Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPZ500S - nece da prima gas

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav ljudi,

 

pre par meseci sam kupio Kawasaki GPZ500S '88, u medjuvremenu polozio i registrovao ga. Motor je u solidno dobrom stanju, za ovo vreme dok nisam polozio sam sredio sledece:

 

- pokusao da resim vakuum slavinu (nove membrane ali i dalje kaplje) pa je izbacena opruga i sada je protocna da tako kazem, uvek je na ON

- majstor je cistio i vakumirao karburatore (podesio plovke da drze kako ne bi prelio i napunio karter benzinom jer ne radi vakuum slavina)

- zamenio svecice i filter goriva

- razvod goriva do karburatora je odlican, nema presavijanja creva jer je filter sa ulazom i izlazom pod 90 stepeni

 

Motor perfektno radi kada se vozi uvece ili po hladnijem vremenu ali ako ga ostavim na suncu nekih par sati ili ga vozim po vrucini, nakon par kilometara voznje krene da gubi snagu, ne prima gas preko 3000 obrtaja, gasi se itd itd. Paljenje je mucno, uglavnom pod sauhom i u nekom trenutku samo probije i dalje mogu mozda jos 50m a mozda i 50km, desavala su se oba slucaja :D

 

Moja licna pretpostavka je da je neka sitnica u pitanju i da je vezana za gorivo a ne za struju, tako mi bar deluje kada se gasi jer pali pod sauhom, mozda gresim i ne bih da odvedem pricu u tom pravcu jer nisam siguran do cega je.

Na sta mogu da ciljam?

Promenio član mladen-gsxr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najpre ubaci obicnu ON/OFF slavinu izmedju originalne slavine i karburatora, jer ono kako ti sad stoji je katastrofa u najavi.
A sto se tice primanja gasa, obicno su karburatori u pitanju, mozda bobine jer zajebava kad je vruc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1782 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Mala verovatnoća, ali proveri da ti čep rezervoara ne pravi vakum.

Liči na slab dotok goriva. Probaj da duvaš u crevo prema rezervoaru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4430 postova

Kao bivsi vlasnik GPZ-a 14 godina, skini cep rezervoara, rastavi ga, ocisti kanal na metalnom delu i povadi 2 narandzasta gumena diska i plasticni deo koji ih drzi napolje. Oni znaju da naprave vakuum a nemaju neku funkciju osim da ti mozda benzin manje smrdi i ako ga prevrnes da ne curi napolje, sto ce ti biti najmanji problem u tom slucaju... 

 

Kad rastavljas, radi to negde u sobi, i pazi da ti ne izlete dve kuglice koje se pomeraju kad podizes jezicak da bi ubacio kljuc i otkljucao rezervoar. Mozes jezicak zalepiti izolirkom da se ne pomera dok rastavljas. 

 

Mozda negde imam slike ako ti trebaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

U redu, sutra cu proveriti sve oko cepa rezervoara i oduska. Da sam dovoljno strucan da sam zakljucim ne bih bio ovde tako da hvala na savetima, pogotovo kolegi koji je 14 godina vozio GPZ :)

 

Jos nesto, planiram da mu zamenim ulje iako je menjano pre 4,5 hiljada - da li da ciljam samo na Ipone i Motul ili mogu da sipam neko polusinteticko poput ELF ili nekog drugog? Do kraja sezone necu preci vise od 2,3000km tako da bih da pokusam malo da ustedim ukoliko nece biti problem zbog mokrog kvacila?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja