Jump to content

Moto Zajednica

Tokico šestoklipna klješta problem

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Imam problem sa kočnicama,naime počela da blago glave klješta posle zamene pločica i posle kompletnog remonta imam “sundjerast” osećaj na poluzi kočnice i ne mogu da dobijem tvrdoću kao što sam imao ranije(mada koči dobro stim da posle dužeg stajanja kao da moram da pritisnem polugu par puta da bude normalno)

 

Stavio sam nove gumice(sigurnost zrenjanin),sve perfekt očišćeno,klipovi ispolirani rade savršeno.

 

Probah da izliftiram milion puta i dzabe negde grešim,probao sam čak i sa onom pumpom,stavio drugi glavni kočioni sve isto creva nova stavljena pre par godina.

 

Ne radim prvi put ovo ali sada jednostavno nisam pametan više.

 

Svaki savet dobrosošao ako je neko imao sličnu muku.

 

U pitanju je Busa 1999 

Promenio član CAJA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2024 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Druze, imao sam ta kljesta i na Busi i na 12-ici i imao sam iste muke kao ti,

tj muljavu i meku prednju kocnicu, na Busi sam donekle resio problem pancirnim crevima

i TRW Sinter plocicama i tako je i otisla od mene, nisam stigao vise da eksperimentisem...

Sto se tice 12-ice, sve sam to ponovo odradio, znaci creva, plocice, kompletan remon kljesta,

bas kao i ti...i opet isto...koci on dobro al jednostavno, nije to to.

Na kraju sam, na savet mog drugara i majstorakoji mi odrzava motore 10 god unazad,

zamenio kljesta tj skinuo Tokiko 6-to klipna i stavio Nissin 4-ro klipna, sa poslednje generacije zx9r,

takodje ih nosi dosta Triumpfa, Suzukija i sl.

Veruj mi, drugi motor, koci se malim prstom, kocnica se dozira neverovatno precizno

a na malo jaci nekontrolisani stisak rucice sa dva prsta, blokira prednji tocak!

E sad, ja sam posle stavio i Nisinovu pumpu kocnice i zavrsio pricu, Nindza koci ispadaju oci :ups:

 

Problem kod 6-toklipnih kljesta je taj sto im treba mnogo ulja da poguraju sve cilindre, ovima drugima mnogo manje i zato brze reaguju na rucicu, kociona povrsina na obe plocice je ista, samo je na 6-toklipnima malo duzi metalni deo na koji se lepi smesa.

Toliko, nadam se da sam ti pomogao bar malo. 

Inace, konverzija kljesta ne zahteva prepravke niti reducire, distancere i sl, pasuju staf na srat.

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

E mislim kada si napisao treba mnogo ulja palo mi na pamet da izremontujem glavni kočioni,verovatno da gumica lošija unutra na ovoj originalnoj u fokusu slike pošto sa njom mnogo sporije “gura” ulje nego ova sada što mi na motoru tj u pozadini slike.

 

882B480A-8A17-4079-933B-E057C8C7234A.thumb.jpeg.a1b63f18da9d9f3f7a51746a0cfc20dc.jpeg


 

A do promene ulja i zamene pločica verovatno da je bilo tu prljavštine pa je bolje “dihtovalo”.

 

javim rezultate u toku sledeće nedelje,ako bude sve isto definitivno druga klješta kao što si napisao

 

hvala ti na odgovoru  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

RF 900 je cest donor za Busu kad su prednja kociona klesta u pitanju. Malo ih ima, delovi bas i nisu trazeni pa su i cene polovnih delova srazmerno nize u odnosu na ista ta kociona klesta sa drugih motora :) 

Problem sa sestoklipnim klestima nije u kolicini kocionog ulja u sistemu vec u cinjenici da su ne trn u oku nego nozekanja kad je rec o liftiranju... Nekoga potrefi pa ih izliftira na keca redovnom metodom, neko mora da koristi vakum pumpu, a mi indijanci bez trunke srece ih demontiramo sa viljuske i prevrcemo u rukama (trudeci se da sisica bude uvek na najvisoj tacki) u procesu liftiranja kako bi sav vazduh izasao vani... I to traje... I to pojede bocicu kocionog ulja... Da, dodao bih i da je pozeljno pri liftiranju drzati motor na copavoj sa kormanom skroz na levu stranu (kao da hoces da ga zakljucas) jer nekad hoce vazduh da se "zaglavi" kod glavnog kocionog cilindra

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

I reče mi kolega sa foruma u PP da posle remonta klješta obavezno ugurati klipove do kraja npr ja nisam mogao da dobijem kočnicu ni 10% dok nisam uradio to.

 

Muke…da mi pričao neko ne bi verovao al ajd uči se čovek dok je živ. :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja