Jump to content

Moto Zajednica

C B X 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

pozdrav dragi bajkeri ....ovako ja sam se rodio na motoru,sin sam duleta katane...posedujem agustu f4 1000 sennu i f4 1000 obicnu,hondu seven fifty i cb 1300....posto je moj otac 80-ih vozio cbx i martina ja sam odlucio da kupim cbx jer je zvuk neponovljiv...sto se zvuka tice sve su ostalo motorne testere...voleo bih ako neko ima neku informaciju ili da ima neki cbx na prodaju po mogucstvu da bude federusa...imam ganc nov agregat koji mi stoji na paleti ceka godinama da se kupi i da se sredi cbx....veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Nije baš sve tako kako je ovde prikazano,ishvališe majstori svoje umeće u restauraciji CBX-a,međutim u realnom svetu nije sve kako kažu.Jednu CBX sam video kod ERA na moto skupu,mislim da je bilo 2010 ili 2011 dimila je ko jawa na 10% posto mešavine a ovde je ishvališa za desetku :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije baš sve tako kako je ovde prikazano,ishvališe majstori svoje umeće u restauraciji CBX-a,međutim u realnom svetu nije sve kako kažu.Jednu CBX sam video kod ERA na moto skupu,mislim da je bilo 2010 ili 2011 dimila je ko jawa na 10% posto mešavine a ovde je ishvališa za desetku :neznam:

 

Pa i drugi motori koji imaju po 30 i više godina mogu da dime ako im je nešto propalo. Ja sam se nagledao tih motora ( a i vozio se na nekim ) i ni jedna nije dimila . Ne bi se baš moglo reći da je motor loš zato što dimi, a ima više od 30 godina - pre bi se moglo reći da nije održavan i da mu treba servis il popravka .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Nije baš sve tako kako je ovde prikazano,ishvališe majstori svoje umeće u restauraciji CBX-a,međutim u realnom svetu nije sve kako kažu.Jednu CBX sam video kod ERA na moto skupu,mislim da je bilo 2010 ili 2011 dimila je ko jawa na 10% posto mešavine a ovde je ishvališa za desetku :neznam:

 

Pa i drugi motori koji imaju po 30 i više godina mogu da dime ako im je nešto propalo. Ja sam se nagledao tih motora ( a i vozio se na nekim ) i ni jedna nije dimila . Ne bi se baš moglo reći da je motor loš zato što dimi, a ima više od 30 godina - pre bi se moglo reći da nije održavan i da mu treba servis il popravka .

 

Moj motor ima 34 god pa ne dimi,al ovi što uradiše "restauraciju"tako se lepo nahvališe i izreklamiraše da nemam reči.A ti nisi video ni čuo taj motor a već imaš neke teorije :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije baš sve tako kako je ovde prikazano,ishvališe majstori svoje umeće u restauraciji CBX-a,međutim u realnom svetu nije sve kako kažu.Jednu CBX sam video kod ERA na moto skupu,mislim da je bilo 2010 ili 2011 dimila je ko jawa na 10% posto mešavine a ovde je ishvališa za desetku :neznam:

 

Pa i drugi motori koji imaju po 30 i više godina mogu da dime ako im je nešto propalo. Ja sam se nagledao tih motora ( a i vozio se na nekim ) i ni jedna nije dimila . Ne bi se baš moglo reći da je motor loš zato što dimi, a ima više od 30 godina - pre bi se moglo reći da nije održavan i da mu treba servis il popravka .

 

Moj motor ima 34 god pa ne dimi,al ovi što uradiše "restauraciju"tako se lepo nahvališe i izreklamiraše da nemam reči.A ti nisi video ni čuo taj motor a već imaš neke teorije :zvizduk:

 

Nisam je ni video ni čuo, ti si je video i čuo. Nisi napisao da je na njoj rađena restauracija. Možda je neko kupio motor, treba da ga radi, al došao na skup sa njom - takvom kavu je uzeo. Evo ja sam lično i video i čuo dve ili tri Raušove CBX, i kod njega u Kraljevu, i ovde na skupu u N. Sadu, sve su perfektno radile i nijedna nije dimila. Ne može se po jednom motoru suditi da svi motori istog modela nisu dobri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

E baš tu crvenu što si video da ne dimi ja sam video da dimi :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ima par godina, drugar ujutru na skupu upalio motor, i motor dimi li dimi, on zna sta je pa ne brine, ostavio motor da odradi da se ugrije pa da ide. Spopadne ga tu neki "majstor", sa pricom kako dimi, a mora da su karike, mozda i gumice ventila, mada su karike sigurno, a oce to na Kawu to godiste, tra la la. Motor tri godine star, pazen mazen, ovaj ga drug samo gleda, smjeska se i potvrdjuje. Poslje koji minut motor se zagrijao, i prestao da dimi, ovaj "majstor" dize frku, ugasi motor, potrosio je ulje, zakucace ti masina. Ovaj se drug taman obukao, odgurnuo budalu, sjeo i odvezao se 1000km do kuce, umjesto kod "majstora" na shishanje. Motor vjerovatno ni danas ne trosi kap ulja, a dimio je zbog kondenza iz auspuha, jer je preko noci napadalo dosta rose.

 

A moze motor da dimi i kad je vruc, lose podesena smjesa + turiranje i eto bjelog ili crnog dima.

 

Dim od ulja "ostaje", ne nestaje odmah kao kondenz ili dim od viska-manjka goriva, i ima poseban "smek" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja