Jump to content

Moto Zajednica

Cerski mars

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: SUZUKI GSF1200S, K6, Bandit

Dana 14.08.2022.g. bio sam sa clanovima Udruzenja "Veterani 72.specijalne" na "CERSKOM marsu" od s.Draginje do Tekerisa. Izuzetno zadovoljstvo je bilo videti MC Serbia, MS Rep.Srbska i jos bar 10-tak MC, sa oko 50tak motora, u potpunom redu, "formaciji" sa izuzetnim mashinama, onako bez zurbe... prelepo. Zeleh samo sa vama da podelim radost, ali mogu samo slike, video je preveliki. 

IMG-a7be0a294c5928ac6fe9420120a81c4b-V.jpg

20220814_143209.jpg

IMG-cce9fa96775823950475c2a092ccade4-V.jpg

IMG-5d4825028bf6c8e390d12a5a21dc6bf4-V.jpg

20220814_105049.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2909 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svaka vam cast
Jedina zamjerka je sto takve manifestacije ne najavite ranije jer bi vam se mozda jos neko pridruzio, ako jeste onda se izvinjavam.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: SUZUKI GSF1200S, K6, Bandit
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Svaka vam cast emoji106.png
Jedina zamjerka je sto takve manifestacije ne najavite ranije jer bi vam se mozda jos neko pridruzio, ako jeste onda se izvinjavam.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Izvinjavam se unapred što nisam najavio, ali nije strašno. Svake godine obeležavamo taj događaj, tako da za narednu godinu otvoreni poziv svim dobrim ljudima... Inace za iduću godinu biće oko 1000 kadeta Vojne Akademije + planiram da reaktiviram moto sekciju Udruženja, tako da smo u pripremi svega što je potrebno da iduće godine bude 72 motora, (pandam 72.specijalna brigada). Obavestiću na vreme, sve je još u pripremi.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Браво људи, свака част, неколико пута сам возио бициклом од Новог Сада до Текериша и назад а 2014те смо на 100годишњицу церске битке смо се организовали бициклисти Новог Сада да се групно поклонимо бесмртним јунацима Цера, ја сам на бициклу 100км носио велики венац.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 53 minuta, Dexa je napisao:

... video je preveliki. 

Окачи видео на Youtube па онда овде подели линк 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: SUZUKI GSF1200S, K6, Bandit
Pre 19 sati, ПИпезос je napisao:

Окачи видео на Youtube па онда овде подели линк 

Pravo kažeš, slušam savet !!!

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: SUZUKI GSF1200S, K6, Bandit

Ne bih da "udavim" sa ovim, ali evo kako je Udruženje "Veterana 72.specijalne" odradilo kompletnu organizaciju marša. Ovo samo u slučaju da bude zainteresovanih da iduće godine budemo tamo sa motorima. 

Postovaću slike iz publikacije (sveske) koju smo izradili u sklopu naše akcije "Hvala Stepi što se seti", kao podsetnik na večna dela naših predaka;

Molim administratora ili moderatora, ako smatra da je neprimereno uz temu, da isto ukloni.

20220816_174020.jpg

20220816_174030.jpg

20220816_174036.jpg

20220816_174046.jpg

20220816_174101.jpg

20220816_174111.jpg

20220816_174119.jpg

20220816_174135.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 2 sati, Dexa je napisao:

Ne bih da "udavim" sa ovim, ali evo kako je Udruženje "Veterana 72.specijalne" odradilo kompletnu organizaciju marša. Ovo samo u slučaju da bude zainteresovanih da iduće godine budemo tamo sa motorima. 

Postovaću slike iz publikacije (sveske) koju smo izradili u sklopu naše akcije "Hvala Stepi što se seti", kao podsetnik na večna dela naših predaka;

Molim administratora ili moderatora, ako smatra da je neprimereno uz temu, da isto ukloni.

 

 

 

 

20220816_174101.jpg

 

 

 

Хвала на информацијама. Само следеће године ако издајете публикацију избришите овај део о Новогодишњем концерту.

 

Урбана легенда, није се десило, плус Фон Карајан није те године дириговао, већ 1987.

 

Има само наснимљен Марш на јутјубу као фора преко снимка, слично као и онај снимак Шабан Шаулић преко спота System of Down.

Довољно је богата наша историја, да нема потребе да објављујемо и верујемо у овакве неистините аброве да би је ”зачинили”. 

 

Тачно се зна који композитори могу да се изводе на Новогодишњем концерту, а у сред Беча Марш на Дрину, само пре потопа.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

А Славко Радојчић (оснивач и председник удружења Огњиште) носећи икону предводи колону, браво Славко за пешачење од Панчева до Текериша на које си се одлучио да скупиш бар нека средства за помоћ малом Тодору Стефанову који болује од микроцефалије и хипертоније.

image.jpeg.504ab02dfa89821a5e17f1625096844a.jpeg

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: SUZUKI GSF1200S, K6, Bandit

Обележавање годишњице Церске битке у Текеришу

Одбор за неговање традиција ослободилачких ратова Србије као и многобројна удружења бораца и ветерана и Удружење ветерана 72.специјалне обележиће 19.августа у 11 часова у оквиру спомен комплекса "Церска битка" у Текеришу код Лознице 110 годишњицу од Церске битке. Церска битка, која се одиграла током месеца августа 1914.године представља једну од најзначајнијих и највећих победа Српске војске у читавом току Првог светског рата (тзв "Велики рат"). То је истовремено и блистав пример тактички одлично осмишљене и остварене војне операције. Остваривши апсолутну победу у знаменитој Церској битци, припадници Српске војске, предвођени генералом Степом Степановићем пружили су историјски пример безмерне храбрости и патритизма.

 

Удружење ветерана 72.специјалне бригаде, организује се по следећем (за возаче и чланове Удружења из Панчева и Београда) :

Полазак на активност "Хвала Степи што се сети!", је у 08.00 часова , дана 18.08.2024. год, испред Дома ВС у Панчеву (окупљање у 07.30 часова).
Покрет из Београда у 09.00 часова 18.08.2024. год, испред Сава Центра (окупљање у 08.30 часова на паркингу иза Сава Центра).
Повратак са Текериша креће у 17.00 часова 19.08.2024. год правцем Београд - Панчево (податак за чланове који путују аутобусом).

 

Да искористим прилику за лично извињење, имао сам озбиљних здравствених проблема, па се дуго нисам јављао; 

Координате Спомен костурнице и музеја Церске битке: 44.55471583242563, 19.52792415141264

 

WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Обавештење за браћу на моторима:

Уколико планирате да посетите локацију, молим за коректну вожњу на деоницама јер ће бити пуно омладине који маршују пешице у организованим или неорганизованим колонама;

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja