Jump to content

Moto Zajednica

skuter do 50ccm , 4T, na AM(B) dozvolu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Pozdrav, mozete li mi preporuciti koji skuter je kvalitetan i pouzdan, smernice iz naslova. Uglavnom voznja na ravnici..  Ne bih se smarao 2T mesanjem ulja u benzin, hocu na pumpu sedi i vozi. Dakle neki skuter koji moze na zute tablice, tj na AM dozvolu. Koji je startan, agilan, zivahan,dobar, kvalitetan...  Verovatno bih novog kupio vremenom. Pa ispitujem koji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Svaki do 50ccm sa blokadom je mrtvo puvalo.Ako skines blokadu malo je zivahniji.Kymco Agility 50 4t nije los.Aprilija 50 rs je bolja,ali je 2t.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

I ja sam trenutno u potrazi ako naiđe nesto povoljno za matorog da moze da vozi sa B(AM) kategorijom, ali ja sam iskljucivo za 2t, jednostavno su mi 4t mašine previše trome i plaši me da ga po bg-u ne stigne neko od pozadi.

Sve zavisi šta želis od svog dvotockaša, postojale su davno varijante i 4t 50 sa fabričkim 80ccm "kitom", mozda bi to pilo vodu ali ih nikad nisam probao, uglavnom koliko se secam to su bili skuteri marke "Sprint". 

Imam licnog iskustva drugara koji je kupio novog peugeot kisbee 50ccm 4t i sit se navozao, potrosnja je bila presmesna 2l/100km, dok sam ja u aerox-a sipao svaki dan, on je sipao svaki treci. Agregat u tom Peugeot-u je GY6 kineski i verovao ili ne presao je sa skuterom preko 40.000km jos otvaran nije. Doduse ti modeli peugeot-a su bas na ceni, ali mozes pojuriti nekog drugog kineza sa tim agregatom, nisu se loše pokazali, išao je 85km/h sa dvojicom, ali da bi do toga došao treba mu jedno 1.5km pravca. 

 

No, da suzim priču: 

4t:

-Nešto sa tim kineskim GY6 agregatom 

-Kymco agility 50 4t(ne ide lose) mada je drugar baš imao lošeg iskustva sa njim.

-Imaš sad i kineza tih novih za 1000-1200€, dosta se voze po bg-u, možda neko ima da da neki savet. 

A sto se 2t tiče, malo je jača potrošnja, imas dodatni trošak dolivanja ulja, ali je mnogo živahniji skuter sto se tiče ubrzanja, tu je već ozbiljan problem odlučiti se za pravi potez u odnosu na budžet koji si spreman da odvojiš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
2 hours ago, Dejan88 said:

Na 2T je veca zabava...kako da vozis 50,a da nema mirisa mesavine...:jee:

Po mogucstvu jagodica :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
Just now, vlad77 said:

Generalno mi savetuju Piaggio,Sym,Yamahu...

Pa vidi svako ce ti pre dati savet da uzmes nesto od renomiranih proizvođača, moja razmišljanja su slična tome što ti savetuju.

Mogao bi da nam napišeš neki okvirni budžet koji planiraš/imaš da bi mogli možda malo konkretnije da ti nesto napisemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Hvala Matke na opsirnom odgovoru i razmisljanju. Zato sam i otvorio temu da se upoznam a kako citam i upoznajem se ne bih ni 2T iskljucio..   Do sad sam vozio tomose apn i automatika..sad bih skuter neki noviji ili novi.

Promenio član vlad77

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
pre 7 minuta, matke92 je napisao:

Pa vidi svako ce ti pre dati savet da uzmes nesto od renomiranih proizvođača, moja razmišljanja su slična tome što ti savetuju.

Mogao bi da nam napišeš neki okvirni budžet koji planiraš/imaš da bi mogli možda malo konkretnije da ti nesto napisemo. 

Planiram tek od nove g.neku kupovinu dok se novac ne skupi, a do tad se informisem i pripremam ..))

Budzet? Recimo 2 do 2 i po hilj.eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
pre 11 minuta, matke92 je napisao:

 

Pre 3 sati, Dejan88 je napisao:

Na 2T je veca zabava...kako da vozis 50,a da nema mirisa mesavine...:jee:

Kako ste krenuli jos cu govorit fck 4t hocu bas 2t:jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
12 minutes ago, vlad77 said:

Planiram tek od nove g.neku kupovinu dok se novac ne skupi, a do tad se informisem i pripremam ..))

Budzet? Recimo 2 do 2 i po hilj.eur

Samo uvrsti u taj budžet i neku osnovnu, iole kvalitetniju, moto opremu. 

 

Taj budžet je skroz dobar za to što planiraš da kupiš. 

Ima još nekih stvari koje treba da sagledaš pre nego se odlučiš, a to je da li planiraš da često voziš nekog saputnika pa sa time i dali neki veći skuter od 50ccm ili pak nešto sportski. Šta ti više odgovara od skutera da li oni sa manjim točkom (12-13 inča) ili nešto većeg točka(14-15 inča) po meni potpuno različita vožnja, možda bi trebao od nekog poznanika ko je voljan da ti da da probaš ako imaš mogućnost i jedno i drugo... 

Toliko od mene za sad. 

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Od 2T sta bih ja licno gledao

Gillera Runner, Yamaha Aerox, Aprilia SR, Kymco Super 9.

To su po meni cetiri najlepsa skutera od 50ccm.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Ako gledaš novo, ja ti mogu preneti iskustvo sa Piaggio 4T Iget 3v agregatom. 

Vozio sam ga jednu sezonu u Libertiju. Sam skuter je bio jedan od najskupljih tog tipa, ako ne i najskuplji, a isto tako jedan od najsporijih :lol2:

Problem kod većine novih skutera je elektronsko ubrizgavanje i blokada koja je pre svega stavljena na sam rad agregata, a manje na prenos, što za rezultat daje maksimalnu brzinu po cajgeru od ~ 50 km/h . Čak ni nizbrdo ne možeš ići brže(sem ako ga baš ne prisliliš), jer su mu obrtaji limitirani i motor sam koči. 

Potrošnja je bila nešto oko 2,5l/100km. 

Ono što je pozitivno bilo, iako uzbrdo ide sporo naravno, ni jednog trenutka nisam stekao osećaj da neće imati snage da izvuče, čak i kada nas je bilo dvoje. Sa ženom sam nekoliko puta usled prevelike gužve stao u sred brda, posle čega je kretao iz mesta bez ikakvih problema. Definitivno mu je prenos dobro izbalansiran. Bio sam odvažan čak i u dvoje da izađem van grada pa polako  :jee1:

Postoji mogućnost da se ubrza, ali je dosta skuplje nego što je nekada bilo prostim skidanjem prstena sa varijatora. Potrebno je promeniti računarsku jedinicu da bi se pomerio limit obrtaja, a na prenosu staviti malo drugačiji varijator da bi se smanjio prenosni odnos i dobilo na krajnjoj brzini, ili se poigrati sa fabričkim varijatorom uz neku modifikaciju, drugi izbor rolnica, dužinu kaiša itd... U svakom slučaju, može, ali mora se imati na umu da nije zanemarljiva cena svega toga. Da ga nisam prodao ja bih to definitivno uradio, jer za Beograd je zaista neophodno imati brzinu bar da se prati saobraćaj normalno. 

 

Nekada sam imao Apriliju SR50 factory 2T, koja je uz gotovo zanemarljive modifikacije išla 90 km/h, a sa ovim novim 4T uz sva ta ulaganja ne znam da li može da se primakne 70km/h. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja