Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSR 600 VS Yamaha FZ6 FAZER S2 - vase misljenje

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Uh... jako velika dilema, ja bih dobar i udoban motor, na kojem mogu da putujem npr. do Grcke i tako, malo daljih destinacija..

 

A u tom slucaju, jel' si razmisljao o GSF 650? Mnogo bolji motor za duze ture! Evo neka moja zapazanja, ako te interesuje...

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25638.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Druze nemoj me razocarati. Pridruzi se Gsr klanu! :)

 

Ako ćemo tako, Fazer (FZ6) klan je daleko veći, pa bi bilo bolje nama da se pridruži ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad

S`obzirom da sam bio u istoj dilemi ( plus Honda hornet cb600fa) mogu da ti predocim moja iskustva.

        1. Sto se cene tice dosta je jeftiniji suzuki - 1000 E od istog modela yamahe

        2. I odrzavanje za suzuki je jeftinije ali neznatne su razlike- mislim da je stvar samo u ceni za ruke

        3. i suzuki i yamaha imaju jako dobru mrezu prodavaca i servisera po celoj Evropi kao i veliki broj  razlicite dodatne opreme

        4. oba su veoma lepa ( o ukusima ne vredi raspravljati)

        5. sto se voznje tice posto sam ja pocetnik mogu ti samo reci da oba modela u voznji odaju utisak  ;D :o 8) ( tim nekim redom )

I na kraju KUPIO SAM YAMAHU

PS. ne pitaj me zasto ali  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: beograd

ovde koliko sam primetio svi hvale suzanu , ja vozim yamu fz6 n s2 odlican motor ,, i za svaku pohvalu a to da neces da vozis preko 120 to je cista glupost oba motora su zujalice i traze da se voze. ja krstarim 150-160 kmh bez ikakvih problema poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Veceras u centru videh parkiranog  sivog GSR-a..... Seo sam na klupu preko puta njega i posmatrao ga, pa sigurno, 15 minuta, deluje bas agresivno.

E danas ga moj mladji brat uslikao u centru. Moj je isti takav samo su  crne plastike na auspuhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ne razumem te zašto porediš Fazera i GSR-a, jedan je poluoklopljen, a drugi je naked. Zar nije logičnije da porediš FZ6 S2 i GSR-600?

 

2006-Suzuki-GSR600c.jpg

 

FZ6%201.jpg

 

Možda je ovaj Suzuki lepši, ali Yamaha je Yamaha ;D

U vezi ovog Yamaha je Yamaha,(ako si mislio na pouzdanost ,zna se da je pored honde,Suzuki narocito u klasi motora 600-650ccm tri koplja iznad yamahe ponavljam sto se tice pouzdanosti, i dugotrajnosti pojedinih sklopova poput menjacke kutije.....itdNije sto vozim suzukija,jednostavno koliko sam informisan od strane ljudi koji voze yamahe,a konkretno motor koji ja vozim je mozda najpoznatiji upravo po svojoj puzdanosti i dugotrajnosti,pod uslovom redovnog i kvalitetnog servisa))A sto se tice Dileme GSR ili Fazer,mislim da i jedan i drugi imaju svoje prednosti ali GSR-a sam vozio i mogu samo da se slozim sa ocenom da se vozi extremno lako,da je izrazito lak i zivahan  a mana mu je mozda malo prednja viljuska (zadnja je savrsena)ali opet kod fazer-a nije nista bolja situacij za fezera sam cuao da ume "jako "da ugreje zadnje sediste ,tako da voznja saputni-ce(ka) moze predstavljati problem,Suzuki je to resio jednostavno,znacajno kvalitetnijom izolacijom,pocev od sedista,koje je extremno udobno za dva putnika.Fazer u poliuoklop verziji mi je lepsi.I priznajem veliki izazov(bio kada sam kupovao motor)

 

+1 za FZ6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Kad poredite Yamahu, Suzuki, Hondu i Kawasaki, to vam je isto kao i kad poredite BMW, Audi, Mercedes. Mislim ajd sad koji je najbolji? Svaki ima prednosti i mane, a ni jedan nije blizu loseg, svi su odlicni. Tako da nema tu, ovaj je pouzdaniji, ovaj je kvalitetniji, ovaj je bolji, te stvari ne mogu da se porede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Dobra su oba motora i kupovinom jednog od njih neces pogresiti. Bices sigurno zadovoljan bilo koji da kupis, pa te sada cekaju slatke muke, koji da izaberes. Ja vozim Yamahu FZ6N i dajem glas za nju, jer svaki cigo svoga konja hvali.  ;)

 

+1 Yamaha FZ6N

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Svaki cigo svoga konja hvali ALI:

 

Vidim da odavde niko nije vozio OBA motora. Braćo, dok ne probate oba ne možete da preporučite nešto čoveku. Ja sam se raspitivao za sebe.  Znam nekoliko vlasnika FAZER-a koji voze taj motor više od 10 000km. Poređenje nije bilo FZ6N - GSR već FAZER - Bandit i meni su svi rekli da ne uzimam FAZER zato što ima mnogo nedostataka koje Suzuki nema. Pritom vlasnici imaju ili oba motora ili su Bandita/Fejzerka vozili ranije. E sad, GSR je veća konkurencija FZ6N-u nego Bandit.

Kada bih ja birao između ta dva motora, uzeo bih GSR bez razmišljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

FZ6N sam vozio malo, jako udoban motor, vrlo startan, jedino me je onaj menjac je**o.po igledu je meni FZ6N lepsi, nekako mi GSR izgleda previse 'plasticno'. za GSR-a ne znam kakav je-'TITJA' mi nije dao da ga probam :(  :(  ;)... koji god da uzmes, neces pogresiti, to je sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Jos jedan glas za FZ6N,presao sam 18000 km od marta 2007,prezadovoljan,

Potrosnju sam naterao na 4L pri 80km/h,na putu za CG.maksimalna brzina=previse,

lako se vozi,kvalitetna zavrsna obrada,sto je slucaj kod svih YAMAHA motora...

Ali nisam vozio SUZUKI,tako da po tom pitanju nemam sta da dodam...

 

 

+1 FZ6N

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

I ja sam se zacudio kada sam potrosio 4 litre jednom. Maki se seca. Mislim da je to bilo kada smo isli do Horgosa. 200km-8 litara... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Dobro ti kaze Dr.Mracni,sa snagom nije daleko ispred ova dva modela,moislim da je oko 105 konja,bolje se ponasa od FZ6N,

a sto je najbitnije,moslim da nije puno skuplji,ako je uopste skuplji...bas cu da proverim kod CULE-ta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Evo i ja da ti iznesem moje vidjenje tvog problema.Svaka cas svima u nameri da ti pomognu ali mi se cini da sto vise citas sve si zbunjeniji.

 

Mislim da ti je bolje da se zapitas da li da uzmes naked-a ili poluokop/oklop i samim tim ces dobiti i odgovor na tvoje pitanje koji model da kupis.

Ja sam se godinama lozio na naked motore ali sam na kraju kupio motor sa boljom zastitom od vetra i nisam se pokajao.

Cak i svaki put kad na nekom putovanju sednem malo na neki naked shvatim koliko sam dobar izbor napravio.

A ti posto pricas da bi do grcke motorom i sl. trebao bi ozbiljnije da razmislis o zastiti od vetra. Mnogi su vozili naked-e sezonu dve pa uzimali nesto sa oklopom bas zbog toga.

A i ta prica o 120-130 na sat ce da pije vodu jedno mesec-dva,a tebi motor ipak treba za malo duze vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

za oklop se slazem,ja da sam imao tih 500e vise,kupio bih fazera,a ne fz 6n,

ostajem pri izboru firme,nije YAMAHA dzabe skupa.

kupio sam preko Louis kataloga PUIG-ov vizir,dosta je pomogao,ali ne moze da se meri sa pravim oklopom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

O tome i pricam (oklop) jer nije isto razmisljanje nas koji vec vozimo ili smo vozili razne modele i nekoga ko planira kupovinu prvog motora i nema iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: sabac

Yamaha u svakom slucaju.Potpuno se slazem sa kolegama koje ti predlazu fazer-a zbog zastite od vetra.Ja ga imam ali cu kupiti i veci vizir i bocni oklop jer bez ovoga duza putovanja su mucenje.Ne bih zeleo nekog da uvredim ali naked-i su nefunkcionalni pravljeni za zezanciju po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja