Jump to content

Moto Zajednica

T Max 530 vs 560

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Videh da nema teme pa da pokrenem... koliko sam video do 2020 se proizvodio agregat sa 530, od 2020 560cm3. Ima li osim kubikaze razlike u ova 2 agregata, kako su se pokazali? Kod 530 modela 2017-2019 sam procitao da je bilo problema sa varijatorom i da postojao recall. Da li 560 ima slican problem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
 Nadji bre dobar primerak koji ti se svidja i kupi. Kakvi crni varijatori ovo ono...
Bukvalno. Boj se ovna boj se govna pa kaću zivjeti.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
14 hours ago, Milllan 83 said:

Videh da nema teme pa da pokrenem... koliko sam video do 2020 se proizvodio agregat sa 530, od 2020 560cm3. Ima li osim kubikaze razlike u ova 2 agregata, kako su se pokazali? Kod 530 modela 2017-2019 sam procitao da je bilo problema sa varijatorom i da postojao recall. Da li 560 ima slican problem? 

Razlike su kozmeticke. Prelazak sa EURO 4 na EURO 5 pa su povecali zapreminu, geometriju klipa i hod, ubrizgavanje goriva i naravno izduv je monirno korigovan. U relnosti, razlika je u 1ks, citav motor je postao nesto tezi, tako da sto se voznje na ulici tice, razliike nema. Sem sto je sve malo trimovano, pa neko pimecuje da nekako ide sve "glatko". 

 

Iskreno, nisam primetio.

 

Mimo samog motora, prenos je ostao isti, tako da sve sto nije valjalo na modelu 2019 nije valjalo ni u 2020 :).

 

Ostatak motora je identican u sraf, ako zanemarimo veci deo plastika pozadi i dve napred. Prednji zmigavci su postali LED i to je manje vise sve. Ako mene pitas to je jedan blagi facelift modela od 2017 godine.

 

Problem koji pominjes a tice se lamelica kvacila je otklonjen u farbickom opozivu. Nove lamele imaju garanciju od 5 godina od kada su zamenjene.   

 

Bilo je jos nekih sitnih gluposti, kao prekidaci na rucicama kocnica koji se korise za crouise control, centralni stender - koji sam zamenio ali nisam shvatio sta moze da mu se desi, i sve je otklonjeno besplatno. 

 

Promenio član pinokio
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
26 minutes ago, Milllan 83 said:

Vidi se ko je pravi T Maxovac....:jee1:

I ovaj model 2022 je zapravo veoma slican sa modelom 2017. 

 

Ako bi uzeo sva tri modela i skinuo im sve plastike i sediste i  poredao jedan pored drugog, sumnjam da bi pazljivim zagledanjem primetio da se razlikuju. Cak ako bi uzeo i metar shvatio bi da je sve u mm isto i na svom mestu. 

Jedinu stvar koju bi uocio da izgleda drugacije je upravljac, koji od 2022 nema vise plastiku koja ga skriva od pogleda.

 

Recimo Akrap sa modela 2017 mozes da montiras i na ostala dva modela. sve tacke za vasanje su na istom mestu :)

Svi ostali delovi, variomat, ukrasni poklopci, kompletno vesanje, kompletni sistemi za kocenje, tockovi  i sl su kompatibilni na sva tri modela.

Kod modela 2022 su zamenjeni prihvati za montiranje plastika jer se one ocigledno razlikuju, i novi je kokpit i kompjuter.

 

Hocu reci da su tmax modeli  2017+ zapravo jedan model sa jednim blagim i jednim ozbiljnim face liftom. kao takve ih treba posmatrati. nema tu nicega sustinski novog. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
1 hour ago, Alexa90 said:

Hajde i ja da se pravim pametan :D

Koja je razlika između TMax-a i Tech modela?

DX je opremljen za duza putovanja. Ima grejace sedista (fabricki samo za vozaca), grejace gripova, cruise control i elektricno podesiv vetrobran.

ova dva poslednja sistema iz moje perspektive, potpuno menjaju nacin upotrebe vozila kada se zaista putuje negde.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 6 sati, pinokio je napisao:

ova dva poslednja sistema iz moje perspektive, potpuno menjaju nacin upotrebe vozila kada se zaista putuje negde

Slazem se u potpunosti. O tempomatu i dugim turama suvisno je govoriti. Sedeo sam jednom na dx i cackao el vizir, sjajno su ga uradili. Kada se podize, ide u vis i menja ugao, tj vizir u najvisem polozaju pravi ugao od gotovo 90 stepeni sa horizontalnom osom motora i na taj nacin pruza maksimalnu zastitu od vetra. Stekao sam utisak da se o svemu razmisljalo prilikom dizajna skutera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Sa novim modelom ne postoji vise DX varijanta. Ima samo obican i Techmax. Kao sto je kolega napisao, razlika je u tome sto Techmax ima tempomat, elektricni vizir, grejanje sedista i rucica. A pored toga je razlika i u boji, Techmax postoji samo u dve varijante - Power grey i dark petrol.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
On 7/9/2022 at 8:39 PM, MilosSani said:

Sa novim modelom ne postoji vise DX varijanta. Ima samo obican i Techmax. Kao sto je kolega napisao, razlika je u tome sto Techmax ima tempomat, elektricni vizir, grejanje sedista i rucica. A pored toga je razlika i u boji, Techmax postoji samo u dve varijante - Power grey i dark petrol.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DX = Techmax

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja