Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha XT 2kf

Ljudi,sta vam je sa masinama? NEma vas nesto ???

Jedno pitanje:Jel pasu univerzalne rucke kvacila i kocnice na Xt-a???

 

Radi se nesto...

Ja sam stelovao ventile i karbove, menjao semeringe i ulje u prednjim vilama, farbao grane auspuha po ko zna koji put, ali sada sa nekom kao farbom za visoke temperature.Videcemo kako ce da drzi...

A i stavljene su Manzetne od Druga Shome, kome se ovim putem zahvaljujem sto je poslao extra manzetne. Shoma hvala ti  ;D ;D ;D

Evo neke fotke ZVERI !!!!

IMG_0971.jpg

IMG_0983.jpg

Ove su sveze slikane pre pola sata.

IMG_1017.jpg

IMG_1018.jpg

IMG_1015.jpg

IMG_1016.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha XT 2kf

Koliko ti dugo izdrzi farba na cevima ,jel moze bar jednu sezonu,i meni su na tt-u katastrofa pa bi ih ofarbao

 

Vreme ce da pokaze. Ovo je prvi put da farbam farbom za visoke temperature, pre toga sam probao sprejem koji je bikvalno izgoreo posle krace voznjice.

 

Kobac,lepo ti motorce.Obavezno javi rezultate farbanja,i mene zanima!

 

Hvala.Danas sam presao oko 20km-a i za sada se dobro drzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ja sam na proshlom magaretu farbao cevi termo sprejom. Celu sezonu dok je bio kod mene nije bilo nikakvih promena. Negde sam prochitao, chini mi se bash na BJB da je najbitnije da se temeljno ochiste cevi, a onda naneti samo 1 (jedan) sloj farbe. Toga sam se drzhao i bilo je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ja nisam hteo ni da pokusavam da ih faram dok ne nadjem dobar sprej. Sta preporucujete?

 

A i stavljene su Manzetne od Druga Shome, kome se ovim putem zahvaljujem sto je poslao extra manzetne. Shoma hvala ti  ;D ;D ;D

Nema na cemu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Rumenka

Pozdrav svima!

 

Dali neko moze da mi kaze ,gde se prverava ulje za kvacilo na Yamaxi 600 xt? Sa desne strane imam jednu posudi sa cepom ,ali to je izgleda ulje za  kocnice.

 

Desilo mi se da Stisnem kvacilo ubacim u 1 a on se odma ugasi !Kao da nemam kvacilo! Onda mi je jedan drugar rekao da ga nagnem na tu stranu verovatno mu hvali ulje,i tako sam uradio i bilo je ok!

 

Pokusavao sam naci gde se proverava ulje ali bezuspesno...............pa pomagajte ako znate! HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Mislim da je problem u automatu za gashenje. To je mali pipak koji se nalazi u korenu nogice za naslanjanje. Kad se zaprlja odbija da se vrati u pochetni polozhaj i motor kapira da je naslonjen, a ti bi da ga vozish. Zato se sam gasi. 100% je to uzrok. ;)

 

Ochisti to VD-om i reshio si problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Pozdrav svima!

 

Dali neko moze da mi kaze ,gde se prverava ulje za kvacilo na Yamaxi 600 xt? Sa desne strane imam jednu posudi sa cepom ,ali to je izgleda ulje za  kocnice.

 

Desilo mi se da Stisnem kvacilo ubacim u 1 a on se odma ugasi !Kao da nemam kvacilo! Onda mi je jedan drugar rekao da ga nagnem na tu stranu verovatno mu hvali ulje,i tako sam uradio i bilo je ok!

 

Pokusavao sam naci gde se proverava ulje ali bezuspesno...............pa pomagajte ako znate! HVALA

XT600 nema posebno ulje za kvacilo. Ulje u motoru podmazuje i masinu i kvacilo.  ;)

 

...ovo s prekidacem nogice je najvjerojatnije kvar, ali ako se desava samo kad je hladan i kod prvog saltanja moguce je da nije do toga. Kad je hladan slijepi lamele i treba mu "jedno gasenje" da odlijepi. Da li ti je ulje dobre gradacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

Dok je hladan, i dok se zagreva u mestu, moj matori stisne i pusti kvacilo jedno desetak puta u prazno ( da bi se odlepile lamele ) znaci bez ubacivanja u brzinu

A posle stajanja motora vise od nedelju dana ( zimi ) upali ga, zagreje uz malo drndanja kvacila i onda ga pogura i ubaci u drugu i tako krece prvi start, meni i mnogima to izgleda smesno, ali tvrdi da je dobro za korpu i lamele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Rumenka

Ja mislim da je problem u automatu za gashenje. To je mali pipak koji se nalazi u korenu nogice za naslanjanje. Kad se zaprlja odbija da se vrati u pochetni polozhaj i motor kapira da je naslonjen, a ti bi da ga vozish. Zato se sam gasi. 100% je to uzrok. ;)

 

Ochisti to VD-om i reshio si problem.

 

Hvala puno ,probacu ujutro da ocistim taj pipak,i malo da istiskam rucicu kvacila...........pa javljam sta je bilo.........!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

na prvom startu ulje se dosta zgusne ,pogotovu ako je hladno,i treba nekolika puta pritisnuti kvacilo da bi ga ulje podmazalo ,pa tek onda ubaciti u prvu meni se nikad ne gasi motor ,ali zna da cimne naprijed ako ne pritisnem kvacilo nekoliko puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Slepile su ti se lamele, od dugog stajanja! 100% sam siguran da je to uzrok posto sam imao takav slucaj prosle godine, nista strasno. Uradio sam isto to sto i Veljin matori!

Ja mislim da je problem u automatu za gashenje. To je mali pipak koji se nalazi u korenu nogice za naslanjanje. Kad se zaprlja odbija da se vrati u pochetni polozhaj i motor kapira da je naslonjen, a ti bi da ga vozish. Zato se sam gasi. 100% je to uzrok. ;)

 

Ochisti to VD-om i reshio si problem.

Neverujem da njegov XT uopste i ima taj prekidac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pazin

Postovanje ljudi. Da se predstavim: Zovem se Ronald, i dolazim iz Istre, tocnije iz Pazina. Lani u 7 mjesecu sam kupio XT 600E 2003 godiste (crna). To mi je prvi ozbiljniji motor. Do sada sam ganjao skutere. Odradio sam dobrih desetak milja kilometara. Na motoru nisam osjecao nikakve tegobe. Stvarno je fenomenalan osjecaj voziti xt-jku. Ne namjeravam je davati dalje, potpuno sam zadovoljan performansama i mislim da mi bolje ni ne treba. Potrosnja: napunim rezervoar i napravim 200 km, nadolijem 10 litara.znaci, da se izgurati i preko 200 km. Na rezevi nisam nikada. Moram priznati da nisam dovoljno strucan i kompetentan da sudjelujem u raspravama, jedino da prenesem svoja iskustva.

Ima sada jedna stvar. Otisao sam majstoru da mi zamjeni ulje. Stavio je u njega 10/50 gradaciju. Zanima me dali je to dobra gradacija ili ne valja. On kaze da moze biti samo bolja. Isto tako kaze da je stavio sinteticko ulje. Dali je i to ok? molim vas za odgovor. dali ja mogu s tim uljem odvoziti sezonu a da ne s*ebem nesto na masini? Zahvaljujem na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Imao sam identican problem kao Dachas Master. Taj prekidac kod copave je zapravo taster koji kada je copava spustena otvara elektricno kolo i tako onemogucuje da se krene dok je copava spustena. Kod mene je zezao jedno vreme, wd je pomogao ali na krace staze. Nov nije bas jeftin pa sam problem resio tako sto sam kratko vezao zice i to je trajno resilo problem.

 

Ja bi to secicama cvik-cvik pa ako nije do toga lako se zice vezu kao sto su bile.  ;D

 

Kudikamo je lakse prvo ovo izvesti pre nego sto navalis na zamenu ulja i podesavanje lamela.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Rumenka

Imao sam identican problem kao Dachas Master. Taj prekidac kod copave je zapravo taster koji kada je copava spustena otvara elektricno kolo i tako onemogucuje da se krene dok je copava spustena. Kod mene je zezao jedno vreme, wd je pomogao ali na krace staze. Nov nije bas jeftin pa sam problem resio tako sto sam kratko vezao zice i to je trajno resilo problem.

 

Ja bi to secicama cvik-cvik pa ako nije do toga lako se zice vezu kao sto su bile.  ;D

 

Kudikamo je lakse prvo ovo izvesti pre nego sto navalis na zamenu ulja i podesavanje lamela.  :D

 

 

 

Nasao sam prekidac ,i podmazao ga vd-om .i sad je ok !  Puno hvala na savetima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Rumenka

 

 

Slepile su ti se lamele, od dugog stajanja! 100% sam siguran da je to uzrok posto sam imao takav slucaj prosle godine, nista strasno. Uradio sam isto to sto i Veljin matori!

Ja mislim da je problem u automatu za gashenje. To je mali pipak koji se nalazi u korenu nogice za naslanjanje. Kad se zaprlja odbija da se vrati u pochetni polozhaj i motor kapira da je naslonjen, a ti bi da ga vozish. Zato se sam gasi. 100% je to uzrok. ;)

 

Ochisti to VD-om i reshio si problem.

Neverujem da njegov XT uopste i ima taj prekidac!

 

 

 

Eto ima ...za divno cudo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Haha izgleda da svi nesto izbegavaju da odgovore oko Ronijevog pitanja za ulje. To pitanje je nesto kao pandorina kutija, kad se otvori, hiljadu zala izadje iz nje!  ;D Sad ce o'ma da se jave trojica da ospore moje misljenje!  ;D

 

10W50 sint. ce biti vise nego dobro ako ne proklizava kvacilo i ako ga motor ne trosi!  :D Ovde koliko znam vecina koristi polusintetiku, motul 5100 sto je isto skroz ok. Kazu upuceni da je bolje npr. koristiti mineralno i menjati ga na 5K nego ful sintetiku pa menjati na 10K.

 

Ako ti masina radi dobro i nije ti skupa ta sintetika neces pogresiti ako sledeci put sipas isto to sto si sipao. BTW, od kog proizvodjaca si sipao ulje?

 

E, da. Bitno je proveravati nivo ulja dok ne provalis koliko ga motor trosi. Ako je potrosnja neznatna samo se opusti i teraj makinu!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

Haha izgleda da svi nesto izbegavaju da odgovore oko Ronijevog pitanja za ulje. To pitanje je nesto kao pandorina kutija, kad se otvori, hiljadu zala izadnje iz nje!  ;D Sad ce o'ma da se jave trojica da ospore moje misljenje!  ;D

 

10W50 sint. ce biti vise nego dobro ako ne proklizava kvacilo i ako ga motor ne trosi!  :D Ovde koliko znam vecina koristi polusintetiku, motul 5100 sto je isto skroz ok. Kazu upuceni da je bolje npr. koristiti mineralno i menjati ga na 5K nego ful sintetiku pa menjati na 10K.

 

Ako ti masina radi dobro i nije ti skupa ta sintetika neces pogresiti ako sledeci put sipas isto to sto si sipao. BTW, od kog proizvodjaca si sipao ulje?

 

 

 

A sta ce se desiti ako se sipa polusintetika a lamele vec malo proklizavaju ( samo na velikim opterecenjima )

Dali ce to ubrzati crkavanje lamela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pazin

Hvala Vujadine na dobrodošlici i na odgovoru.

Ovako, prije je u motoru bilo baš to ulje, Motul 15/50.

Motor nije trošio niti kapi ulja. Redovno sam kontrolirao u svim uvjetima. Sve radi bezprijekorno, ništa ne proklizava, niti kvačilo niti ništa. Sve je ok.

Sada je Repsol-ovo ulje unutra. Pustiti ću ga ovu sezonu, i pri promjeni ću staviti Motul. Vidim da ga svi koriste, znači da je ok. Samo me zanimalo dali će motoru išta bit ako je gradacija 10/50. Hvala vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Veljo, ovo se meni nije nikad desilo / nisam probao ali sam citao nesto o tome ranije.

 

Prvo treba istociti problematicno ulje i pustiti da se dobro ocedi. Mozes malo da stiskas kvacilo dok se cedi da iscuri sto vise. Onda sipas ulje koje je za motore i koje provereno ne sjebava lamele.

 

Ako lamele proklizavaju i posle promene ulja trebalo bi ih izvaditi i premeriti koliko su debele. Ako su dobre debljine treba ih oprati od ulja u benzinu, petroleju ili kerozinu.  E jedino ako su aditivi bas duboko prodrli u abrazivni materijal na lameli pa ni ispiranje ne pomaze, onda je zamena za nove jedino resenje (mislim da je mala shansa da se ovo desi).

 

Naravno, treba podesiti kvacilo da si siguran da kad rucica kvacila nije pritisnuta lamele 100% leze jedne na drugima.

 

Znace verovatno neko od majstora iz iskustva ovo da odgovori, citao sam negde da je neko i kuvao lamele (na shporetu)  ;D da se resi proklizavanja!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

I meni se desava da proklizava pri velikim opterecenjima,tj.kad odvrnem gas. Ulje je obicno,tj.za automobilie 10w40. Znaci da je najverovatnije do ulja ili???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ne mora da znaci. Jedno vreme sam vozio na Optima long life i nije proklizavao nimalo. Moze da bude lose ulje, istrosene lamele ili lose podeseno kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja