Jump to content

Moto Zajednica

Honda Pantheon 125/150

Recommended Posts

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sta moze da bude uzrok ovome, kad sve stoji na svom mestu? Lezajevi dobri, opruga centralna ok, male opruge dobre…. Da l nije pukla obloga, pa zaglavila?

B31D7654-7C82-45F6-8EB0-1B23C4141224.jpeg

FEAE3F35-1FF0-4520-BEFD-95A42EC039EB.jpeg

0B5A8AB4-3582-49EC-992C-EDCE423789A1.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Boja zvona, ukazuje da je pregrejano. U kakvom su stanju ostale ferode ? Na fotografiji je jedna, da li su i ostale u istom stanju ? Treće, zvono je ostrugano samo u delu od 180 stepeni, što implicira da je ovalno ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
pre 50 minuta, muljaz je napisao:

Sve tri su ovakve. Koliko sam uspeo da primetim, ovo je terano do kraja ferode, pa je posle poceo i metal da drlja

Najbolja opcija je da se sve očisti, odmasti, da se kod strugara zvono obradi, a zatim zalepe nove ferode koje će da se dovedu u fabričku tolersnciju. Zanima me zašto je zvono na fotografiji ostrugano samo 180 stepeni ne 360 ako su sve tri loše....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1613 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 50 minuta, Betta je napisao:

Najbolja opcija je da se sve očisti, odmasti, da se kod strugara zvono obradi, a zatim zalepe nove ferode koje će da se dovedu u fabričku tolersnciju. Zanima me zašto je zvono na fotografiji ostrugano samo 180 stepeni ne 360 ako su sve tri loše....

I meni je to cudno ali kad se zagledas u sliku, kao da ukrivo stoji feroda i moguce da zato struze delimicno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
Pre sat vremena, DaliborBP je napisao:

I meni je to cudno ali kad se zagledas u sliku, kao da ukrivo stoji feroda i moguce da zato struze delimicno. 

Jeste, ali ako feroda stoji krivo, strugala bi celih 360 stepeni, ne 180, ovako jasno dodje da je zvono krivo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Pozdrav društvo, trebala bi mi pomoć, to jest savet, iskusnijih članova. Pojavio mi se prvi problem sa skuterom. Naime, skuter ujutru normalno upali, krenem da vozim i onda se nakon prvog stajanja ugasi. Upalim ga opet i normalno nastavim s vožnjom. I tako par puta tokom prethodne dve nedelje. Zatim, pre nekoliko dana, uz sve prethodne simptome, nakon gašenja dešava se da neće ni da upali, čuje se samo klik-klik kad pokušam da startujem. Ohladi se malo i posle toga upali normalno. E od juče neće ni da upali, samo klikće kad pokušam da ga startujem. Sa drugarom sam proverio napon akumulatora, osigurače od 10 i 30 A koji se nalaze pored akumulatora, to jest automata ili kako se već zove taj deo i sve je u redu. Ima li neko ideju šta da radim- menjam dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Pumpa se čuje kad dam kontakt, odradi svoje
Nema veze, pitanje je da li je propisala negde. Mozda ona 'pumpa' ali pitanje je gde. Ja bih odatle krenuo. Ima na yt problem sa aprilia scarabeo, radi pumpa ali ne daje gorivo gde treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Ok, proveriću danas i pumpu, mada mislim da je nešto oko elektrike jer nema verglanja uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Ako neće ni da zavergla onda je nešto drugo, treba krenuti redom, akumukator probaj sa zamenskim, to što je napon u miru dobar ne znači da mu je udarna snaga očuvana. Ako se kliktanje čuje iz anlasera, a akumulator je zamenjen onda je tu problem, ili anlaser ili nešto u samom motoru pravi blokadu, to bi objasnilo zašto vergla kada se ohladi. Što se gašenja tiče to je obilata tema, od struje, preko goriva, svećice, vazduha, moraš uraditi neku dijagnostiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Možda sma gore nekasno napisao, verglao je i palio do prekjuče, od juče samo klikće, nema verglanja. Videćemo šta će danas biti :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Skuter rešen pre nekoliko dana, ali nikako da stignem da napišem.

Napisaću sada šta se dešavalo, pa ako neko ima sličnu muku, možda pomogne... Svakako neće da šteti ;)

Promenio član ivchaNB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Posle dešavanja navednih u gornjem postu, čuo sam se sa majstorom, koji mi je rekao da probam da prespojim kontakte koji se nalaze iza releja alternatora. Prespojio sam ih, ali situacija je bila ista, samo kliktanje i dalje. Dogovorismo se da sutradan dođe do mene da detaljno pregleda sve. Sutradan je došao, rasravio sve od akumulatora do anlasera, probasmo anlaser...on radi normalno. Znači nešto je od akumulatora do anlasera loše. Namontira on to opet nazad, kratko spoji kontakte iza releja i brrrmmmm, skuter upali. Kaže ipak je bio rele, nisam ja to lepo spojio kad sam probao....ok priznajem mož da bude. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Pozovem radnju da vidim da li imaju i dogovorim da pokupim sutra. Sutradan skoknem do radnje, pokupim rele, al cvrc, nije isti oblik, al me ubediše da je to to, mož se nabudži dok ne stigne oridžidži. Kupim ja to i rešim da sam namontiram natenane:tuzno:. Naravno čim sam pokušao da spojim kablove sa klema akumulatora, vidim da otvori na kablovima ne mož da prođu na šrafove ovog releja. Pozovem radnju i osujem :rat3:na sve prisutne. Dogovorim zamenu za filter vazduha. Onako već nervozan reko sastaviću sve i povezati stari relej. Posle sat - dva makljanja sa kablovima, čišćenja spojeva, klema, maticama, gumicama i td, povežem ja to nekako, dam kontakt da vidim jel sam pravilno to povezao, svetla se upale, pumpa odradi svoje i kresnem mašinu, kad ona iz prve upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Isprobao sam ga istog dana nekih 20-30km, deluje sve ok, sem što povremeno kao da izgubi gas pa nastavi normalno da radi. Juče nekih 200km super radi i ide. Eto to bi bilo to...čekam original relej pa ću preventivno da ga zamenim kad stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja