Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc HITNO struja Rieu skuter

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova

 

Pozdrav, izvinjavam se ako ova tema vec ima ali nisam mogao da nadjem odgovor na moj problem. Imam Rieju Toreo i imam problem oko struje, terao sam ga kod majstora a oni uzmu pare i ne naprave nista pa sam resio da probam sam da nadjem kvar i shvatio sam u cemu je problem. Pre 2 meseca sam trazio i shvatio sam da kada korman okrenem na levu stranu on radi odlicno cim ga ispravim ili okrenem na desnu ne radi, sada suprotno pa sam shvatio da je neki problem oko zadnje kocnice, skinuo sam i onaj deo kilometar sata pa sam imao sve na pregled, kada povucem zadnju kocnicu ka gore morot radi kako god da okrenem korman ali cim je spustim i pocnem da okrecem skuter se ugasi, do skoro sam ga vozio tako sto sam stavio nesto da drzi tu kocnicu pa sak isao do prodavnice itd, dok sada zelim to da sredim a ne znam kako, ima li neko iskustva sa ovim i sta da radim da li je neki drugi problem a ne kocnica? Ako treba slika postavicu je nije problem.

 

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Проблем је у инсталации, цео тај сноп који иде поред гидана треба да се прочешља. Уопште није лак посао да те не лажем стартно, мени у радионици лежи практично нови скутер са истим проблемом који није прошао више од 2000км. Најбоље је нова инсталација али у мом случају нема.
Некако уџох у тему преко мејла, пешице.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 12 sati, bogdanvarnicic je napisao:

Znas li sta bi moglo biti?

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока
 

Pa mislim odgovor se sam namece a i dobio si odgovor, ono sto mozes sam je da nadjes svaki spoj u instalaciji i da otkacis, vidis ima li oksida ili se nesto topilo, prsnes melo kontakt spreja o sastavis. Mozda i neka zica nije stajala dobro pa se mehanicki ostetila izolacija i sada u nekom polozaju dodine masu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
Pa mislim odgovor se sam namece a i dobio si odgovor, ono sto mozes sam je da nadjes svaki spoj u instalaciji i da otkacis, vidis ima li oksida ili se nesto topilo, prsnes melo kontakt spreja o sastavis. Mozda i neka zica nije stajala dobro pa se mehanicki ostetila izolacija i sada u nekom polozaju dodine masu.
Razumem sta pricas, ali neki majstor je napravio da na motoru ne treba da se drzi kocnica dok se pali nego tamo stop radi pod jacim jer je onaj dzek od kocnice verovatno prevezao da nije nesto do toga?

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Razumem sta pricas, ali neki majstor je napravio da na motoru ne treba da se drzi kocnica dok se pali nego tamo stop radi pod jacim jer je onaj dzek od kocnice verovatno prevezao da nije nesto do toga?

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока

Достојевски је књигу написао за такве мајсторе

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
Проблем је у инсталации, цео тај сноп који иде поред гидана треба да се прочешља. Уопште није лак посао да те не лажем стартно, мени у радионици лежи практично нови скутер са истим проблемом који није прошао више од 2000км. Најбоље је нова инсталација али у мом случају нема.
Некако уџох у тему преко мејла, пешице.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk






Hvala sto si mi odgovorio, probacu da nadjem problem ako ne zamenicu instalaciju

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Hvala sto si mi odgovorio, probacu da nadjem problem ako ne zamenicu instalaciju

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока

То што је "мајстор" премостио је пре свега аутомат за штоп светло које нечу да причам колко је важно за оног иза тебе. Иначе најверојатно ти је инсталација "кавурма" и треба да се темељно прочешла и среди ако постоји могучност.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
То што је "мајстор" премостио је пре свега аутомат за штоп светло које нечу да причам колко је важно за оног иза тебе. Иначе најверојатно ти је инсталација "кавурма" и треба да се темељно прочешла и среди ако постоји могучност.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Evo vec 2-3 sata sam oko skutera skinuo sam plastike i poceo da yrazim kvar nikada nisam bolje zagledao u tu instalaciju i sada gada sam poceo da gledam vidim da je ono u mnogo losem stanju, mnogo zica je spajano sa drugim i izolovano izolir trakom, ne verujem da sve ono mogu da sredim ali probacu da to bude u sto boljem stanju, hvala tebi i svima na odgovoru, javljam sta se desava

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Pronasao sam zice koje su bile problem, zameni i sve odradio kako treba, sada vergla ali ne pali ne znam sta mu je, cdi nov kupljen pre 4 meseca i nisam sa tim cdi skuter ni vozio sada ga stavio i nece la nece da nije mozda svecica? Ili cak nesto drugo

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja