Jump to content

Moto Zajednica

yamaha diversion900s problem sa naponom

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

pozdrav svim bajkerima. imam problem sa diverzijom .kad je upalim radi super pali odlicno ali sto vise dize temperaturu dize i napon od 14v pa sve do 20v . i krene da radi nepravilno obrtomer divlja,rad motora nepravilan,neravnomeran, kupio sam nov cdi i nije on ponasa se isto ,regler nema ima neke diode i regulatore napona na alternatoru . inace je 2002goddiste motor.dali iko zna odakle da krenem i sta da menjam. cdi sam cekao iz nemacke 2 meseca tako da nemogu da provali u cemu je problem. unapred hvala na predlozima i savetima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 20.3.2022. at 13:21, sakimiki2115 je napisao:

 ,regler nema ima neke diode i regulatore napona na alternatoru .

Kako bre nema regler? :zbunjen:  ovo prvi put čujem, mora da ima regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Yamaha XJ900 S Diversion 95 Picture of Yamaha XJ 900 S Diversion 95 Regulator Motorcycle parts and accessories

 

PICCLICK.CO.UK

YAMAHA XJ 900 S Diversion 4KMD 2002 Voltage Regulator Replacement Unit - £179.99. FOR SALE! Yamaha XJ 900 S Diversion (4KMD) 2002. The output from your generator is an...

 

WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Yamaha XJ900 S Diversion 95 Picture of Yamaha XJ 900 S Diversion 95 Rectifier Motorcycle parts and accessories

 

 

Ocigledno da nema, kao vecina motora, stator i odvojeno rotor vec je kao na automobilima, sve u alternatoru.

Ima delova za reparaciju, ali ce ti tu trebati elektricar da proveri diode, pa ako su u redu da narucis samo regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Skini poklopac sa alternatora i tu ti je regler, kao sa slike koju je postavio Marko. 

Napon kod Diverzije ide u toku vožnje i do 15,to je normalno i proverio sam u 10 godina što sam je vozio. Napon je stabilan u dostignutom režimu. 

Regler se lako menja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Ako obrtomer divlja, onda može biti i nešto u agregatu, idi u PIRAT servis na Ledinama kod Laze (posle Granda), on vozi D i zna je u prste. 062495559

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja