Jump to content

Moto Zajednica

Home made rep

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

Као што у наслову пише, направио сам реп за моју 9тку, е сад зашто то ни мени није јасно ???. Али важно је да сам направио ;D и да ми се свиђа.

Нисам завршио све што сам хтео, фале мрежице са стране и још неке ситнице.Није ни офарбан како сам хтео, имао сам проблема са фарбањем...али урадићу га за сезону.

Сад ме занимају и ваша мишљења.

 

Ево и слика...

 

пре

Zhyov_rep10xr5.jpg

w1024.png

 

после

gk4uU_rep4vv9.jpg

w1024.png

 

8qA4x_rep1oq6.jpg

w1024.png

 

78UqY_rep7lr6.jpg

w1024.png

 

lTzwV_rep3mr8.jpg

w768.png

 

lxA1S_rep2pt9.jpg

w768.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Izgleda mi kao skracena werzija ono chuwenog sa R6?! Nebitno... Uglawnom - pristojno izgleda! ;) Mada sam ja ipak za malo agresiwniju warijantu ali swe je to stwar ukusa, o chemu ne wredi rasprawljati!

 

Meni ta boja izgleda BRUKA dobro?! Ne bi ja tu nishta dir'o.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

Иначе ова сребрна боја је подлога за наранџасту, пошто је то двослојна боја.

А ова тамнија сива остаје таква, њу нећу дирати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

JOOOOJ! GLUP SAM, PRIZNAJEM!

Pa ladno nisam ni wideo slike preprawljenog repa! :o Ja mislio... nema weze. Zaborawimo moj proshli post. ::)

 

Ajmo sad iz pochetka:

E to je sad 'ono' o kakwom izgledu sam prichao! Swaka chast! Lepo zamishljeno i odradjeno! Samo gledaj da pogodish prawu boju posle..

Ne znam kako i gde si planirao te mrezhice ali mogu dosta da pomognu ako su u donjem delu, izmedju sedishta i donje shipke nosacha, da malo razbije monotonost same shipke?!

 

P.S.jel si razmishljao o 'smanjenju' zadnjeg sedishta? Sada mi nekako deluje preweliko? Makar vizuelno, sa dwobojnom kozhom...

 

Jel bi mogao da napishesh swoju tajnu uspeha sa owim repom?? ;D bilo bi zanimljiwo..

 

ewo i slike mrezhice, chisto za razwijanje ideje...

post-1587-12879014346796_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS
sasvim solidno ;)jos kad se zavrsi..bice extra...kakvo stop svetlo planiras?

 

Направио сам носаче ѕа три сијалице, две да буду позиција и једна за стоп. У међувремену сам се предомсилио, тако да ћу урадити са LE позицију, а за стоп ћу оставити обичну сијалицу.

Иначе, само равна пластика прекрива простор за стоп светло и затамнићу је са фолијом.

 

Pa ladno nisam ni wideo slike preprawljenog repa!

 

Није препправљен, већ је од нуле направљен. Стари сам оставио у случају кад будем продавао мотор, па ме потенцијални  купац пита шта се десило са фабричким репом, јел је падано са њега, да ја могу да му покажем стари  и вратим стари ако му се не свиђа овај мој реп.

 

Samo gledaj da pogodish prawu boju posle..

 

Ово ми је била највећа мука, тражио сам по Бг-у ову наранџасту и једва нашао сличну. Био сам у Maxmeyer-у,  Leckler-у (мислим да се тако зове) и на крају нађем у  некој радњи што заступа  Rm ауто боје. Што је најгоре, нема боје у кавином каталогу , него су људи тражили добрих сат времена сличну боју по каталозима. На крају су нашли сличну боју у peugeot-овом каталогу.

Узмем ти ја ту боју, офарбам фелну и дође ред на реп. Нанесем ти ја прву боју (ову сребрну на сликама) , кад се осушила на неким местима је испуцала :-[, вероватно због лоше припреме. Тако да сам дигао руке од фарбања до пролећа, кад отопли.

 

Ne znam kako i gde si planirao te mrezhice ali mogu dosta da pomognu ako su u donjem delu, izmedju sedishta i donje shipke nosacha, da malo razbije monotonost same shipke?!

 

Ево како ће највероватније изгледати мрежице.

А шта кажете за место на ком сам сместио бравицу ? :D

 

b7i8m_repzi3.jpg

w1024.png

 

P.S.jel si razmishljao o 'smanjenju' zadnjeg sedishta?

 

Размишљао сам итекако! Једино решење ми је да направим друго седиште, много мање, а ово да сачувам.

Нисам поменуо да сам инспирацију за овај реп добио када сам видео у гаражи код мог другара CBR1000rr '08, овај задњи модел. Свиђа ми се тај минимализам репа, скоро да га нема. У суштини функција репа је да буде ослонац седишту  (седиштима). Тако да ћу дефинитивно морати да направим друго седиште, много мање.

 

Jel bi mogao da napishesh swoju tajnu uspeha sa owim repom?? Zelenko bilo bi zanimljiwo..

 

Нема ту тајне. Видиш нешто што ти се свиди, хоћеш да урадиш нешто слично на твом мотору. У што краћем року (да не прође воља) одеш да купиш шипке 20х20, кренеш да сечеш, вариш..........Направиш костур од шипки, и онда  гледаш како да улепшаш тај костур. Узмеш лим 0.8 и савијаш га ручно а онда вариш....па брусиш.... и на крају прелазе попуниш фибер гитом и ето репа!

Мана репа је већа тежина, али на рачун изгледа! Можда и једног дана се усавршим у варењу алуминијума па почнем да правим и од њега... ;D

 

Ево како је изгледао костур

 

2QnZa_rep7eh9.jpg

w1024.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

xixixi! Pa ja uopshte wishe ne moram nishta da kazhem - potpuno isto razmishljamo! ;D

 

Brawica je skroz cool, samo pazi da se ne zaprlja! :P Posle bude muke...

 

Zanimljiwo owo sa limom, ali.... kapiram da je to wrlo za*ebano onima sa manjim iskustwom u obradi metala i ko ima komshijama koji mu skachu po Q kada samo upali motor a kamoli da krene da radi neshto!!! >:(

 

Swe u swemu odlichno odradjeno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Svaka cast za rad i trud, lepo si ga uradio.  ;)

 

Samo sto je taj rep meni malo vise siromasan za taj motor.

Ipak, ceo motor je veliki a rep je minimiziran maksimalno moguce.

Ali najvaznije da si ga ti pravio  u svojoj glavi kako se tebi svidja.  :)

 

Nemoj da me shvatis pogresno, ukusi su razliciti, to je to, nista vise. 8)

 

Mozda se i nekom ne svidja kako sam ja preradio neki motor, ali bitno je da je musterija zadovoljna ;D, u ovom slucaju ti :).

 

Jos jednom svaka cast! ;)

 

P.S. Inace, motor ti je extra u svakom pogledu. Imao sam pre 2 i po godine takvu Ninju u fabrickom stanju i verovao ili ne, jos uvek strasno patim za njom  :(.

 

Jel planiras jos nesto da radis na njemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS
Samo sto je taj rep meni malo vise siromasan za taj motor.

Ipak, ceo motor je veliki a rep je minimiziran maksimalno moguce.

 

То сам и хтео. Што мањи реп. Јесте да се не уклапа са мотором, али мени се свиђа.

Сад је бачен акценат на предњи масивни део мотора и на задњу гуму!

 

Jel planiras jos nesto da radis na njemu?

Не планирам , ако да Бог да купим нешто новије.

А шта би то могао да радим на њему? Имаш ли неких предлога ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Moram da priznam da sam pristalica fabrickog stanja, ali ovo je stvarno uradjeno da bude funkcionalno (dopada mi se kako si sjedista rijesio) ali i mastovito i lijepo. Bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Lepo odrađeno ali taj rep je premali za tako masivan motor...  Kvari liniju

 

Pa nisam bash siguran, mislim da ce ga te mrezhice i te kako popuniti a ipak ce zadrzhati oshtre linije kako je autor i zamislio! Bice extra, gledate slike sa mrezhicama! EXTRA! ;)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Lepo odrađeno ali taj rep je premali za tako masivan motor...  Kvari liniju

 

Pa nisam bash siguran, mislim da ce ga te mrezhice i te kako popuniti a ipak ce zadrzhati oshtre linije kako je autor i zamislio! Bice extra, gledate slike sa mrezhicama! EXTRA! ;)8)

 

Moram da se slozim, sto se estetike tice, mrezice pod obavezno! Nesto slicno planiram da radim na svom "magaretu" sad preko zime  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7114 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ok izgleda, mada ipak mu lepse stoji original, ovaj tvoj rep bi mu super stajao kad bi bio u nekoj Streetfighter varijanti, ali u svakom slucaju ova rukotvorina je za svaku pohvalu, i sto je nAjbitnije JEDINSTVEN je, niko ga nema osim tebe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Meni samo od iza izgleda nekako skrbavo.. mozda bude lepse kad legne tablica... al inache svidja mi se,svaka chast !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS

Мени је довољно што је јединствен. Какав год да је, мој је  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  O ukusima ne treba raspravljati. Ako je to ono sto si zeleo, i ako se tebi tako svidja - onda je OK.

  S'obzirom da si ga sam pravio od nule - ispao je odlicno .  Moja jedina zamerka je na mesto na kom je bravica, jer ce tocak da nabacuje u nju i vodu i pesak i sve ostalo sa puta.  Najjednostavnije bi bilo ako bi mogao negde da nabavis neku zastitnu gumenu kapicu koja bi stajala preko nje ( mislim da sam i vidjao neke takve bravice sa zastitnom kapom - na nekim radnim masinama ). Druga opcija ( teza ) bi bila da iskonstruises sistem zatvaranja da ti bravica bude sa strane , ili mozda od gore negde izmedju siceva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

uf ja bi recnuo nosache bice budzast kad stavish mrezice izmedju , shto se svi plashe brusilice ... c c c

 

meni se svidja da je moj ja bi ga josh tanje odradio ko na KTM-u ovom novom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS
Moja jedina zamerka je na mesto na kom je bravica, jer ce tocak da nabacuje u nju i vodu i pesak i sve ostalo sa puta.  Najjednostavnije bi bilo ako bi mogao negde da nabavis neku zastitnu gumenu kapicu koja bi stajala preko nje ( mislim da sam i vidjao neke takve bravice sa zastitnom kapom - na nekim radnim masinama ). Druga opcija ( teza ) bi bila da iskonstruises sistem zatvaranja da ti bravica bude sa strane , ili mozda od gore negde izmedju siceva.

 

Решићу тај проблем лако са неком заштитом која се помера.

 

uf ja bi recnuo nosache bice budzast kad stavish mrezice izmedju , shto se svi plashe brusilice ... c c c

 

meni se svidja da je moj ja bi ga josh tanje odradio ko na KTM-u ovom novom ...

 

Мислиш на RC8?

Тада би био превише танак, али на КТМ-у изгледа врх!

 

UPVEM_rc808aj1.jpg

w640.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

6aozl_rc808aj1.jpg

w640.png

 

 

e bash taj

 

mnogo lep rep po meni , chak i ako se odluchish da sredjujesh prednji deo , ove stelt linije se lako daju odraditi a definitivno izgleda mocno i futuristichki :) dodushe bash ovakav far i prednji deo mi se ne svidja ali te linije sa farom od gsxr k5-6-7 bi bile pravi pogodak

 

2008%5C12%5C14%5Cbikepics-1509496-full.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: XT 600 43F, MTS 1000DS
ideja je odlicna i mnogo mi se svidja!nego...samo mi nije jasno zasta je ona bravica... Molim?

 

Бравица служи за скидање задњег седишта.

 

mnogo lep rep po meni , chak i ako se odluchish da sredjujesh prednji deo , ove stelt linije se lako daju odraditi a definitivno izgleda mocno i futuristichki

 

Иначе не планирам да радим још нешто пуно око естетике, радије би да имам пара купио RC8  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja