Jump to content

Moto Zajednica

Kozni kombinezon

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

momci, interesuje me vase misljenje povodom ovih kombinezona...

posto planiram da se opobam i na stazu, mislio sam trgovat neki dobri kombinezon. dakle, koja marka, koji tip, za koliko para i dje mogu nac...

thanx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Gledaj na svapskom ili engleskom E-bayu pa pazari. Inace Dainese je dobar, Spidi odlican, AGV solidan, itd, uglavnom su jednodelni oko soma dolara, dok su dvodelni nesto jeftiniji a mnoge staze dozvoljavaju dvodelne za rekreativce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Imas i suomy i dainese od 400,500 pa navise, proslogodisnje modele, raasprodaje itd... juce sam gledao cene za oba proizvodjaca. Moj prijatelj nosi samo dainese, cesto se s njima dopisuje, par puta im se zahvalio kada je oboren sa motora od strane vozaca automobila i na pojeftinjenje ima 20% u svim radnjama...itd itd... Sve zavisi i sam znas od materijala, dal je titanijum, karbon, k**rac palac itd. Za alpinestars pitaj nekod na forumu ko cesce boravi u toj prodavnici u BG. Ja bih isao na Talijane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Bude kod nas na skupovima vec od 250-300E s pocetka sezone' date=' pa navise...[/quote']

 

Svaki malo bolji kombinezon na skupu nije ispod 500e.

Bar ja sto sam gledao svi su bili toliko ili vise.

Cini mi se da sam kod Rajka video jedan mnogo dobar za 400e.

Ja sam kupio Dainese kozni kombinezon i odusevio se koliko je to dobra stvar za voznju.

Da napomenem, imam i opremu od Gorotexa ali ne kazu ljudi dzabe da je koza koza. Prosto ne mogu da se uporede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

da trgujem preko e-baya je malo nezgodno a da ga ne probam prethodno..

Brko da ne znas ima li Rajko kakvih kombinezona na prodaju i ako ima koji su/posto su?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne znam da li ima, ali ako ima to su verovatno Dainese kombinezoni posto on radi samo sa Dainese opremom (neki kazu da je ta opema kod njega fals) a cene su verovatno od 400e pa navise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Sto se tice modela, imas u Novema Nova (Dubrovnik) Spool kombinezone po 450-500 eura jednodjelni i dvodjelni (kada je dolazila ekipa iz DU Aurelie je imao Spool jaknu ako se sjecas, to je ustvari gornji dio kombinezona). I ja takodje vec dugo razmisljam na tu temu i ako hoces poslacu ti kada dodjem za BG neki moj siri izbor sa specifikacijama i cijenama kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Evil, ako ga ne uzmem do tada javicu ti pa da mi vidis za to

Endurac, ja reko da ga ne cimam bezveze ako je vec neko od vas upoznat, mada eo moracu... imam mu mob pa cu vidjet sto ima od toga. Stavicu i na sajt pa ako koga jos interesuje da zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Nasao sam i odje jedan katalog za 2006 godinu pa me podsjeti da ti ga ponesem kada se budemo vidjeli jer u njemu ima sve i jos i cijene u HR!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ma da, nego reko da ti shibnem Rajkov mob na pp. Aj javi ako pazaris, sta si uzeo. Ja sam se castio sa racing koznom Dainese jaknom pre neki dan i prezadovoljan sam, sa postavom je, koja se naravno skida. Doduse videcemo i na jesen i preko zime kako se ponasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Cuo sam se s Rajkom sinoc al nema brojeva za mene. cijene su mu od 350 do 500 eura i ima 1djelne i 2djelne, pa ako nekog interesuje eto da zna.

inace, nasao sam nsto preko ebay-a ali mi je frka porucit jer ne znam koji broj nosim... inace sam visok 184, 90kg... sto mi je cinjet? ovaj sam nasao za 350 eura, 2djelni IXS:

http://www.rad.be/en/c/p/8457

 

kako vam se cini i dajte mi velicinu koja bi bila za mene posto nisam sa ovim iskustva jos imao(52-54-56?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pa ako uzimas Dainese, to bi trebalo da je 54 velicina. Ja sam oko 180etak cm i oko 85kg i br. 52 mi je onako potaman, jos sa postavom za hladnije vreme i kornjacom ispod, tacno ima mesta samo za 1 majicu da se osecam ko u kurtonu kako red nalaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja mislim da bi ti odgovarao broj 54.

Moj je broj 50 i taman mi je a visok sam oko 175cm i tezak do 70kg.

Kad ga obucem ispod jakne imam mesta eventualno za jednu duksericu ali ne debelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Pa ljudino imam ti ja dainese dvodjelni kombinezon sa karbonskim i Titanium stitnicima, br. 54, vidio si ga prošle god. ako promjenim motor bude na prodaju, to je top model Kirishima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...model Kirishima

Fenomenalan kombinezon! Licno sam odusevljen modelom! :kul:

Veci, ako ne kupis ti ovo ja cu :mrgreen: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Lokijev kombinezon je vec testiran, nazalost na jedini moguci nacin na koji se mogao testirat... s obzirom da je ostao ziv i da je medju nama i da pise, i koliko toliko rezonuje kako treba... mozemo se dogovorit :D mada i ovaj na ebay za 350 ojra cini mi se da je vrijedan paznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kozni kombinezon je prava stvar. Ja sam prosle godine pazario Agustin crni kombinezon i nisam se pokajao ni sekund... A fala bogu pa nisam imao prilike da ga 'proverim'.

 

Ko moze da priusti, savetujem da pazari. Sad, dal je bolje dvodelni il jednodelni, stvar je ukusa. Prakticniji je mozda dvodelni, al je opet bezbedniji jednodelni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Kao sto je Veci rekao imao sam priliku da testiran kombinezon prošle godine na grobniku, na kombinezonu ni ogrebotine, odletio sam u pijesak samo sam sa kacigom strugao dobrih 5 metara po asfaltu i onda kad sam uletio u pijesak poèela je predstava, napravio sam zvijezda vise nego curice u osnovnoj skoli sto je relzultiralo visebrojnim lomovima ali kombinezon je odradio svoje tako da niti jedno od 7 slomljenih rebara nije probilo ni pluca ni nista drugo, kaciga mi je polomila kljucnu kost, malo ligamenti i tetive strgani i istegnuti ali s obzirom na tezinu pada sve odlièno prošlo što mogu zahvaliti kvalitetnoj opremi, zato ne štediti na opremi. Veci u 9 mj. ces imati priliku vidjeti i probati kombinezon ako u meðuvremenu ne kupis drugi.

I nadam se da se Nikšièko hladi, budem došao žedan ko kreè :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Jos da se nadovežem, jednodjelni ako se stalno vozi po stazi, znaci 90% voznje, dvodjelni ako se povremeno ode na stazu ali ipak vecina vremena po cesti, jer je puno prakticniji, to je moje skromno misljenje :mrgreen:

 

2 Evil: Ako budes u blizini Podgorice krajem 9 mj. mozes doci vidjeti kombinezon, a ako nist drugo budemo bar popili nesto :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Loki, mali polu off, bas me zanima sta se desilo, jel bio hi side il si proklizao odnosno izleteo s motorom? Koja je brzina bila i jel si bio sam na stazi il` je bila neka trka?

Nadam se da ne smaram za pitanja, verovatno ce i momcima ovde biti od koristi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Za brzinu tocno ne znam ali izmeðu 140 i 160 jer sam vec bio na izlasku iz zavoja, klasièni hi side, cesta pojava na grobniku zbog jako grubog asfalta koji prilikom naglog proklizavanja zadnje gume ne dopusta lagano klizanje vec guma naglo hvata, a ja letim preko rezervoara i prednje maske padam na glavu i rame i krecem u berbu šparoga :mrgreen:

Nisam bio sam na stazi bio je slobodni trening dan prije moto hapeninga u 8mj. prošle god.

Klasièna pogreska, malo pregrijana guma i prejako otvaranje gasa na izlasku. Samo sam imao srecu da motor nije oletio u zrak kako se to cesto desava u tim situacijama, vec sam ga ja nekako uspio izravnati tako da je motor odvezao se u pijesak i samo se izvrnuo, tako da gotovo nikakve stete nisam imao na motoru osim malo poguljenih oklopa, cak nista nije ni puklo na motoru za razliku od mene :mrgreen:

Mjesec dana nakon izzlaska iz bolnice vec sam bio na stazi Zalužani u Banja luci, ali taj put sa puuuuuuuuuuuno opreza, a i zbog ramena nisam smio ici na nagla kocenja :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja