Jump to content

Moto Zajednica

Crno vs Belo paljenje Tomos

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav, kao sto sam naslov kaze razlike izmedju crni i beli platina kao i bobine  koja razlika i kako ih prepoznati !? Tek sam poceo da popravljam motore ovo je jedino jos koje me buni tj ne znam nista o tome...  :tuzan:
Gledo sam dosta toga ima da se kupi recimo crno bosch iskra belo  sa kabelom bez kabela tako i kondenzatori... Tomosova imperija

Promenio član SoNIc93

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pričamo verovatno o Tomosu i paljenju 6V17W? Beli magnet je navodno malo izdržljiviji na pregrevanje. Ubacivali smo ih na T15 jer je crno Bosch ili Iskra magnet znao iz nekog razloga da premine. Osim toga, nema neki većih razlika između crnog i belog magneta i platinskih dugmadi. Bar koliko je meni poznato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima razlike.

Belo paljenje je isključivo 6V. Unutrašnji prečnik magneta je nešto manji od crnog, pa se razlikuju sve komponenete.

Kod "crnih" magneta, ima i 6 i 12V. Na njegovoj spoljašnosti je u reljefu utisnuto kojeg je napona i snage. Ono što je isto, pa ljudi to mešaju...je konus na radilici, koji može da primi i jedan i drugi magnet. Samim tim, potrebno je upariti odgovarajuću ploču sa magnetom. 

Što se tiče paljenja, ima tu rešenja koja mogu da budu dugovečna (beskontaktna)..i sasvim dobro rade i 6 i 12....međutim, problem pravi rasveta, a to je moguće da bude kvalitetno SAMO ako se ubaci (ili već ima na sebi) magnet od minimum 55W (ima i jači) i odgovarajuća instalacija sa regulatorom.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Дефинитивно типујем на ЦРНО јер компоненте које могу да се наџу за њега су много доступније наспрем овог белог.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Aha super hvala puno,  sad sam ga probao i nastelovati al tesko.. il ima varnicu neku slabu  nije nako da lupa kad se odmakne kabel... il nema nikakvu... Tomos a3 je u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Можда ово послужи.94e304573ce7461b969f4a1b825881e2.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Hm ajmo reci da sam ga kao nastelovo vrtim kurbu  baca plavu varnicu kao lud od jednom stane i nema nista pa baca neku sitnu pa opet koju jaku i tako u krug, da li je bobina otisla ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

Ako popravljas za sebe i imas mogucnost nabavi elektronsko paljenje(Ducati).  Imao sam na BT-u,bio kod mene 6-7godina stalno sa istom svecicom i nekoliko generalki.Mislim da Piagio Free ima isto paljenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ma za sebe popravljan nmg vise da placam kao majstore a mislim da nije beka velika mudrost.... al imam jos jedno pitanje nez dal se tice paljenja al uglavnom, na drugom tomosu upali lepo al nece da prebaci u drugu nikako vristi dere se pocne trzati i onda tek na kraju jedva prebaci..  a zamenio sam i venac i  i kao valjcice one unutra i zupcanim brzine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ma za sebe popravljan nmg vise da placam kao majstore a mislim da nije beka velika mudrost.... al imam jos jedno pitanje nez dal se tice paljenja al uglavnom, na drugom tomosu upali lepo al nece da prebaci u drugu nikako vristi dere se pocne trzati i onda tek na kraju jedva prebaci..  a zamenio sam i venac i  i kao valjcice one unutra i zupcanim brzine...
Потрошена ламела за 2гу брзину

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja