Jump to content

Moto Zajednica

ZXR Novi Sad - Zrenjanin

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 2003 , Yamaha Virago 535

Juce se desio saobracajni udes na putu Novi Sad Zrenjanin . Prilikom preticanja kolone vozila sa motorom Kawasaki Zxr Igor T. je naleteo na Zastavu 101 sa prikolicom koji je skretao u levo . Od siline udarca stojadin se prevrnuo a vozac stojadina je poginuo na licu mesta . Km sat se zaglavio na 115 km/h , a ocevidci su rekli da je motor isao otprilike oko 150-160 km/h . Na motoru se nalazila i jedna cura koja jos nije idenfitikovana . Oboje su zadobili teske telesne povrede . Slike sam video u novinama Gradjanski list ... Uzas , strahovit udarac .

 

Oprez priikom preticanja ... a preticanje kolone je max. rizik :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Citao danas u novinama...

 

Prosto neverovatno koliko neki ljudi ne razmisljaju dok voze.

Zao me je svih koji su ucestovali ali najvise mi je zao coveka koji je ni kriv ni duzan poginuo zbog nepaznje vozaca motocikla(mislim na vozaca keca).

 

R.I.P.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Jezivo.

Preticanje kolone vozila koliko znam nije po propisu, ali i meni se puno puta desilo da zaredim(narocito ako su sporaci). Moraju se otvoriti cetvore oci pri takvim preticanjima. Mene je strah da nam crna hronika ne bude rubrika sa najvise tema. Bas se mnogo desavaju sranja u zadnje vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

ljudi, vi koji ste iz Vojvodine bolje znate od mene da se morate cuvat i onih jezivih traktora koji su neoznaceni, idu 20kmh i znaju bit siroki po par metara...

RIP za covjeka iz stojadina i zelje za brz oporavak omladini s motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Strasno, u Kragujevcu imamo mnogo problema sa novopecenim taksistima koji su tek napunili 18-stu i sewli da voze aute od 2000 ccm,mada i ovi stariji kreteni nisu nista bolji.Kad vozis,moras da razmisljas i za njega-kretena.

Cast pojedincima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

RIP za poginulog... :cry:

 

Jbg i meni se desava da zaredim kad krenem sa preticanjem... Da je rizicno jeste, al sta da radis kad krenes Ibarskom, a maltene je sve vreme kolona vozila koja se vracaju ili iz unutrasnjosti ili iz CG...? Zato uvek drzim upaljen levi migavac i stalno blickam dok preticem. Nije mozda losa taktira upaliti dugacko svetlo jer ce to jasno upozoriti sve...

 

Bas sinoc sam se vracao sa drugarima iz CG i imali smo extra guzvu na Ibarskoj. Slagao bih kad bih rekao da nije bilo rizicnih situacija, pogotovo tokom preticanja.

 

Sta drugo reci osim - Cuvajte se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Danju dugo svetlo pod obavezno. Kratko nema efekta jer je usmereno prema putu - nadole. Dugo baca ravno snop svetla i uocljivo je i preko 200 m...

Ili ablend non-stop kad preticem ili obilazim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

RIP

 

Gde god da vozim danju, samo dugo svetlo palim. Kratka koristim samo nocu i u tunelima. Ponekad neko blicne, kao smeta mu, ali je to zanemarljivo u odnosu na ono sto dobijate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

danju dugo obavezno blicanje i sviranje pri preticanju ali ni to ponekad ne vredi :( prosle nedelje zamalo stativa jos je lik kad je video sta napravi zamalo dao po gasu kao da pobegne ....... i nije mi zao disk locka :) jbga pukla mi kapisla mada nemam obicaj to da radim sad razumem neke prijatelje koji su lomili retrovizore, sofersajbne i prevrtali aute :kaboom:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ablend sirena auspuh i migavac su majka....

 

...jaka sirena! Mnogo jaka. Vazdusna po mogucnosti sa kompresorom na 12V. Sto je sigurno - sigurno je.

 

I sve to preventivno , ne kad vec krene u obilazak auto 20m ispred, nego da cuje i vidi i pre nego sto pomisli...

 

JBG zao mi ljudi sto ginu tako...uzas :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Manite te sirene i ostale skalamerije, pamet u glavu nismo mi Bogom dati i nismo sami po putu

Prilagodjavajte se gustini saobracaja,postujte po malo i ostale ucesnike u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 2003 , Yamaha Virago 535

Po informaciji iz novina , momak i devojka sa motora su prosli sa teskim telesnim povredama i oporavljalju se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja