Jump to content

Moto Zajednica

R1100R prestanak rada jednog cilindra

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav svima, imam pitanje sa jednim pomalo fantomskim problemom na mom R1100R '99. godište...

Naime, menjao sam filter goriva i sve je završeno kako treba, upalim i ne radi jedan cilindar. Provozam ga i vidim da pri većim brzinama proradi, na malom gasu i leru da ne radi. Sve rastavimo, svećica varnicu baca, svećice iridijumske skoro nove, pumpa goriva radi i daje gorivo, injektori očišćeni, a opet ne radi kako treba. Sklopili da probamo obrnuti svećice, injektore i sl. i ono proradi. Sad sve radi super ali nešto je očigledno pravilo problem i kvar nismo našli. Da stvar bude luđa potpuno ista stvar je bila kad mi se zimus ispraznio akumulator. Stavio drugi, ne radi isti taj cilindar. Rastavili, sastavili, proradi. Da napomenem da kod prestanka rada cilindra je bilo i trzanja motora, i pucanja iz auspuha, znači svi simptomi što se kaže.. 

Ima li ko ideju gde prvo gledati? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
On 8.6.2022. at 22:54, Wlayco_apatiner je napisao:

Pozdrav svima, imam pitanje sa jednim pomalo fantomskim problemom na mom R1100R '99. godište...

Naime, menjao sam filter goriva i sve je završeno kako treba, upalim i ne radi jedan cilindar. Provozam ga i vidim da pri većim brzinama proradi, na malom gasu i leru da ne radi. Sve rastavimo, svećica varnicu baca, svećice iridijumske skoro nove, pumpa goriva radi i daje gorivo, injektori očišćeni, a opet ne radi kako treba. Sklopili da probamo obrnuti svećice, injektore i sl. i ono proradi. Sad sve radi super ali nešto je očigledno pravilo problem i kvar nismo našli. Da stvar bude luđa potpuno ista stvar je bila kad mi se zimus ispraznio akumulator. Stavio drugi, ne radi isti taj cilindar. Rastavili, sastavili, proradi. Da napomenem da kod prestanka rada cilindra je bilo i trzanja motora, i pucanja iz auspuha, znači svi simptomi što se kaže.. 

Ima li ko ideju gde prvo gledati? :)

Kako ti stoji sajla od gasa sa te strane proveri da nije iskočila iz lezišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 6/10/2022 at 12:26 PM, sasamajstor said:

Kako ti stoji sajla od gasa sa te strane proveri da nije iskočila iz lezišta.

Definitivno je bilo ovo, još da sam gledao forum jesenas da se poštedim opet muke... 

Prošle godine gledao struju, kontakte, promenio svećice, nema šta nisam i sve proradilo samo od sebe a da nisam ni utvrdio u čemu je problem. Da bih danas promenio akumulator i opet isti problem i prodrmam sajlu od gasa na desnoj strani ispod one glupe plastike koja je i izbaci iz ležišta i odjednom sve normalno. 

Pa zaista... 

U svakom slučaju hvala Sasa, definitivno je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja