Jump to content

Moto Zajednica

Kineski off-topic

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hoće li mi ovde neko objasniti šta je to KARDAN hysteric.gif

 

 

 

k1.jpg

 

Pri takozvanom klasičnom pogonu automobila (motor koji se nalazi napred pokreće točkove zadnje osovine), snagu motora sa menjača na diferencijal prenosi kardansko vratilo, izrađeno od jake metalne cevi koja može prenositi svu snagu motora, a da se ne uvija. Prednji kraj kardanskog vratila spojen je s menjačem, pričvršćenim na šasiji ili karoseriji vozila, a drugi kraj spojen s diferencijalom.

 

kardansko_vratilo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

...malo je brezobrazno... ;D

 

Pa šta je tako bezobrazno jbt ??? Pitam zato što mi je noćas stigao pacijent iz Jakova , to čudo mu je otkinulo obe ruke iz ramena...on je smešten u Šok "A", bori se za život...žena je rekla da ga je to povredilo...a ja nikad čula za tu spravu ili šta je već  :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

...malo je brezobrazno... ;D

 

Pa šta je tako bezobrazno jbt ??? Pitam zato što mi je noćas stigao pacijent iz Jakova , to čudo mu je otkinulo obe ruke iz ramena...on je smešten u Šok "A", bori se za život...žena je rekla da ga je to povredilo...a ja nikad čula za tu spravu ili šta je već  :-X

 

Sta li je trazio rukama oko kardana u pokretu. ??? ???

Moguce da se povredio na traktoru za ciji je kardan bila "prikacena" neka sprava (cekrk ili nesto sl.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

"BEOGRAD - Goranu Josimoviću (34), radniku PKB "Gazdinstvo 7. juli" u Jakovu, isečene su obe ruke! Nesreća se dogodila juče oko 11 sati, kada je mladić pokušao da razdvoji prikolicu od traktora. Međutim, svakodnevni rutinski posao pretvorio se u pakao. Kako smo saznali, dok je radnik pokušavao da namesti donji deo kardana, rotor mu je uhvatio košulju i povukao svom silinom. Mladić je pokušao da izvuče odeću iz rotora, ali je izgubio kontrolu i mašina mu je iscepala košulju, povukla ruke i isekla ih do ramena!

 

Goranove kolege tvrde da je prizor ispred garaže, gde se tragedija dogodila, bio jeziv.

 

- Čuo sam kako neko vrišti i moli za pomoć. Istrčao sam zajedno sa kolegama napolje i ugledao Gorana u lokvi krvi. Obe ruke bile su mu pokidane do ramena. U trenutku mi je pripalo muka i mislio sam da ću da padnem u nesvest. Umotali smo mu ramena u krpe i stegli kaiševima da ne bi iskrvario do smrti. Drugi kolega odvezao ga je do ambulante u Surčinu, odakle su ga kolima Hitne pomoći prevezli do Urgentnog centra. Bilo je stravično! Nikada u životu nisam video tako nešto - priča vidno potresen Goranov kolega.

 

Kažu da je bio vredan mladić, da se rano zaposlio u ovoj firmi. Dodaju još da se prošle godine oženio i da je prava tragedija da tako mlad ostane invalid.

 

Kako nezvanično saznajemo, Goran Josimović je odmah prebačen na odeljenje za reanimaciju, a zatim u operacionu salu, gde su se doktori borili za njegov život. Zbog mnogo pokidanih arterija i nerava, nesrećnom mladiću život je i dalje ugrožen."

 

>:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

"BEOGRAD - Goranu Josimoviću (34), radniku PKB "Gazdinstvo 7. juli" u Jakovu, isečene su obe ruke! Nesreća se dogodila juče oko 11 sati, kada je mladić pokušao da razdvoji prikolicu od traktora. Međutim, svakodnevni rutinski posao pretvorio se u pakao. Kako smo saznali, dok je radnik pokušavao da namesti donji deo kardana, rotor mu je uhvatio košulju i povukao svom silinom. Mladić je pokušao da izvuče odeću iz rotora, ali je izgubio kontrolu i mašina mu je iscepala košulju, povukla ruke i isekla ih do ramena!

 

Goranove kolege tvrde da je prizor ispred garaže, gde se tragedija dogodila, bio jeziv.

 

- Čuo sam kako neko vrišti i moli za pomoć. Istrčao sam zajedno sa kolegama napolje i ugledao Gorana u lokvi krvi. Obe ruke bile su mu pokidane do ramena. U trenutku mi je pripalo muka i mislio sam da ću da padnem u nesvest. Umotali smo mu ramena u krpe i stegli kaiševima da ne bi iskrvario do smrti. Drugi kolega odvezao ga je do ambulante u Surčinu, odakle su ga kolima Hitne pomoći prevezli do Urgentnog centra. Bilo je stravično! Nikada u životu nisam video tako nešto - priča vidno potresen Goranov kolega.

 

Kažu da je bio vredan mladić, da se rano zaposlio u ovoj firmi. Dodaju još da se prošle godine oženio i da je prava tragedija da tako mlad ostane invalid.

 

Kako nezvanično saznajemo, Goran Josimović je odmah prebačen na odeljenje za reanimaciju, a zatim u operacionu salu, gde su se doktori borili za njegov život. Zbog mnogo pokidanih arterija i nerava, nesrećnom mladiću život je i dalje ugrožen."

 

>:(

 

 

ovo uopste nije za kineski off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

 

ovo uopste nije za kineski off

 

Definitivno nije za kineski OFF. Zato i postoji podela foruma na teme. Kome je do stresiranja, nek ide u Crnu hroniku. Ljudi ovde dolaze da procitaju malo opustenog zezanja kineske bratije i onda nalete na nesto ovakvo?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Nije za salu, imajuci u vidu nesrecu coveka, ali sta ako je traktor bio "kinez" ??? :o

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

 

ovo uopste nije za kineski off

 

Definitivno nije za kineski OFF. Zato i postoji podela foruma na teme. Kome je do stresiranja, nek ide u Crnu hroniku. Ljudi ovde dolaze da procitaju malo opustenog zezanja kineske bratije i onda nalete na nesto ovakvo?!?!

 

Uvek si tako negativan ili samo četvrtkom mali010.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да л'је томе место овде - није, али је докторка питала шта је кардан и онда се развилаприча.

 

Трактор није кинески, био је италијански - "Ландини". Беше и фотка у новинама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

kazu da ce ceo mart da bude ovako lose vreme, ali pocetkom aprila bi mogli da napravimo jedan mini motoskup Kineza negde u Pazovi, da ne bude daleko ni iz NS ni izBG a znamo da tamo ima dosta poklonika kineza :D ! Na skupu bi se skupili mi vlasnici Kineza  i svi poklonici i ljubitelji jeftine kineske industrije motocikala :D

Sta mislite o predlogu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

kazu da ce ceo mart da bude ovako lose vreme, ali pocetkom aprila bi mogli da napravimo jedan mini motoskup Kineza negde u Pazovi, da ne bude daleko ni iz NS ni izBG a znamo da tamo ima dosta poklonika kineza :D ! Na skupu bi se skupili mi vlasnici Kineza  i svi poklonici i ljubitelji jeftine kineske industrije motocikala :D

Sta mislite o predlogu?

 

More,more! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Samo moramo onda dogovoriti datum i mesto i vreme, predlazem da prvo okupljanje Shaolin ridersa bude samo preko dana....npr od nekih 11h do 15h... u ostalom kada se odredi dan, dalje ce sve biti po volji, samo je bitno MESTO...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

eto i ja u temi o prebrojavanju pokusavam da se mi kinezi prebrojimo i uz neki dogovor okupimo.ako prihvatite mozemo uz dogovor zajedno da poradimo na okupljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja