Jump to content

Moto Zajednica

Večiti problematičar RS 125

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 69 postova
  • Motocikl: RS 125 '97 ; Atlantic 200 '04

Pfff odakle krenuti, al ajd ovako.

RS 125 1996 god. Agregat rotax 123 Problem je neće da pređe 6.000 obrtaja. 

Radio pre sređivanja ok, malo je brljao u nižim obrtajima ali je preko 6.000 išao kao blesav (skinut rave ventil, tako sam ga kupio)  

No imate u DIY kompletnu sliku šta je sve rađeno na motoriću, ali ne bi sve bilo kako treba da moped ne zeza bar malo...

Pokušaću što detaljnije da napišem kako se motor ponaša a mogu i od ponedeljka da okačim snimak. 

Motor pali na dodir dugmeta, prvo paljenje treba malo dodati sauha, ali bukvalno pali na milisekundu dodira, radi lepo na leru, bez menjanja obrtaja, kad se doda gas, obrtaji polete i na 6.000 kao da ima rev limiter, e sad kad drzim pun gas i dalje on brlja, dodje do 7, brlja, dodje do 8, brlja, i sve tako do 10.000 i dalje neće. Kako hladan, tako i topao, identično ponašanje. 

Kad držim neki srednji gas, on skoci do 6, i onda polako padaju obrtaji kao da se gusi, kad mu se nakon toga doda pun gas, ima 3 sekunde da brljavi i opet skoči do 6k obrtaja.

Takođe sam primetio u voznji kad posle usporavanja, bez promene brzine, dam gas, trrba mu jedno 5-6 sekundi da bi opet primio gas i počeo da ubrzava. 

Što se tiče ponašanja u voznji, otprilike isto, samo što malo brze dodje do 10.000 obrtaja ali svakako trza baš. 

Info: 

-Agregat nije diran i otvaran, do rasklapanja je radio "normalno"

-Pošto sam menjao 2t ulje u posudi dosuo sam mešavinu u rezervoar, ali sam isto kad je ulje došlo do karburatora kasnije ispraznio skroz i sipao nov čist benzin, motor posle toga radio i u mestu dosta i predjeno 10-15km

-Stavljena je nova iridijum svećica ali se i sa starom, običnom, isto ponaša

-Auspuh je jedno vreme dosta dimio, ima tragove cak slivanja sa donje strane

-Motor kad se zagreje i kad se isturira malo izlaze varnice iz auspuha sitne ( bio mrak pa se jasno videlo) 

-Usisna flašna je ispusala površinski, ali po meni ne deluje da tu uvlači neki falš vazduh

-Karburator fabrički 28phbh, kućište filtera fabričko, sve je fabričko

-Karburator očišćen jednom tokom sređivanja i sad opet da bih bio siguran da nije do njega.

-Mešavina zavrnuta do kraja, vracena za krug i po, 90% isto ponašanje, vrteo sam i jos 2 kruga, samo dobije knedlu na pocetku ostalo opet se isto ponaša. 

-Akumulator je nov 

-Slavina ispravna, kad se skine sa karb. crevo, lije benzin kao nenormalan

-Koliko sam razumeo da ovo godište sa ovim agregatom (123) nema cdi koji sam procitao da se prepravlja po ostalim postovima. 

Pročitao sam dosta tema, i nisam pametan šta da mislim šta je, ciljam na auspuh jer mi je to najlakše da zamenim...

Ako se setim još nečega dodaću naknadno.

Ajde majstori udrite, e i ako imate nekog mahera za 2t mašine na nbg, radije bih mu dovezao motor nego da se sam igram dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

I da dodam, auspuh je po mom subjektivnom mišljenju prevruć. Ne znam kako da objasnim ali osećam po nogama da je prevruć, kao kad cucnem pred njega oseća se da odaje mnogo toplote.

Auspuh je sa katalizatoromIMG_20220516_141603.thumb.jpg.0a4697b97c205cfa81d3f24cfeaaff59.jpg

Evo da dodam i sliku iz servis manuala za ovaj auspuh koji je dolazio na švajcarsko tržište: 

Screenshot_2022-05-16-17-20-48-686_com.issuu.android_app.thumb.jpg.5a6049e885ced06fa3ad9f049657bc5a.jpgScreenshot_2022-05-16-17-21-09-426_com.issuu.android_app.thumb.jpg.46de1c5257926153d17919f1297e145b.jpg

Promenio član matke92

Rešen problem. 

Bilo do karburatora.

No odem juce do okoline panceva po serijski otvoreni auspuh. Danas zamenim ista prica sto se tekućeg problema tice, ne mrzi mene krenem u traganje problema, kako savetovao kolega Đole da napadnem karburator, sve sajle u redu, skinem kuciste filtera, sve u redu, skinem karburator, sve u redu na prvi pogled, otvorim rezervoarcic u karburatoru benzina, ma kako sam ga otvorio ispade glavna dizna, ocigledno je nisam ili dovoljno ili upste zavrnuo, no kad sam opet tu, proverim plovak, iglicu plovka, sve lepo zategnem, proverim jos jednom sve i vratim, upali motor i bez knedli seckanja i slicno. Vozikao se jedno 2h i za sad sve u redu. :na_glavi:

• Sviđa mi se 3

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

• Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja