Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "ČOKOLADA"

Koja je fotografija najbolja?  

42 članova je glasalo

  1. 1. Koja je fotografija najbolja?

    • No. 1
      1
    • No. 2
      2
    • No. 3
      1
    • No. 4
      0
    • No. 5
      16
    • No. 6
      22


Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Ne mora cika Gremline.

Ja se samo slazem sa ovim sto je Lazar napisao. Malo me bunilo ISO3200 zato sto nije redak slucaj da se pri toliko ISO javlja dosta suma, ali verovatno je bilo lose svetlo pa je to trebalo sve uklopiti. Na kraju nije ispalo lose. Mozda covek nije imao stativ, pa nije mogao da stavi manju brzinu okidaca i malo vecu blendu i eto tako. Bas sam pametan

 

 

Za ovo Cika Gremline mi dodjes pivo, jesam ja mator al sam duhom (dushevno) mlad  ;D ;D ;D Moze i neka rakija iz tvog kraja  ;)

 

Ono shto mi smeta je to shto se od jedne interesantne teme za foto-amatere sve polako pretvara u svadju i ide u pogresnom pravcu. Na kraju svi ste vi amateri, neko zna malo vishe, neko malo manje-shto nije razlog da se svadjate i da bilo ko ako zna mozda malo vishe prosipa pamet onome koji zna samo malo manje.

 

Pogledajte neke druge forume za foto-amatere gde je ziva diskusija i razmena iskustava i znanja, ali na uljudan i civilizovan nacin: ako neko ne zna shta je ISO 3200 onda mu se to lepo objasni a ne skache mu se u ochi.

 

Da kazem i ovo, shto do sada nisam napiao bas zbog dobre atmosfere u temi: slika koje su postavljene u temi "Chokolada" vecina prosecnih foto-amatera po foto-klubovima bi se POSTIDELO.

 

Slika za koju je potrebno pola slajfne texta objasnjenja sta je autor hteo da kaze NIJE SLIKA. Slika treba da govori vishe nego 1000 rechi, naravno misli se na dobru sliku.

 

Ali nemojte se obeshrabriti, zima je lepo godisnje doba za slikanje - izadjite i slikajte zimu umesto shto se svadjate ko ima "veci" aparat i ko zna da slika na high ISO.

 

;)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...Ono shto mi smeta je to shto se od jedne interesantne teme za foto-amatere sve polako pretvara u svadju i ide u pogresnom pravcu. Na kraju svi ste vi amateri, neko zna malo vishe, neko malo manje-shto nije razlog da se svadjate i da bilo ko ako zna mozda malo vishe prosipa pamet onome koji zna samo malo manje.

 

Pogledajte neke druge forume za foto-amatere gde je ziva diskusija i razmena iskustava i znanja, ali na uljudan i civilizovan nacin: ako neko ne zna shta je ISO 3200 onda mu se to lepo objasni a ne skache mu se u ochi...

Uz duzno postovanje, ali ovo sto si rekao uopste nije u redu. I mogao bi da me imenujes kada me vec tako spominjes, nije u redu. E sad, nisam ja nikome skakao u oci, vec je villis dao napadan komentar koji nije na mjestu, a pogotovu ne bi bio na mjestu ako covjek ne zna o cemu se radi, a tako ostro komentarise. Na najmiroljubiviji moguci nacin sam htio da pojasnim i pojasnio ove pojmove uz pomoc svog eto zaista skromnog znanja, pa sta sad, jel to lose? Cak sam i spremio par lakih knjiga o fotografiji da odmah dam covjeku i bilo kome ko zatrazi...

 

No nebitno sad, ako se slazete ja cu sve ove suvisne komentare da izbrisem odmah. (Iako licno mislim da ovakvi kometari pomazu, a ne narusavaju nesto).

 

I Gremline, zasto nisi glasao? Zasto nam ne pomognes pa glasas bar za trud, a mogao bi s vremena na vrijeme i da prokomentarises radove da nesto i naucimo na greskama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

...Ono shto mi smeta je to shto se od jedne interesantne teme za foto-amatere sve polako pretvara u svadju i ide u pogresnom pravcu. Na kraju svi ste vi amateri, neko zna malo vishe, neko malo manje-shto nije razlog da se svadjate i da bilo ko ako zna mozda malo vishe prosipa pamet onome koji zna samo malo manje.

 

Pogledajte neke druge forume za foto-amatere gde je ziva diskusija i razmena iskustava i znanja, ali na uljudan i civilizovan nacin: ako neko ne zna shta je ISO 3200 onda mu se to lepo objasni a ne skache mu se u ochi...

Uz duzno postovanje, ali ovo sto si rekao uopste nije u redu. I mogao bi da me imenujes kada me vec tako spominjes, nije u redu. E sad, nisam ja nikome skakao u oci, vec je villis dao napadan komentar koji nije na mjestu, a pogotovu ne bi bio na mjestu ako covjek ne zna o cemu se radi, a tako ostro komentarise. Na najmiroljubiviji moguci nacin sam htio da pojasnim i pojasnio ove pojmove uz pomoc svog eto zaista skromnog znanja, pa sta sad, jel to lose? Cak sam i spremio par lakih knjiga o fotografiji da odmah dam covjeku i bilo kome ko zatrazi...

 

No nebitno sad, ako se slazete ja cu sve ove suvisne komentare da izbrisem odmah. (Iako licno mislim da ovakvi kometari pomazu, a ne narusavaju nesto).

 

I Gremline, zasto nisi glasao? Zasto nam ne pomognes pa glasas bar za trud, a mogao bi s vremena na vrijeme i da prokomentarises radove da nesto i naucimo na greskama.

 

Mislio sam na kompletnu atmosferu i na sve ucesnike u temi, koja se po mom misljenju razvija u neshto shto svakako ne zelimo-a to je svadja. To je i josh jedan od razloga da nikoga ne imenujem, a verujem da ce se svako ako je doprineo loshoj atmosferi prepoznati i uvideti greshke.

 

Jasno sam rekao, na lep nachin shta mislim o slikama na temu "Chokolada" i zasto sam ostao uzdrzan od glasanja. U prethodnoj temi "Zaboravljeni" glasao i komentarisao ono shto je bilo dobro.

 

Nisam hteo nikoga da uvredim, ali slike u ovoj temi su ispolivane najstrasnije i kao shto sam vec napisao klinci iz foto-klubova koji se josh igraju sa crno-belim filmom i razvijacem bi se na ovo samo slatko nasmejali.

 

Dzabe su CANON, NIKON, Photoshop, ISO, pixeli , avioni & kamioni - kad nema ni ideje, a samim tim ni realizacije.

 

;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za ovo Cika Gremline mi dodjes pivo, jesam ja mator al sam duhom (dushevno) mlad  ;D ;D ;D Moze i neka rakija iz tvog kraja  ;)

Nadam se da se nisi uvredio za ovo posto je cista zajebancija na konto tvoje dobronamerne opaske na ovu situaciju. Biraj hoces li vrhunsku domacu sljivu, medovacu(sljiva+med+propolis+limun) ili domacu viljamovku. Sve moj proizvod vrhunslog kvaliteta. Ko god je pio bio je odusevljen sa bilo kojom od ovih

I ja licno mislim da se u nekim stvarima ovde malo preteruje. Vecina nas je daleko od profija i realno malo zna ili zna samo da prenese ono sto je procitano. Potrebno je da se pricaju neka licna iskustva. Mislim da je razlog sto ovi profi slabo ucestvuju u komentarisanju i ocenjivanju ovih nasih radova taj sto ima dosta nas drugih koji pametujemo a ne znamo nista. Ok je da se kaze ovo mi se svidja ovo ne, ali neke ostre kritike i pljuvanja bolje ostaviti za neke druge forume. Ja ovo ne shvatam nista ozbiljno i tako se i ponasam..Ono sto bi mi rekli mrlja, gremlin, hitman, mika i jos pojedini to bih mogao da uzmem za ozbiljno, ali da mi pametuje neko ko isto nema veze kao ja to mi je vec glupo.

Mozda sam i napisao nekako konfuzno posto u glavi znam sve sta hocu da kazem ali kad pisem pola prebacim, izbacim... Jbg slabo se cita u poslednje vreme pa slabi i moc izrazavanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Za ovo Cika Gremline mi dodjes pivo, jesam ja mator al sam duhom (dushevno) mlad  ;D ;D ;D Moze i neka rakija iz tvog kraja  ;)

Nadam se da se nisi uvredio za ovo posto je cista zajebancija na konto tvoje dobronamerne opaske na ovu situaciju. Biraj hoces li vrhunsku domacu sljivu, medovacu(sljiva+med+propolis+limun) ili domacu viljamovku. Sve moj proizvod vrhunslog kvaliteta. Ko god je pio bio je odusevljen sa bilo kojom od ovih

I ja licno mislim da se u nekim stvarima ovde malo preteruje. Vecina nas je daleko od profija i realno malo zna ili zna samo da prenese ono sto je procitano. Potrebno je da se pricaju neka licna iskustva. Mislim da je razlog sto ovi profi slabo ucestvuju u komentarisanju i ocenjivanju ovih nasih radova taj sto ima dosta nas drugih koji pametujemo a ne znamo nista. Ok je da se kaze ovo mi se svidja ovo ne, ali neke ostre kritike i pljuvanja bolje ostaviti za neke druge forume. Ja ovo ne shvatam nista ozbiljno i tako se i ponasam..Ono sto bi mi rekli mrlja, gremlin, hitman, mika i jos pojedini to bih mogao da uzmem za ozbiljno, ali da mi pametuje neko ko isto nema veze kao ja to mi je vec glupo.

Mozda sam i napisao nekako konfuzno posto u glavi znam sve sta hocu da kazem ali kad pisem pola prebacim, izbacim... Jbg slabo se cita u poslednje vreme pa slabi i moc izrazavanja

 

Ma naravno da se nisam uvredio, ali ipak se prihvata poklon-flasha po tvom izboru  ;D ;D ;D

 

Meni je zasmetala losha atmosfera i prejake rechi koje polako ali sigurno vode u svadju, a svi ste amateri i niko se barem po mom skromnom misljenju znacajno ne izdvaja iz grupe - danas je bolja slika moja, sutra tvoja, preksutra Perina. Kako kad. Tako je to i u profi poslu, nema razlike, ali je kod nas iskustvo ipak ponekad  presudno. Ali i sreca.

 

Poenta ove teme je po mom misljenju da se kroz druzenje i foto-konkurs nauche neke osnove fotografije, da se razmene iskustva, a ne da se svadjate ko ima "veci" i da ne tupim dalje - nadam se da nisi ovo moj pisanije shvatio kao zlonamerno.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Ja se tesko ljutim i u ovakve diskusije ulazim sa romanticnom idejom da cu nesto nauciti i jednoga dana postaviti na forum zanimljiv putopis sa solidnim fotografijama. Zato mislim da su prepiske dragocene za nas amatere, a ako se ukljuce i ljudi poput Gremlina bice sanse da se nesto nauci i "ukrade" od zanata.

  Vezano za No.6, da je svo kamenje ostro i da nema "izgorelih" detalja ja bih glasao za nju. Za to je kao prvo bio potreban veci otvor blende, pa redom...ako je radio sa objektivom cija je najveca vrednost za blendu f/2.8 onda je to pogresan izbor, a ako ima takva (razna) stakla kako to da nema stativ? Svako u kuci ima nekakvo svetlo koje moze da ga spusti daleko, daleko ispod ISO 3200, zar ne? Ima ISO 3200, a nema stabilizaciju?!? Itd.

  Rekao bih da ovo nisu "konfuzna pitanja o parametrima" kako kaze Evil_Zo i objasnjenje cu rado da prihvatim i iskoristim prvom prilikom. Ja ne znam ko je autor za No.6 i ako se ispostavi da je to moj najbolji prijatelj - pitanja i zapazanja ce ostati ista. I hocu i ja da pijem ono pivo i rakiju sa Gremlinom i muljazom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

U sta se ovo glasanje pretvori...?Hocete li sad pet strana da se mirite i izvinjavate jedan drugom? >:(

Necemo! Pojedemo ovo parce "cokolade" i prestajemo

post-1915-12879014887061_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

U sta se ovo glasanje pretvori...?Hocete li sad pet strana da se mirite i izvinjavate jedan drugom? >:(

 

Ja nemam potrebe nikom da se izvinjavam, sve sam napisao iz najbolje namere u pokusaju da temu vratim na pravi put-FOTOGRAFIJU. Takodje sam vas zamolio da se ne svadjate ko ima "veci" i ko zna vishe jer ste u proseku svi slicnog znanja u oblasti fotografije, kao i da se pristojno ophodite jedan prema drugom. Nisam pomenuo ni jedno ime, a ako se neko prepoznao - sorry.

 

Muljaze, moze torta, ali prvo ta tvoja handmade rakijica...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Kao sto rece Chika Gremlin !  ;D ;D ;D

Nije bitno je cime  slikate, koji objektiv, blenda, film, iso ili asa, bla, bla, bla....

Neke vrhunske fotografije su nastale u kantama od aparata i na jeftinim filmovima, poenta je u "sadrzaju" i emociji koju fotografija emituje, kakvu pricu prica, kako utice na na onoga ko posmatra !!! Crno bela fotka sa jako izrazenim zrnom (1600, 3200, 6400 iso) emituje posebnu atmosferu, ponekad van vremensku, bas zbog "zrna" i kontrasta ali to je opet u oku posmatraca !  :D

Samo slikajte i vezbajte, cime i kako u sustini je ne bitno !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

E bwe, ovi profiji ... trebaju praznici da počnu pa napokon da se jave na naša takmičenja :)

 

A to nam baš i treba, dakle vaša mišljenja i komentari i ideje kako da napredujemo ...

 

Tnx :)

 

Ajde baš ste neki našli da se posvadjate na mojoj Temi ... grrr :)  i da gremline puno je tebi cela flaša, daj pola, ipak sam ja dao temu Čokolada, da nje nije bilo ne bi bilo ni flajke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Hvala Gremlinu i Mikki za ukljucenje, bilo je krajnje vreme,  :)

 

jos kada bi malo vise ljudi slalo exif podatke svojih radova..

 

Da 6. nije toliko zamuljana verovatno bih glasao za nju, ovako 5.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Mozda je cowek jednostawno zaborawio da wrati osetljiwost na 100 asa  ;D Ostalo 3200 od nekog prethodnog fotkanja  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

Evo i mene posle kraceg upoutovanja. Ja sam glasao za fotografiju br.6

 

Sta ja mislim da se desavalo u vezi te fotografije. Mozda je fotograf koristio obican sto za podlogu koji je tamnije boje i jednu obcinu lampu koja simuilira sunceve zrake (direktno svetlo) sa leve strane. Pretpostavljam da je fotografu takodje pregorela sijalica u sobi u kojoj se fotografijao i koja je treabala da simulira indirektno osvetljenje. Zbog tog nesrecnog slucaja sa sijalicom, i zbog toga sto je bio uslovljen da fotografise iz ruke, fotograf je morao da podesi ISO vrednost na najvecu mogucu koju sam fotoaparat pruza da bi nadoknadio nedostatak svetlosti. Otvor blende od f2.8 omogucava takodje veliki priliv svetlosti u kratkom vremenskom intervalu 1/30s... Ono so meni malo smeta na fotografiji jeste preveliki blur i przenje cokoladnih blokova na krajevima sa leve strane...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Mozda bi sledeca tema trebalo da bude "Sijalica", crkla je, pa je napravila problem sa EXIF-om a posle se nista nije videlo pa je veve glasao za sebe.

  Moja je fotografija No.1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja