Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem sraf 6mm korak navoja 0,5

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako neko ima ideju gde mogu da se kupe ovi ne standardni srafovi. Treba mi da procistim navoj u telu karburatora dizne za smesu. Navoj nije "iscupan" ili tako nesto ali je upala neka prljavstina i to sa mesinganom diznom ide tesko ili nikako. 0658928652.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ako neko ima ideju gde mogu da se kupe ovi ne standardni srafovi. Treba mi da procistim navoj u telu karburatora dizne za smesu. Navoj nije "iscupan" ili tako nesto ali je upala neka prljavstina i to sa mesinganom diznom ide tesko ili nikako. 0658928652.
WWW.ALATNICENTAR.RS

Ureznice rucne M6 x 0.50 Volkel


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Molim te ne pokušavaj šrafom,napravićeš štetu.Vidakn ti je dao pravi savet.Urezne burgije nisu skupe,a možeš proći jeftinije,svaka mašinska radionica ih ima,možeš proći sa nekim pićem da ti pročitate navoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

To možeš da uradiš,da zaravnaš ureznicu,mada sam mišljenja da su one ravne,u stvari na kakve naletiš.Neke ima zaravnjene i neće dotaći ležište iglice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Paracin

Motor mi je trenutno u selu ali dobro i to je blizu a mogu i da ga prebacim nije problem. Mislio sam da to resavam na licu mesta ali izgleda da cu morati da skidam karb iako je tek namontiran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Kako hoćeš,ali šta god da radiš preporuka je da se skine,jer će uvek ostati nešto od opiljaka i bilo bi poželjno izduvati vazduhom eventualno karb klinerom,malo je teže kada je na motoru.Imam volju i želju a i znanja da pomognem.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Paracin

Ajde vazi, javicu se kada imam neko resenje da se sprovede u delo, ovako trenutno samo zavijanje nove dizne nista nece pokazati kao resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Možda sam ti dosadan,demontiraj,proreži i očisti navoje,operi i probaj.Ako nisi siguran,kontaktiraj me,da pogledamo i da dam predlog.Sve ovo je pomoć sa moje strane bez ikakvih obaveza.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Paracin

Najveca mi je muka sada ponovno skidanje, nemam cime da prerezem cekam i to strugar da mi napravi da bude kao sraf bez suzenja kao ureznica. Ustvari ja i ne zelim da prerezujem vec da pazljivo zapocnem jacim srafom i procistim stari navoj. Javicu se kada demontiram karb, izgleda da cu ipak morati to da uradim iako sam gledao da izbegnem. Na tom "srafu" kako ga ja zovem drugi majstor (oruzar) napravice 2 reza uzduzna gde ce se eventualno skupiti nesto opiljaka ako bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Kaži ako ne možeš da nađeš ureznicu možemo da to nađemo,ja nikako ne bih šrafom.Ispada da te na nešto teram a ti to kulturno odbijaš.Hoću da pomognem,jer može poći nešto loše pa će ispasti skuplje.Neću te više smarati,kada budeš rešio pusti poruku, odazvaću se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Da ne otvaram novu temu, ako neko ima nareznicu 5/8 fini navoj, treba mi na pet minuta. Moze na pp, da ne trujem dalje temu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 17 sati, gebee&co je napisao:

Kaži ako ne možeš da nađeš ureznicu možemo da to nađemo,ja nikako ne bih šrafom.Ispada da te na nešto teram a ti to kulturno odbijaš.Hoću da pomognem,jer može poći nešto loše pa će ispasti skuplje.Neću te više smarati,kada budeš rešio pusti poruku, odazvaću se.

Ma jes necu pomoc, gde necu, 'ocu sto pre da sklopim motor nego ne stizem da odem do sela da skinem karb i izgleda da necu ni stici pre praznika. Iskreno mislio sam da izbegnem skidanje, mnogo mi nesto tesko pada ali vidim da cu morati da skidam u svakom slucaju. Ureznica po meni mora ravna da bude, ako na vrhu ima suzenje mozda ne procisti navoj do kraja a vrh ureznice osteti leziste dizne na dnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Evo još jednom,gde se završava navoj je ravan završetak da bi mala o ring gumica nalegla,tako da otvor za vrh iglice ne će ni dotaći.Toliko.Imaš na netu slike preseka karburatora bilo kog,i videćeš kako to izgleda ako ne možeš stvoriti sliku.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Paracin

Evo da javim da sam za sada (a nadam se trajno) resio problem. Prvo sam baterijiskom lampom lepo pregledao navoj u karburatoru i nisam primetio da ima ostecenja i da je negde "iscupan". Onda sam skinuo diznu za drugog cilindra posto joj leziste za srafciger odozgo nije imalo vidnih ostecenja i lepo je podmazao uljem koje sam dobio uz masinicu za brijanje (racunam to je ulje koje je retko i ne lepi jer je predvidjeno da podmazuje noz na masinici i ne sme da lepi). Onda sam krenuo da zavijam i posto sam zavio nekoliko krugova video sam da to "ne ide krivo" i da je korak dobar. Kada je pocelo da zateze malom gedoricom sam isao na "pomozi Boze". Zavio sam do kraja (teze malo), odvio, zavio i "razradilo" se sve kako treba. Ostalo je tako, svaki cilindar na 2,5 kruga, radi solidno ali tek ga treba nastelovati. Sreca, sreca, radost. Ostaje malo da ga vozim (planiram posle praznika registraciju) i posle da se nasteluje smesa i da se sinhronizuju vakumetrom. Hvala svima na ucestvovanju a @gebee&co da se javis posto si vec u Paracinu da popijemo nesto i da se ispricamo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Vrlo rado,hoću da izađem u susret i pomognem,onoliko koliko znam,a posle 30 i kusur godina rada u mašinstvu,valjda sam naučio nešto........valjda.Čujemo se sigurno.I da, drago mi je da si rešio šta te je mučilo.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Paracin

Ajd kao masinca da pitam jos nesto:).  Da li ima svrhe pokusavati navariti ovaj deo aluminijuma (polovina zuba bravice kofera  odlomljena)? U Motolandu su imali ali nemaju odavno pratim, trebali da dobiju ali nista. Nisam cak siguran ni da li cist aluminijum ili neka legura sto ne moze da se zavari.

IMG_20220420_191034.jpg

IMG_20220420_191052.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1916 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Može da se navari ali kurčeva rabota,jer od vibracija i pritiska to jest naprezanja od kofera će pući,jer je i ceo odlivak koji je bio kompaktan pukao zbog tih sila koje vrše naprezanje.Na žalost,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Po mom mišljenju trebalo bi da probaš zavarivanje, jer sam par puta vario neke aluminijumske delove, i bukvalno je čvršći var nego ostatak dela. Zavarivao sam (ne lično ja, nego nosio kod majstora) fuzastere, flanšu od auspuha, neke nosače...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja