Jump to content

Moto Zajednica

Sarajevo - Beograd i Beograd - Zlatibor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

Pozdrav svima,

 

Kako se svi volite vozit Jadrankom tako nama s mora nedostaje sumskih cesta i proplanaka pa kao sta naslov kaze, Sarajevo - Beograd i onda Beograd - Zlatibor, najbolje rute, sta bi rekli scenic i da se daju lipo vozit.

 

Hvalaaaa

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Beograd-Zlatibor 

Beograd-Avala-Sopot-Mladenovac-Topola-Rudnik(obavezna kafa u cuvenoj Kota 555)-Milanovac-Pozega-Uzice-Zlatibor. Predlazem da se produzi do Prijepolja posle Zlatibora jer put i priroda su fantasticni. Zlatibor-Ivanjica pored Zlatarskog jezera.Zlatibor do Tare i poseta Mokroj Gori(Kusturica). Zlatibor-Zlatar-Sjenica( vrhunski sjenicki sir).

Beograd-Obrenovac-Valjevo-Debelo Brdo-Tara-Zlatibor-

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 8 sati, moreplovak je napisao:

Pozdrav svima,

 

Kako se svi volite vozit Jadrankom tako nama s mora nedostaje sumskih cesta i proplanaka pa kao sta naslov kaze, Sarajevo - Beograd i onda Beograd - Zlatibor, najbolje rute, sta bi rekli scenic i da se daju lipo vozit.

 

Hvalaaaa

Kolega, pogledaj u temi...

Ima dosta navedenih deonica po našim krajevima koje su uživanje za vožnju, a možeš i ti da dodaš nešto iz svog iskustva...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
7 hours ago, Bratislav 1973 said:

Beograd-Zlatibor 

Beograd-Avala-Sopot-Mladenovac-Topola-Rudnik(obavezna kafa u cuvenoj Kota 555)-Milanovac-Pozega-Uzice-Zlatibor. Predlazem da se produzi do Prijepolja posle Zlatibora jer put i priroda su fantasticni. Zlatibor-Ivanjica pored Zlatarskog jezera.Zlatibor do Tare i poseta Mokroj Gori(Kusturica). Zlatibor-Zlatar-Sjenica( vrhunski sjenicki sir).

Beograd-Obrenovac-Valjevo-Debelo Brdo-Tara-Zlatibor-

Kud otera coveka na Debelo brdo, ima da zamrzi  Srbiju

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1661 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kaze da sredjivali dosta, navodno ima još samo malo dole loše na spustu prema BBasti. Ici cu svakako uskoro da proverim, a možeš i ti Mikula taman da dokrajčiš one stare gume i staviš nove ko čovek pred put


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

@Bratislav1973 - hvala na preporukama. Ovu rutu preko Valjeva i Debelog Brda sam inicijalno i gleda jer mi ima vise lokacija na putu koje bih obisao tako dace to bit to vjerovatno.

Nakon Zlatibora ide naravno Prijepolje, Jabuka, Pljevlja, Tara.... To sam bio vise puta i poznato mi je dosta dobro.

 

@Mikulanac - ma sve su ceste dobre. To me ne brine previse.

 

@ZoraNS - znam da je negdi bila tema i vise njih ali..... thx.

 

 

BG - Milanovac - Zlatibor.jpg

BG - Valjevo - Zlatibor.jpg

Promenio član moreplovak
dodavanje karte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Debelo brdo sam vozio prošle godine, mislio sam da na motoru neće dva šrafa ostati. Rupa krpljena sa 2 zakrpe (ali one debele domaćinske, jer asfaltni valjak je za pi*ke) na kojima se otvorila nova rupa. Otprilike je takav ceo put.

 

Ja sam juče vozio put Bajina Bašta-Loznica, ceo put ide tik uz prelepu Drinu, nije opterećen saobraćajem uopšte, a asfalt je gotovo nov. Milina jedna, davno nisam onako uživao.

Promenio član milomir22
typing error

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@moreplovakukoliko si u mogućnosti od Beograda opali rutu Veliko Gradište uz dunavsku magistralu- Golubac-Donji Milanovac-Kladovo pa odatle možeš da biraš prelazak u Rumuniju i vožnju do Bele Crkve pa nastavak Vršac do Beograda ili iz Kladova produžiš ka Negotinu, Majdanpeku pređeš preko NP Đerdap i vratiš se za Bg  i td...

 

Te deonice su u 90% nov asfalt bez nešto mnogo saobraćaja a vredi odvozati i ima se šta videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
@moreplovakukoliko si u mogućnosti od Beograda opali rutu Veliko Gradište uz dunavsku magistralu- Golubac-Donji Milanovac-Kladovo pa odatle možeš da biraš prelazak u Rumuniju i vožnju do Bele Crkve pa nastavak Vršac do Beograda ili iz Kladova produžiš ka Negotinu, Majdanpeku pređeš preko NP Đerdap i vratiš se za Bg  i td...
 
Te deonice su u 90% nov asfalt bez nešto mnogo saobraćaja a vredi odvozati i ima se šta videti.
Pozdrav mick, to cu ostavit za drugi put. Sad nemam vremena za taj dio Srbije . Hvala

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Evo ilustracije za Rudnik. Najavi se pa ću te sačekati na "Kota 555" osveženje i vozimo do Mladenovca zajedno pa Ručak.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
19 minutes ago, dtesic said:

Evo ilustracije za Rudnik. Najavi se pa ću te sačekati na "Kota 555" osveženje i vozimo do Mladenovca zajedno pa Ručak.

dtesic, jel ti dolazis na Jadranku uskoro ili mi se vise izbrkalo?

Promenio član moreplovak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Izvinjavam se za off.. 

@dtesicZbog čega toliko sečete krivine? Koja je poenta tog puta onda? Vozio sam dosta puta tuda i stvarno je extra za vožnju, ali ni jednom nisam izašao iz svoje trake, osim obilaženja vozila iapred sebe.. Moja preporuka je da pokušaš to da promeniš, lepše ćeš se vozati..

A, za pokretača teme, put Lo - Va u bilo kom smeru, toplo preporučujem ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

SA - BG preko Sokloca, Han Pijeska, Vlasenice Milića, Drinjača, Zvornik je lepo ali, kao i magistrala, zna da bude opterećano saobraćajem. Možeš da predješ Drinu i u Bratuncu (posle Milića u Konjević Polju desno) pa u Ljuboviju i onda na Osečinu, Ub, Obrenovac pa BG. Sve je lep put. Ako u Zvorniku predješ savetujem strpljivu vožnju. Do Šabca je dosadno jezivo. A putevi preko Cera (Loznica) su mnogo loši.
Iz SA možeš ka SRB i za Trnovo pa Foča, Ustikolina, Goražde, Ustiprača pa Višegrad pa na Zlatibor i onda biraš kuda ćeš (nor za BG), taj ti je put možda i lepši i manje opterećen.

Iz BG preko Mladenovca idi Avalskim, preko Sopota na Nemenikuće pa Rogača i na Bukulju (planina) pa pravac za Arandjelovac ali preko Orašca i svratiš da se malo okrepiš u Karadjordjevim Vajatima (a možeš i da prespavaš tu). Posle pravac Topola - Rudnik (lepo za vožnju) pre nego što se spustiš na magistralu prema Preljini i Užicu.

Iako je Durmitor lep ipak predlažem preko Peštera ka Sjenici (iz Nove Varoši) pa onda za CG preko reke Lim. Pre Mojkovca ima put ka Pljevljima uz Taru pa se dohvatiš i Djurdjevića Tare mosta pa odmoriš na Žabljaku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 22 sati, BanditVA je napisao:

Izvinjavam se za off.. 

@dtesicZbog čega toliko sečete krivine? Koja je poenta tog puta onda? Vozio sam dosta puta tuda i stvarno je extra za vožnju, ali ni jednom nisam izašao iz svoje trake, osim obilaženja vozila iapred sebe.. Moja preporuka je da pokušaš to da promeniš, lepše ćeš se vozati..

A, za pokretača teme, put Lo - Va u bilo kom smeru, toplo preporučujem ;)

Прoчита ми мисли док гледах клип.
Чар је у тој десној страни кривине, није фора газити белу.
Ниста лепше кад залегнеш па обарај до пола траке и онда цик-цак, лево десно...
Поготово деоница пред крај, узбрдо кроз шуму и оне две оштре кривине пред Рудник.
Ништа слађе.
Сад ми пробуди жељу, морам колико следећи викенд одвозити.:takoje:

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 19 sati, Mikulanac je napisao:

Kud otera coveka na Debelo brdo, ima da zamrzi  Srbiju

Covek vozi GS-a, a i ne mora da zavrce gas. Priroda je super a ima mesta da obidje. Ako ne zuri moze da bira kuda ce.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 18 sati, moreplovak je napisao:

@Bratislav1973 - hvala na preporukama. Ovu rutu preko Valjeva i Debelog Brda sam inicijalno i gleda jer mi ima vise lokacija na putu koje bih obisao tako dace to bit to vjerovatno.

Nakon Zlatibora ide naravno Prijepolje, Jabuka, Pljevlja, Tara.... To sam bio vise puta i poznato mi je dosta dobro.

 

@Mikulanac - ma sve su ceste dobre. To me ne brine previse.

 

@ZoraNS - znam da je negdi bila tema i vise njih ali..... thx.

 

 

BG - Milanovac - Zlatibor.jpg

BG - Valjevo - Zlatibor.jpg

Prijepolje ako ti treba smestaj javi da te uputim kod prijateljice. Komplet lepinja kod Maha (Sahat Kula) je vrh mislim cak bolja od Suljagine u Uzicu. I restoran "Kanjon" (pastrmka). A u zlatiborskom kraju ima mnogo toga za obici. Smestaj moze kod koleginice bajkerke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
5 hours ago, Bratislav 1973 said:

Prijepolje ako ti treba smestaj javi da te uputim kod prijateljice. Komplet lepinja kod Maha (Sahat Kula) je vrh mislim cak bolja od Suljagine u Uzicu. I restoran "Kanjon" (pastrmka). A u zlatiborskom kraju ima mnogo toga za obici. Smestaj moze kod koleginice bajkerke.

Uf, plan je kod Suljage al probat cemo i kod Maha. Hvala puno, dodano.

 

image.png.a98594403bd949e194aab7d63affcdb2.png

 

A ono prije za GSa, moze on a mogu i ja al zenu muce ledja pa da se ne tare bezveze a ima toliko toga za vidit.......

Promenio član moreplovak
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
17 hours ago, Urban Cruiser said:

SA - BG preko Sokloca, Han Pijeska, Vlasenice Milića, Drinjača, Zvornik je lepo ali, kao i magistrala, zna da bude opterećano saobraćajem. Možeš da predješ Drinu i u Bratuncu (posle Milića u Konjević Polju desno) pa u Ljuboviju i onda na Osečinu, Ub, Obrenovac pa BG. Sve je lep put. Ako u Zvorniku predješ savetujem strpljivu vožnju. Do Šabca je dosadno jezivo. A putevi preko Cera (Loznica) su mnogo loši.
Iz SA možeš ka SRB i za Trnovo pa Foča, Ustikolina, Goražde, Ustiprača pa Višegrad pa na Zlatibor i onda biraš kuda ćeš (nor za BG), taj ti je put možda i lepši i manje opterećen.

Iz BG preko Mladenovca idi Avalskim, preko Sopota na Nemenikuće pa Rogača i na Bukulju (planina) pa pravac za Arandjelovac ali preko Orašca i svratiš da se malo okrepiš u Karadjordjevim Vajatima (a možeš i da prespavaš tu). Posle pravac Topola - Rudnik (lepo za vožnju) pre nego što se spustiš na magistralu prema Preljini i Užicu.

Iako je Durmitor lep ipak predlažem preko Peštera ka Sjenici (iz Nove Varoši) pa onda za CG preko reke Lim. Pre Mojkovca ima put ka Pljevljima uz Taru pa se dohvatiš i Djurdjevića Tare mosta pa odmoriš na Žabljaku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odlicno i hvala puno, odluka je na Bratunac Valjevo, Obrenovac, Beograd.

To je ovako nekako onda.

 

Jah - Bratunac - BG.jpg

 

image.thumb.png.6232ba90544be75c374465d283fc0b77.png

Promenio član moreplovak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Uh uh, mora još malo da izmeniš.. :)

Malo dalje, mnogo lepše, kad predješ iz Bratunca, idi levo (na Krupanj) preko Mačkovog kamena do osečine, mnogo bolji put nego ovaj i baš lepa priroda.. A i put Va - Obrenovac preko uba je haos, možeš i to ovako, malo dalje ali neće da boli ni ženu ni motor,a ni tebe.. 

Screenshot_20220427_180009_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.9ea63ed47846cccddf2df833af59517b.jpg

 

Ili idi Valjevo, Lajkovac (autoput) Obrenovac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Uh uh, mora još malo da izmeniš.. 
Malo dalje, mnogo lepše, kad predješ iz Bratunca, idi levo (na Krupanj) preko Mačkovog kamena do osečine, mnogo bolji put nego ovaj i baš lepa priroda.. A i put Va - Obrenovac preko uba je haos, možeš i to ovako, malo dalje ali neće da boli ni ženu ni motor,a ni tebe.. 
Screenshot_20220427_180009_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.9ea63ed47846cccddf2df833af59517b.jpg
 
Ili idi Valjevo, Lajkovac (autoput) Obrenovac

Odlicno i hvala puno, odluka je na Bratunac Valjevo, Obrenovac, Beograd.
To je ovako nekako onda.
 
1182361454_Jah-Bratunac-BG.thumb.jpg.4e0d5426a31f997ada6dd1e6c4fc2493.jpg
 
image.thumb.png.6232ba90544be75c374465d283fc0b77.png

Odlicno, hvala puno!!





@BanditVA je potpuno u pravu lep put preko Mačkovog kamena, kako god samo izbegavaj auto-put.

Kad planiraš taj put? Kad prolaziš pored Kosmaja?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
A plan je oko 15.05 iz Splita pa 17og u Beograd. Neznam koliko cemo se zadrzati.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk



Javljam ti ako budem na placu na Kosmaju. Ako budeš raspoložen da svratiš


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja