asfaltu...navodno je lanac pukao i zapleo se u zadnji točak, momak je pre 2 nedelje bio kod nekog da mu sredi prenos....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prodaju nam kineske lance koji se na kilo kupuju.
Istezu se nenormalno i vrlo brzo, korodiraju od magle.. Kada "pertlam" takav vrlo malo sile treba da se spojka deformise.
Jeeedva se dovijam za valjan lanac, bolje i saito iz Louisa nego Did sa oglasa!

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Menjam lanac i lancanike redovno,imam automatski  podmazivac i ne stedim na ulju...

Nisam znao da posledice pucanja mogu da budu ovakve. Strasno

 

Neka mu je laka crna zemlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 14 sati, Betta je napisao:

Koleginica je bila na pozivu kada se nesreća desila, to je deo puta kada se predje most ka Tomaševcu, vozač automobila je po prelasku mosta rekao da ga je motociklista pretekao na pravcu, a zatim je video da je vozač bukvalno bačen u vazduh i nekoliko puta je skakao po asfaltu...navodno je lanac pukao i zapleo se u zadnji točak, momak je pre 2 nedelje bio kod nekog da mu sredi prenos....

 On je dečko imao više motora, belu CBR-ku i mislim neku yamahicu od 600, ali nisam siguran.

Ako znaš tu deonicu puta, on je udario u mostić pre krivine, tj u znak onaj mali crno beli, i taj znak ga je isekao skroz.

Prošao sam tu kad su ispravljali znak i prali krv sa puta..

Danas bi trebala da mu je sahrana, iza sebe je ostavio roditelje i mlađu sestru.

Greota...

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 11 sati, N.F.S. je napisao:

Prodaju nam kineske lance koji se na kilo kupuju.
Istezu se nenormalno i vrlo brzo, korodiraju od magle.. Kada "pertlam" takav vrlo malo sile treba da se spojka deformise.
Jeeedva se dovijam za valjan lanac, bolje i saito iz Louisa nego Did sa oglasa!

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

 propadaju  i gumice jako brzo.I nije samo iz oglasa nego i iz radnji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Citam komentare i reko dal je moguce i koja je verovatnoca da ti se ovako nesto desi, cuo sam i ranije za slucajeve pucanja lanca ali ovo je bas da te ostavi bez teksta...

Koja tuga ... iskreno saucesce porodici  :'(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova

Ja sam licno doziveo da mi pukne i blokira tocak na tek kupljenom motoru, srecom bez posledica. Samo sam ostao na sred trake. Naravno, zadnji lancanik je delovao relativno okej, prednji ostriji od cirkulara. A znam za jos dva slucaja iz svog okruzenja gde je u jednom stradao blok motora, a u drugom decku sredilo nogu. Ovde se, nazalost, zavrsilo kobno. lanac je definitivno stavka koju treba stavljati ispred guma, jer ces sa losom gumom biti svestan njenih ogucnosti i voziti opreznije a lanac kad preskoci moze da izda i sa 30 i sa 130kmh. Uopste nema veze sa brzinom i opterecenjem, kad preskoci nadaj se da se nece upetljati oko zadnjeg tocka. Meni se desilo pri laganoj voznji na blagoj nizbrdici.

Promenio član MarkoMoto
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
Pre 12 sati, Tošbo je napisao:

 On je dečko imao više motora, belu CBR-ku i mislim neku yamahicu od 600, ali nisam siguran.

Ako znaš tu deonicu puta, on je udario u mostić pre krivine, tj u znak onaj mali crno beli, i taj znak ga je isekao skroz.

Prošao sam tu kad su ispravljali znak i prali krv sa puta..

Danas bi trebala da mu je sahrana, iza sebe je ostavio roditelje i mlađu sestru.

Greota...

Znam taj put, jeste, koliko mi je koleginica rekla jedna noga mu je skroz bila u znaku, patike i torbicu su nasli u zbunju, decko je mislim iz Uzdina...koliko sam imao zelju da vozim motor čitajući ovakve postove, koji su pritom na neki način i poučni ispada da ti je glava u torbi i od male kajle i od slepog dede...motor je odnet na veštačenje, tako da će se uzrok tek znati, njemu laka zemlja, a nama pamet na šta da obratimo pažnju. Što sam stariji, a radim u Hitnoj pomoći sve sam oprezniji, nema nedelje da ne vidim neki udes, sa lošim ishodom, sve to se ureže u pamćenje i mislim da bi trebalo uvesti kao obavezu neki vid analize udesa, makar mladim vozačima.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: KTM DUKE 390 2018

jebeš mi sve 26.10 to mi rodjendan još 26.g dečko u pm više sa ovim.Da li je greška njegova ili je imalo neko sranje na putu sad je gotovo..dok nemaš  100% kontrolu nad motorom i strategiju kako ćeš da voziš sve je kocka na asfaltu.Imaš te analize na stranim kanalima https://www.youtube.com/c/DanDanTheFireman a za oni koji bi hteli da voze R ali kako treba Keith Code superbikeschool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 2 sati, petarjebivetar00 je napisao:

..dok nemaš  100% kontrolu nad motorom i strategiju kako ćeš da voziš sve je kocka na asfaltu.

Toga nema ni u zivotu a kamoli u saobracaju. Pokoj mu dusi, poklopile se najgore kockice i njega vise nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS
On 10/29/2022 at 9:34 PM, MarkoMoto said:

Ja sam licno doziveo da mi pukne i blokira tocak na tek kupljenom motoru, srecom bez posledica.

Novom ili polovnom?

Zanima me marka, model i sta ti mislis da je uzrok.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja