Jump to content

Moto Zajednica

Aprilija SR50

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Imam apriliju SR50 koja je presla oko 25000km, covek nije siguran dali je ikad otvarana, meni sad tesko pali  odkad je hladnije vreme. Danas sam izmerio kompresiju na hladnom i pokazala je 6? Sta mi preporucujete da uradim tokom zime sa motorom dali da ga otvaram ili ne posto se uopste ne razumem, dali je kompresija od 6 dobra ili je motor zreo za generalku i koliko bi me to kostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Verovatno je zreo, a kostalo bi ( pod uslovom da je radilica dobra ) oko 170 evrica.

U cenu ulazi nov klip , razbusivanje cilindra , lezajevi radilice.semerinzi , dihtunzi , ulje u menjacu i rad.

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

što bi rekao kolega racer, po predjenoj kilometraži je spreman za reviziju, ako ništa drugo bar karike ili klip i karike. Koliko će mali dvotaktni motor preći do mu ne odumru vitalni delovi zavisi od uslova eksploatacije. Odnosno, može da traje 50000 a može da zvizne i na 5000. Kompresija od 6 na dvotaktnom motoru nije nikakvo merilo, pošto on na 60-70 posto putanje klipa ostvaruje gornju kompresiju (postoji i donja ona zavisi od dihtovanja donjeg kompresionog prostora, odnosno stanja klipa, usisnih lamela i semeringa radilice). Pošto je Sr 50 u pitanju, predpostavljam da je peglan ljudski, ali ako do sada nije pravio neke probleme, trebalo bi samo izvršiti reviziju cilindra i klipa kao i usisnih lamela. Prekontrolisati odnos smeše u karburatoru i funkciju sauh dizne i prohodnost sauh kanala i naravno svećica ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Verovatno je zreo, a kostalo bi ( pod uslovom da je radilica dobra ) oko 170 evrica.

U cenu ulazi nov klip , razbusivanje cilindra , lezajevi radilice.semerinzi , dihtunzi , ulje u menjacu i rad.

Pozdrav !

 

Ne bih ti preporucio da razbusujes cilindar i stavljas drugi klip, za tih 170e mozes kupiti nov Malossi ili Polini cilindar. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Stara Bezanija
  • Motocikl: Gilera GP800

slazem se sa dimacom za kit(ali to ako ne radish ti, nego majstor)... ali nov klip, karike, lezajevi itd nisu wishe od 2500 din u markosu, mada nije nikakva nauka da ne mozes ti to sam da promenish.. ja sam na mojoj aprilii radio sam... chak sam ja morao da nosim da mi se bushi cilindar poshto mi je pukla karika i sjeb.. sve unutra..i + nisam stawio original klip :) budz. teshki.. .ali radi...dodushe malo zajeb*** izgleda da mi dizna zaliva svecicu.... sve u svemu da ne idem u off, ja ti preporuchujem samo da ga osvezis tako sa klipom, karikama i iglichastim lezajem.. nadam se da sam pomogao ko'ko tol'ko. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Brat ima isti problem sa Kymco super 9-kom samo sto je kymco presao prelo 30000 i radice mu se generalna ove zime. Za 200-250 evra ce mu staviti  kit ceo airsal od 50 ili 70 ccm. Inace skuter sada ne pali uopste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

ja imam isti problem ;D. samo sto se kod mene akumulator isprazni brzo ;D ;D ;D ;D ;D. kad ga napunim pali ko zmaj ;D ;D ;D. inace i moja presla 25000- redovno je peglam pun gas ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja