Jump to content

Moto Zajednica

Tomos A35s Pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Pozdrav ljudi,treba mi pomoc u vezi mog automatika a35s 85. godiste.

Naime motoru treba da upali predugo vremena,zanima me do cega bi moglo da bude i sta bi mogao da uradim po tom pitanju.Treba mi oko 15-20 puta da udarim po kurbli ako ne i vise da upali,prosto zakurblam drzim gas ali nista.Svecica baca lepo struju,goriva dotok ima,dizna nije prljava,ciscena je..

A sledeci problem je kad upali, i tokom voznje,prosto izgubi snagu i onda kad dajem gas ne bitno pola ili pun motor jako cima i jako se muci da probije,probije nakon nekog vremena i radi dobro,sve dok opet ne krene.A to mi se desi kad krecem iz prve brzine,ili eventualno kad tokom voznje usporim i dam gas onda hoce najvise da se desi taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Da to nije A3 MS model? Daj der poslikaj malo auspuh, cilindar i karburator, pa da vidimo ima li nekog saveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Siguran sam da nije ms...

Uslikacu kad dodjem kuci ako ne bude mrak.Karburator sam skidao i veoma je cist i lepo ocuvan a u pitanju je Dellorto 14/12.

Sto se tice cilindra on je od A5.

Auspuh ne znam Marku,nije fabricki vec onaj zakrivljeni sa prigusivacem na vanjskoj strani.Pomovo kazem slikam Cim dodjem kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela
Pre 2 sati, Mihajlo000 je napisao:

Siguran sam da nije ms...

Uslikacu kad dodjem kuci ako ne bude mrak.Karburator sam skidao i veoma je cist i lepo ocuvan a u pitanju je Dellorto 14/12.

Sto se tice cilindra on je od A5.

Auspuh ne znam Marku,nije fabricki vec onaj zakrivljeni sa prigusivacem na vanjskoj strani.Pomovo kazem slikam Cim dodjem kuci.

Провери издувни канал и ауспух , накупи се гареж!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Hoce da zajebava svecica kad nije dobra toplotna vrednos, mada mislim da ti je problem kod paljenja (mozda se pomerila ploca, platine zazor, kondezator, probija kapa na svecici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
Pre 4 sati, Dane Deda je napisao:

Hoce da zajebava svecica kad nije dobra toplotna vrednos, mada mislim da ti je problem kod paljenja (mozda se pomerila ploca, platine zazor, kondezator, probija kapa na svecici.

Svecica nema kapicu na sebi,sto se tice paljenja kako mogu da proverim da li je sve u redu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Čudan ti je ovaj A35...ali nije to ni bitno toliko.

Nije to vozilo za svemirska istraživanja. Skini mašinu (3 šrafa bukvalno i par sitnica) i pregledaj je načisto, pa se vozi. Ovako, niti vidimo šta je, niti možemo da ga popravimo. Pregledaš cilindar i klip, karike, kod njega je usisni ventil koji može da pravi zajebancije, generalno dihtovanje....semeringe, paljenje....kad je sve na svom mestu i ispravno to mora bre da radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
Pre 4 sati, pronto je napisao:

Čudan ti je ovaj A35...ali nije to ni bitno toliko.

Nije to vozilo za svemirska istraživanja. Skini mašinu (3 šrafa bukvalno i par sitnica) i pregledaj je načisto, pa se vozi. Ovako, niti vidimo šta je, niti možemo da ga popravimo. Pregledaš cilindar i klip, karike, kod njega je usisni ventil koji može da pravi zajebancije, generalno dihtovanje....semeringe, paljenje....kad je sve na svom mestu i ispravno to mora bre da radi.

Kako mislis cudan?

Sto se tice rastavljanja to cu probati da vidim sa nekim ako bude znao ili brat mozda,posto ja to sam verovatno ne bih znao vratiti,lako je skinuti,pa da ne zeznem nesto >D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

U karburatoru imaš par kritičnih mesta, na primer dizna kroz koju pušta gorivo, možda da je prodžaraš sa iglicom.

Česmicu isto proveri da li lepo curi gorivo posle nje.

Auspuh hoće da zagaravi, i zapuši. Ovaj tvoj baš čudno izgleda...skini ga, nalij benzin u njega, mućkaj i ispiraj.

Kompresiju cilindra bi mogao ispitati sa manometrom za to, da baš ne otvaraš mašinu.

Cilindar od A5 nisam siguran da je idealan za ovu mašinu...možda neko zna ko je to prepravljao već dal ima nešto kritično.

Što se paljenja tiče, trebalo bi proveriti malo platine da se očiste, i tačku odvajanja. Platine treba da se odvoje u nekom momentu pre nego klip dođe u gornji mrtvu tačku, moraš pogledati specifikaciju za tačnu vrednost.

Nadam se da barem nešto od ovoga prouzrokuje tvoje probleme, pa da barem imaš neku indikaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
Pre 2 sati, maza1 je napisao:

U karburatoru imaš par kritičnih mesta, na primer dizna kroz koju pušta gorivo, možda da je prodžaraš sa iglicom.

Česmicu isto proveri da li lepo curi gorivo posle nje.

Auspuh hoće da zagaravi, i zapuši. Ovaj tvoj baš čudno izgleda...skini ga, nalij benzin u njega, mućkaj i ispiraj.

Kompresiju cilindra bi mogao ispitati sa manometrom za to, da baš ne otvaraš mašinu.

Cilindar od A5 nisam siguran da je idealan za ovu mašinu...možda neko zna ko je to prepravljao već dal ima nešto kritično.

Što se paljenja tiče, trebalo bi proveriti malo platine da se očiste, i tačku odvajanja. Platine treba da se odvoje u nekom momentu pre nego klip dođe u gornji mrtvu tačku, moraš pogledati specifikaciju za tačnu vrednost.

Nadam se da barem nešto od ovoga prouzrokuje tvoje probleme, pa da barem imaš neku indikaciju.

Dizna je prociscavana nakon sto je i prvi put imao problema sa paljenjem,tad je upalio odmah iz prve,drugi dan opet problem.Stavicu uskoro filter goriva da to lepo prociscava moze biti  i do prljavog rezervara.Sto se tice auspuha hvala ti za savet to cu da uradim sad jedan dan..Kompresija je proveravana i sve je u redu.Covek od kog sam kupio motor,rekao je da ima broj od vlasnika motora,videcu sa njim da mi posalje taj broj pa cu da vidim za cilindar i to.A sto se tice platina,one su kolko se ja secam dole oko magneta,a za to mi treba radapciger da otvorim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Pozdrav ljudi,evo danas se javljam nakon par stvari sto sam uradio,stavio filter za gorivo i dizna vise nema problema,auspuh procistio vise se ne cima na punom gasu uopste.Sto se tice paljenja problem je ostao,Sad zanemario sam jednu jako glupu stvar,a to je svecica.Koliki zazor treba biti na svecici? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Neka bude 0,6...otprilike da između elektroda prođe nožić od skalpela.

Da ti odgovorim na pitanje zašto ti je čudan taj tvoj Automatik.

Dal' si ga tako kupio ili sam pravio, nije bitno....A35s ima aluminijumske točkove, zadnju kočnicu na sajlu i motor A5. Na slici se vidi da je na bazu (kućište) A3 stavljen cilindar od A5. 

Sve je to ok, radi....ali kada se vidi takav jedan rad, ponajmanje mogu da pomognu saveti ovako preko tastature, jer to svi (kao) znaju da prave, a večito im neki Q fali.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
pre 7 minuta, pronto je napisao:

Neka bude 0,6...otprilike da između elektroda prođe nožić od skalpela.

Da ti odgovorim na pitanje zašto ti je čudan taj tvoj Automatik.

Dal' si ga tako kupio ili sam pravio, nije bitno....A35s ima aluminijumske točkove, zadnju kočnicu na sajlu i motor A5. Na slici se vidi da je na bazu (kućište) A3 stavljen cilindar od A5. 

Sve je to ok, radi....ali kada se vidi takav jedan rad, ponajmanje mogu da pomognu saveti ovako preko tastature, jer to svi (kao) znaju da prave, a večito im neki Q fali.

 

Aha vazi,zazor cu pregledati kasnije cim stignem do automatika.

Motor sam kupio u ovakvom stanju.Pre toga ga je neko menjao,tako mi je i covek od koga sam ga kupio rekao,prosli vlasnik je menjao na njemu,kako on kaze stavio sve novo.To sto se tice masine i toga stvarno nisam znao..Zanimljivo je,imacu dosta da pitam vlasnika kad stupim u kontakt sa njim,takodje mi neki ljudi koje sretnem kazu da pravim prejaku mesavinu,Ja na 3 litre sipam 3 cepica od otprilike negde 15ml.Da li je to dobra mesavina?(15W40)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

15ml na 3 litre...nadam se da se zezaš i da si eventualno ispustio 0 (nulu)

150gr (ml) dvotaktola je nekada bila norma....drugi je i benzin bio. Da je moj, ja se ne bih uopste zezao sa tim motornim uljima, kada danas ima polu i sintetike koliko hoćeš....za dvotaktne motore. I to bi onda išlo jedno 30ak grama na litar. Otprilike ona jedna bočica od 100ml...na 3 litre. Možda je i malo jače, al' bolje da se oguli cunder s' vremena na vreme, nego da mu bude suvo.

Stari majstori kažu, vozio je ko je maz'o.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Nisam video tačno koji karburator je na motoru , možeš li ga uslikati malo bolje. da li zatvaraš gorivo svaki put PRE gašenja motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
On 8.6.2022. at 17:15, maza1 je napisao:

Nisam video tačno koji karburator je na motoru , možeš li ga uslikati malo bolje. da li zatvaraš gorivo svaki put PRE gašenja motora?

Dellorto SHA 14-12,gorivo zatvaram uvek posle gasenja motora 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja