Jump to content

Moto Zajednica

Večiti problematičar RS 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Pfff odakle krenuti, al ajd ovako.

RS 125 1996 god. Agregat rotax 123 Problem je neće da pređe 6.000 obrtaja. 

Radio pre sređivanja ok, malo je brljao u nižim obrtajima ali je preko 6.000 išao kao blesav (skinut rave ventil, tako sam ga kupio)  

No imate u DIY kompletnu sliku šta je sve rađeno na motoriću, ali ne bi sve bilo kako treba da moped ne zeza bar malo...

Pokušaću što detaljnije da napišem kako se motor ponaša a mogu i od ponedeljka da okačim snimak. 

Motor pali na dodir dugmeta, prvo paljenje treba malo dodati sauha, ali bukvalno pali na milisekundu dodira, radi lepo na leru, bez menjanja obrtaja, kad se doda gas, obrtaji polete i na 6.000 kao da ima rev limiter, e sad kad drzim pun gas i dalje on brlja, dodje do 7, brlja, dodje do 8, brlja, i sve tako do 10.000 i dalje neće. Kako hladan, tako i topao, identično ponašanje. 

Kad držim neki srednji gas, on skoci do 6, i onda polako padaju obrtaji kao da se gusi, kad mu se nakon toga doda pun gas, ima 3 sekunde da brljavi i opet skoči do 6k obrtaja.

Takođe sam primetio u voznji kad posle usporavanja, bez promene brzine, dam gas, trrba mu jedno 5-6 sekundi da bi opet primio gas i počeo da ubrzava. 

Što se tiče ponašanja u voznji, otprilike isto, samo što malo brze dodje do 10.000 obrtaja ali svakako trza baš. 

Info: 

-Agregat nije diran i otvaran, do rasklapanja je radio "normalno"

-Pošto sam menjao 2t ulje u posudi dosuo sam mešavinu u rezervoar, ali sam isto kad je ulje došlo do karburatora kasnije ispraznio skroz i sipao nov čist benzin, motor posle toga radio i u mestu dosta i predjeno 10-15km

-Stavljena je nova iridijum svećica ali se i sa starom, običnom, isto ponaša

-Auspuh je jedno vreme dosta dimio, ima tragove cak slivanja sa donje strane

-Motor kad se zagreje i kad se isturira malo izlaze varnice iz auspuha sitne ( bio mrak pa se jasno videlo) 

-Usisna flašna je ispusala površinski, ali po meni ne deluje da tu uvlači neki falš vazduh

-Karburator fabrički 28phbh, kućište filtera fabričko, sve je fabričko

-Karburator očišćen jednom tokom sređivanja i sad opet da bih bio siguran da nije do njega.

-Mešavina zavrnuta do kraja, vracena za krug i po, 90% isto ponašanje, vrteo sam i jos 2 kruga, samo dobije knedlu na pocetku ostalo opet se isto ponaša. 

-Akumulator je nov 

-Slavina ispravna, kad se skine sa karb. crevo, lije benzin kao nenormalan

-Koliko sam razumeo da ovo godište sa ovim agregatom (123) nema cdi koji sam procitao da se prepravlja po ostalim postovima. 

 

Pročitao sam dosta tema, i nisam pametan šta da mislim šta je, ciljam na auspuh jer mi je to najlakše da zamenim...

Ako se setim još nečega dodaću naknadno.

Ajde majstori udrite, e i ako imate nekog mahera za 2t mašine na nbg, radije bih mu dovezao motor nego da se sam igram dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

I da dodam, auspuh je po mom subjektivnom mišljenju prevruć. Ne znam kako da objasnim ali osećam po nogama da je prevruć, kao kad cucnem pred njega oseća se da odaje mnogo toplote.

Auspuh je sa katalizatoromIMG_20220516_141603.thumb.jpg.0a4697b97c205cfa81d3f24cfeaaff59.jpg

Evo da dodam i sliku iz servis manuala za ovaj auspuh koji je dolazio na švajcarsko tržište: 

Screenshot_2022-05-16-17-20-48-686_com.issuu.android_app.thumb.jpg.5a6049e885ced06fa3ad9f049657bc5a.jpgScreenshot_2022-05-16-17-21-09-426_com.issuu.android_app.thumb.jpg.46de1c5257926153d17919f1297e145b.jpg

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Rešen problem. 

Bilo do karburatora.

 

No odem juce do okoline panceva po serijski otvoreni auspuh. Danas zamenim ista prica sto se tekućeg problema tice, ne mrzi mene krenem u traganje problema, kako savetovao kolega Đole da napadnem karburator, sve sajle u redu, skinem kuciste filtera, sve u redu, skinem karburator, sve u redu na prvi pogled, otvorim rezervoarcic u karburatoru benzina, ma kako sam ga otvorio ispade glavna dizna, ocigledno je nisam ili dovoljno ili upste zavrnuo, no kad sam opet tu, proverim plovak, iglicu plovka, sve lepo zategnem, proverim jos jednom sve i vratim, upali motor i bez knedli seckanja i slicno. Vozikao se jedno 2h i za sad sve u redu. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Problemi se dalje nižu, otvoren agregat nakon što je stao u voznji. Klipnjaca u velikoj pesnici otisla, luft 4.5mm. No konkretan problem je sto je klipnjača probila blok, oba polubloka načeta.

IMG-87ba27cda0086a0ce430c14fd9a530e1-V.thumb.jpg.76c2b71dd513eb9bbab84ccec095c035.jpgIMG-7fe1639fbeb5cfab7d57d004ae129b47-V.thumb.jpg.c959df4d4cdcd5e3669cbd7643b2d72d.jpgIMG-e23813ced4fbc32c106fe756ac026a4c-V.thumb.jpg.32053f291916eab363f28b83082b56ea.jpgIMG-b52b0c7948f2a76cb4108b575ddd8201-V.thumb.jpg.99740b2a035ddbb6872dac2926f0ca55.jpgIMG-24266941ef0e20a7f68c7a6828245b75-V.thumb.jpg.2693290acb292f94b22a8abaa02c5c8e.jpg

 

E sad pitanje je da li ovo variti i pakovati. Ili ipak traziti komplet drugi agregat ? Nekako sam skeptičan da jurim drugi agregat da vidim jel ce moci papirološki da se sve sredi, opet slabo ima ponude agregata rotax 123. Svaki savet je dobrodosao 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam se ranije uključivao, iako sam gledao šta si sve radio. Obzirom na to šta ću reći, možda je trebalo i dalje ćutati....ali ne mogu.

Čim si ti krenuo sa farbanjem i zajebancijama, savršeno je jasno bilo da će do ovoga doći. Kažu ljudi, pa i ti, Aprilia problematičar. Nije ona problem, problem su vlasnici koji teraju...eto tako, kao i ti...dok nešto ne pukne. Onda se prikrpi, jer niko neće (nema) da plati pravu popravku....onda se to uvali dalje, dok kola na nekome ne puknu. Da ne dodajem dalje, svako ko ima KRITIČNIH 1000€ i želju da se vozi, bolje neka se strpi i skupi još neku paru (mada ni to nije garant) pa uzme nešto, ako ništa drugo...novije.

Ja prosto ne mogu da verujem da se pre ove štete, baš ništa nije čulo iz agregata...ne želim da verujem u to. Događaju se stvari iznenada, ali ovo je moralo da ima uvertiru...

Pukla košuljica na ležaju, možda sada, ali će pre biti da je to tako teralo...pa onda uvlačilo vazduh. Onda se optuži karburator (dežurni krivac), a motori na vazduh ne rade...naročito dvotaktni. 

Dvotaktne mašine zahtevaju mnogo više pažnje, održavanja i poznavanja. Pogrešnom vožnjom (visoki obrtaji su najmanji problem) može takvom agregatu brzo da se dođe glave...

Ja reko, da ne dužim...

Žao mi je...zaista.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Vidi imam i snimke sa gopro, najnormalnije palio i radio, jedino sto nije bilo kako treba je sto nije imao snage preko 10+k obrtaja, pa sam ga stalno vozio na 6-10k obrtaja, nikakvih čudnih zvukova, nikad da nije hteo na prvu da upali. 

Prihvatam kritiku bez ikakve ljutnje. Možda i jeste da nesvesno ograđujem sebe da motor koji je stajao u garazi nekoliko godina nisam preventivno otvorio i prekontrolisao sve, sad je i meni sve jasno, ali stvarno nisam očekivao da ce doći do toga da će sam blok nastradati. Vidi pare nisu problem, nisam klinac, imam para, ali opet ne mogu dati 500€ na drugi agregat sa papirima (koliko sam nasao u ovom trenutku) za koji se opet ne zna u kakvom je stanju, jednostavno mi je preskupo za ovakvu igračku. 

Ovo sto sam spomenuo da je karburator je isto moja licna greska, prilikom ciscenja nisam zavrnuo glavnu diznu, gusio se ocigledno gorivom, a ja sam mislio da mu je prejaka mesavina pa sam ga turirao i turirao kako bi probio knedlu nakon sto sam zamenio benzin u rezervoaru, tada su izlazile varnice na auspuh, vozio ga tako 15-ak km pokusavajuci da probije knedlu koja je proizasla iz lošeg zakljucka. Sve je za nauk, nemam problem da naucim lekciju i da je platim. 

Imao sam odvojen budzet od  ≈300€ u startu za agregat jer sam ocekivao da ce stati jer je dugo motor stajao, no nisam očekivao da će sam blok nastradati. 

@prontoOpet kazem nema nikakve ljutnje sa moje strane, nisam dosao na forum da bih se svađao već da prikupim tuđa iskustva. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Da ti dam jedan drugarski savet.

Sa dvotaktnim 125-icama ces uvek imati zajebancije, ja nikad nisam se provozao (Suzuki rg125 gamma otvorena verzija) da nisam nesto cackao,i imao problem. 

2t su ok u skuteru 50cc sve ostalo je cista zajebancija i problemi.

To bre ne moze da sastavi sezonu nema trika da se ne razleti. Istina da se vrte i da idu tu nema price.

Veruj mi da ces se odmoriti u svakom smislu kad uzmes krsten motor 500-600ccm. Vozices se, sto je i poenta cele price.

I jos jedna vrlo bitna stvar imaces vise para za benzin.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moze to da se vozi bez problema, samo treba znati opraviti i ne stedeti, pre 10-15 godina drugar je imao apriliju RS125 '99< i navozao se opusteno, ali jbg covek poznaje materiju.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Није неопходно да се вари, може да се залепи, па обруси, дотера и да пева АЛИ, и ја стојим на ставу да је пре хаварије лупао на радилицу али ти ниси успео да протумачиш звук.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

Moze to da se vozi bez problema, samo treba znati opraviti i ne stedeti, pre 10-15 godina drugar je imao apriliju RS125 '99< i navozao se opusteno, ali jbg covek poznaje materiju.
 

Ja imao 10 god staru Gammu 125.

Kad sam je uzeo uradjen motor bio, sve po ps sa original lezajevima, klipom, karikama. Fabricki auspuh, sve na standardu bilo. Uvek sipao Castrol TTS za mesavinu. Uljna pumpa redovno proveravana. 

10 dana se vozi normalno,11 dan tesko ili nikako upali. Krenes redom svecica, kabel, struja sve ok. I tako prcanje na sitno i iritantno. Pa karb.sve novo nasteluj po knjigama, opet drka, knedlu ima, sutra nema.

Gledao sam kakvo je vreme napolju da sednem da vozim.

Nisam je ubijao normalno se vozio motor.

Ali jbg. Zato kazem cvaja samo u skuteru za mene moze i to 50cc. 

Kostalo me to sranje mnogoo para i zivaca...a ustvari obican prdavac skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam davne 2004-te godine imao Yamahu RD 250 LC, vozao je 2 godine bez problema, i onda su riknuli klipovi, idealno bi bilo da sam promenio komplet cilindre i klipove ali to je kostalo oko 400eura, a ja motor platio 700eura :D  i posto nisam imao kinte uradio sam honovanje cilindara posto su bili solidni, bez nekih narocitih ostecenja, i bili su original, nisu ubacivane hilzne, pa sam kupio neke jeftine klipove i zamenio, ali to vise nije bio isti motor, palio je lepo, radio, ali je isao osetno slabije... kolko para tolko muzike jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја сам имао много 2Та и да, интервал сервисирања је много мањи од 4Т. Меџу осталог око екологије зато се и избацују из производње.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja sam do sad imao 2t samo skutere 50ccm, i iskreno bilo je razniraznih problema, ali sam jako puno km presao sa istim, ne ocekujem da ih nece biti, ovaj RS što se sad pakuje više će da stoji nego što će se voziti, jer će uvek biti drugi ili uskoro treći dvotočkaš u garaži.

Više mi je neki gust da imam jednu 2t masinu u garazi i da je ponekad provozam, ideja je bila provozati je na navaku jedan termin, što jeste i dalje. Imam drugi skuter, planiram i nesto treće da uzmem, RS je uzet više iz neke zanimacije i igrarije i iskreno nemam nameru prodavati ga u bilo kom trenutku jer te pare koje vredi mi ne rešavaju nikakav problem.

Jbg ne znam kako da objasnim ali 2t agregat mi uvek nekako razvuče osmeh na lice i želim imati jedan uvek :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Narode jel moze neko da mi da savet za ulje za menjač za RS, naime agregat je sklopljen, nego me buni ulje koje sam izvadio iz RS-a, preslo nekih 500km i baš gadne sive boje, iako je izvorno žute. 
Okacicu sliku kasnije, ja sam nasao negde da po specifikaciji ide 1L 75w-90 u ovu moju Rotax 123 agregat. U trenutku kad sam menjao prosli put lik mi u radnji rekao nema taj imas ovaj, kaže to ti je isto i dade mi 80w-90 koji sam sipao kad sam stari ispustio i da posle 500km izlgeda ovako bas mi cudno...  
E sad kad je agregat vec rasturen uzeo sam i nove oprugice i lamelice, pa ne bih sa losim uljem da nesto sjebem kad je vec novo sve sto sam nasao novo da stavim. 

 

Podaci: RS 125, 11kw, CH tržište, 1996. god.

Tu sam ako treba jos neka info za pretragu. 

IMG_20230216_143541.jpg

IMG-bf43a1c255e349a7fdd9236c479fd638-V.jpg

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Зашто ниси сипо неко уље са JASO MA2 ознакама. Слободно можеш и ATF DEXTRON II. Ако је мењач склопљен по РSу има да ради ко сат. Боја уља указује да уље гори, а то се дешава ако ламеле проклизавају.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
On 3/23/2023 at 4:42 PM, Krokodilo said:

Зашто ниси сипо неко уље са JASO MA2 ознакама. Слободно можеш и ATF DEXTRON II. Ако је мењач склопљен по РSу има да ради ко сат. Боја уља указује да уље гори, а то се дешава ако ламеле проклизавају.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


 

Hvala, na kraju sam kupio motul gear oil 10w-40.77_bb_aa.10037655MotulTransoilExpert10W401l970DET0118.thumb.jpeg.dbd8506ef4134bb1fd16dcce409889c4.jpeg

 

Za to info nadjoh na louis-u: 

Screenshot_2023-03-26-03-20-11-211_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.e7a37337cca0774e3aaad61fb2ef0556.jpg

 

Inače nisam imao problema sa proklizavanjem (bar ne da sam osetio u voznji), ali da, ulje ima miris spaljenog, mada mi lamele ne izgledaju loše, imaju još "mesa" i iste su boje kao i nove. 

Kvačilo sam sklopio, namontirao, ali nisam još deklu vratio, ni ulje sipao, čekam dihtung da stigne. 

 

Jel ovo ulje što sam već kupio može da završi posao? 

Ako ne uzeću šta si mi predložio. 

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Hvala, na kraju sam kupio motul gear oil 10w-40.77_bb_aa.10037655MotulTransoilExpert10W401l970DET0118.thumb.jpeg.dbd8506ef4134bb1fd16dcce409889c4.jpeg
 
Za to info nadjoh na louis-u: 
Screenshot_2023-03-26-03-20-11-211_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.e7a37337cca0774e3aaad61fb2ef0556.jpg
 
Inače nisam imao problema sa proklizavanjem (bar ne da sam osetio u voznji), ali da, ulje ima miris spaljenog, mada mi lamele ne izgledaju loše, imaju još "mesa" i iste su boje kao i nove. 
Kvačilo sam sklopio, namontirao, ali nisam još deklu vratio, ni ulje sipao, čekam dihtung da stigne. 
 
Jel ovo ulje što sam već kupio može da završi posao? 
Ako ne uzeću šta si mi predložio. 
Проклизавање је дискретно, кад га осетиш више је касно. А уље би требало да ради посао јбг. Ја са мојим искуством сам, увек стављао ATF DEXTRON II на све 2Т са мењачем. Имао сам доста кросарица, ендура и шалтали беспрекорно.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja