Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa tomos apn 4

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125
pozz drugari imam pitanje imam tomos apn 4 i imam problem hoce stalno da preliva karburator i tesko pali zato sto presisa i onda moram da zatvroim gorivo da bi upalio i nema ler gas u toku voznje kako bih to sredio?
i jako sporo ubrzava kao da dobija previse goriva i tekk posle dize obrtaje osecam se kao da vozim hondu v tec pa tek u vece obrtaje pocne da vuce ludo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja neki apn 6 kupio u kutijama treba nekada da se sklapa i sve sto ne valja da se menja. Drugar koji treba da sklapa kaze "posle kupis ______ karburator" oko 30 evra i vozis se kako on kaze sa 100 grama 100 kilometara:lol3: i plus ekstra radi. E sad neko treba da nam kaze koji je to karburator za tomos ili kada ja vidim ovog da napisem ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1828 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 2 minuta, Biker Q je napisao:

Ja neki apn 6 kupio u kutijama treba nekada da se sklapa i sve sto ne valja da se menja. Drugar koji treba da sklapa kaze "posle kupis ______ karburator" oko 30 evra i vozis se kako on kaze sa 100 grama 100 kilometara:lol3: i plus ekstra radi. E sad neko treba da nam kaze koji je to karburator za tomos ili kada ja vidim ovog da napisem ovde.

Ja sam probao od kosilice za travu... i mogu da kažem da to nije taj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Apsolutno nije bitno kako se karburator zove...već jel' ispravan ili nije. BING radi savršeno, ali treba znati malo koju diznu staviti (ima sad i ona koja može da se šteluje), naštelovati plovak, iglu u šiberu..itd. 

Čak i nov kada se uzme, postoji verovatnoća da mora dodatno da se čačne...jer to što je za APN, ne znači automatski da će iz kutije raditi na svakom. Novi karburatori su uglavnom podešeni na standardna podešavanja, koja podrazumevaju određeno stanje cilindra (promer klipa, visine i širine otvora po unutrašnjosti), auspuh, filter vazduha, ugao predpaljenja...i još koješta.

Sreća, a i muka, u posedovanju Tomosa je što on trpi razna sranja, ozbiljne promašaje u štelovanju, montaži delova i sl.....i radi....i onda su svi majstori.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2005 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako preliva karburator onda glavi plovak i ne zatvara dovod goriva.Ako samo ima bogatu smesu onda dizna nije dobra.Koliko se secam APN 4 imao je diznu 64.Od dizne 58-64 jeradio,sa 70 se gusio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2737 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Dellorto karburator je bolji, ali i komplikovaniji.

Na Bing karburatoru, standardnom uradis sledece:

Kupis nov siber i iglivu

Kupis nov plovak

Kupis nove dizne u 2-3 velicine.

 

To je sve sto na tom karbu postoji i kad je sve novo, samo se poigras sa podesavanjima.

Visina igle sibera i velicina dizne, dok ne dobijes sta treba.

Plovak stelujes tako sto  se igla plovka pomera kroz njega.

Klizi u njemu, da tako kazem.

To ustelujes prosto. Stavis plovak i poklopac, pustis gorivo. Kad prestane da curi zatvoris gorivo, podignes poklopac , izvadis plovak i pogledas koliko goriva ima u loncentu.

To slikas, postavis ovde i mi ti kazemo da li je nivo OK ili treba podesiti.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

ima jedan set da se kupi za 900 din dobijem (bocnu diznu,centralnu,siber,iglicu,osigurac iglice,plovak i dihtung poklopca plovka)

kaze bocna dizna je 60 a centralna 2,17

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja