Jump to content

Moto Zajednica

NEW OLD SCHOOL

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Guzzi Breva 750ie

Zdarvo drugari,

 

Ne znam da li je ovo mesto za takva pitanja, ako nije molio bih admina da je premesti, hvala.

Imam malu nedoumicu nisam vozio motor neko vreme (15tak godina) imao sam povredu šake, vozim sad maxi skut ( Scarabeo) koji još uvek vozim (već tri sezone), ali bih se vratio na motor, e sad to je začkojica vratio bih se na neki retro bike. Konkretno zanimaju me Royal Enfield Meteor, Benelli Leoncino i Imperiale i naravno ako bude malo više love Royal Enfield Continental. Trenutno mi trebaju neke informacije o prva tri jer mi odgovara kubikaža i cena, vrv bih uzeo nove, osim Imperiale-a. Vozim 75% gradsko-prigradska vožnja i kada mi obaveze dopuste vozim se po Srbiji najdalje do Trebnja, stil vožnje je normalan (90-120km/h kada uslovi dozvoljavaju) izludeo sam se kao mlađi. Zanima me za dalji put da li su OK ili... i kakvi su za održavanje, tako da svako ko ih je vozio ili vozi trenutno nešto od ovoga bio bih zahvalan na informcijama.

 

Unapred zahvalan

Sloba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7129 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tu do 4000 - 4500 i da razmotriš Benelli i Royal Enfield. Ako već ideš na tipa, Continental ili bolje reći u cifru oko 7000 onda gledaj Z650RS, XSR 700 i Rebel 500. To su već daleko ozbiljniji motocikli u svakom aspektu i zadrzaće vrednost kroz neko period.

 

Sa 250 kubika očekuješ da ćeš voziti oko 80-100 na ravnom otvorenom, dok ćeš na brdo - planinskim putevima da osetiš nedostatak snage. Možda i nećeš ako ti je okej da budeš sporiji od turbo dizela tipa Golf 4, Stila, itd. Nije to nužno neka mana, sa 250 možeš i Alpe da pređeš ako želiš.

 

To su gabaritno manji motocikli, pa ako si krupniji, možda će da te muče kolena i kukovi. Za vožnju u dvoje ne računaj, doduše kada si i solo moraš baš pametno i elegantno da spakuješ prtljag. 

 

Moj ti je savet da ako finansije dozvoljavaju svakako ideš na Z650, XSR i Rebel. Osetna je razlika i mislim da ćeš imati u potpunosti osećaj "velikog motocikla" što mislim da će ti više prijati kao povratniku.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Guzzi Breva 750ie

Hvala Alekre,

 

Vozim isključivo sam tj bez saputnika. 175cm 80kg to sam ja Kawa i Yamaha su OK Hondu sam probao nije mi legla. Probao sam Himalayan i on mi je bio OK. Imam još lufta ova Kawa baš izgleda interesantno. Hvala još jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Sve što je kolega Alekre napisao od reči do reči, delim mišljenje.

 

A sad... i glas zdravog razuma... Iako zdrav razum ne može baš lako da se veže za nas koji volimo motore (bar ne tako često kao što bi voleli). 

Pošto već voziš scarabeo...

Mišljenja sam da je najbolji motor "plaćeno/dobijeno"  za 250 dana godišnje (neki voze i zimi, većina ne) klasa maxi skutera 300cc.

Argumenata za to imam mnogo, od cene održavanja, registracije, cene po km, praktičnosti itd... Voleli to ili ne, većinu dana vozimo po gradu, po nekad neka tura... 

 Razmisli dal bi novi moderni maxi možda bio dobar i za tvoje potrebe, s tim da si naveo da imaš i povredu (nije mi cilj da uvredim).

Svi mi stalno jurimo, brže, bolje, veće, imamo iluzije šta bi voleli ali u realnosti kad treba da koristimo vozilo shvatimo da je to suprotno od onog što nam treba (nemoj da krenem svoj gnev o SUV klasi današnjice :D)

Sa druge strane, ti baš želiš retro, lagani motor, koja je fenomenalna klasa! 

A motor svakako nije stvar zdravog razuma, motor se kupuje srcem! Nikad niko nije kupio motor da bi uštedeo (ma šta ženama govorili).

Pratim temu, živo me interesuje šta će na kraju biti zaključak ove beskrajno teške dileme :)

sretni praznici

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Guzzi Breva 750ie
Pre 10 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Sve što je kolega Alekre napisao od reči do reči, delim mišljenje.

 

A sad... i glas zdravog razuma... Iako zdrav razum ne može baš lako da se veže za nas koji volimo motore (bar ne tako često kao što bi voleli). 

Pošto već voziš scarabeo...

Mišljenja sam da je najbolji motor "plaćeno/dobijeno"  za 250 dana godišnje (neki voze i zimi, većina ne) klasa maxi skutera 300cc.

Argumenata za to imam mnogo, od cene održavanja, registracije, cene po km, praktičnosti itd... Voleli to ili ne, većinu dana vozimo po gradu, po nekad neka tura... 

 Razmisli dal bi novi moderni maxi možda bio dobar i za tvoje potrebe, s tim da si naveo da imaš i povredu (nije mi cilj da uvredim).

Svi mi stalno jurimo, brže, bolje, veće, imamo iluzije šta bi voleli ali u realnosti kad treba da koristimo vozilo shvatimo da je to suprotno od onog što nam treba (nemoj da krenem svoj gnev o SUV klasi današnjice :D)

Sa druge strane, ti baš želiš retro, lagani motor, koja je fenomenalna klasa! 

A motor svakako nije stvar zdravog razuma, motor se kupuje srcem! Nikad niko nije kupio motor da bi uštedeo (ma šta ženama govorili).

Pratim temu, živo me interesuje šta će na kraju biti zaključak ove beskrajno teške dileme :)

sretni praznici

Hvala Andrej 

Potpuno se slažem maxi skut je extra šta god ˝pravi bajkeri˝ pričali, za grad i oko grada full, mada znam i ljude koji su sa 250-300ccm vozili dobre ture, vleo bih da još neko vreme vozikam motor dok još mogu i to baš old school. Povreda je rešena i ne vređam se to je realnost života. Vozio sam jednom prilikom u Australiji RE Classics koji sličan Meteoru oduševio me išao sam od Sidneja do Melbuna opušteno. Uzeo bih nov jer sam gledao neke polovne Kawe, Honde i Yamahe čak i Guzzi-e nažalost kod nas je to izakan budž, čast izuzecima koji su precenjeni tako da ako dajem 3-4k radije bih uzeo ovo. Volim motore vozim od 16-te i vozio sam i jače kubikaže 750-1200ccm, al nekako sam povukao na ćaleta izgleda i volim ove manje do 500ccm, a da motore biram baš biram i ne menjam ih često kad nešto uzmem baš se vežem. Za izgled i komentare me baš da izvineš briga ja u vožnji uživam jer mi je lepo, čisto me zanimalo da li neko ima neko iskustvo pa da podeli, a 85% sam se odlučio za Meteor samo još da odem i vidim kako ide finansiranje i da probam motor. Što se tiče snage moj ćale je sa MZ250 i Guzzi-jem V35 prolazio celu staru Yugu i malo Italije i okolnih zemalja, a ovi bi danas rekli slaba je to ccm i snaga jbg. Znam da nije iz Japana ili Nemačke al u ovom drugom delu sveta se mnogo voze i prelaze celu Indiju Indoneziju i Australiju sa njim pa valjda i to nešto znači.

 

Izvini ako te udavih hvala još jednom i puno sreće, zdravlja i uspeha i naravno ravan put i oba točka na njemu ti želim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Odma da rešimo...

Ovo je moto forum. Ovde bi trebalo samo o motorima da se priča. Nisi udavio, niti ćeš ikada. Ovde i dolazimo da budemo međ' onima koji nas razumeju... (Delimo isto ludilo što bi se reklo). Ima tema koje trovači truju politikama i ostalim umobolnostima... 

Da se vratimo na motore.

Napisah to na forumu već puno puta, kroz godine vožnje svi 'ranimo đa'ola, pa stalno veće, brže, jače, a zaboravimo šta je suština motociklizma. Najsrećniji sam bio sa 8 godina, na Tomos Automatiku. Pun rezervoar je bio ceo svet, daš gas, ne verglaš a letiš!! Kad prebaci iz prve u drugu - ravno orgazmu! Motor se umiri, nestanu vibracije i poleti, cukće ispod tebe, asfalt leti pod nogama, buka od vetra u ušima.

Ram je od lima, točkovi od bicikla, kočnice od nade, i motor, koji je tad ulivao strah u kosti... Shvatio sam skoro, da zapravo ceo život jurim opet taj osećaj.

I sad posle dugo godina kupim blentavi skuter od 125... Ne mogu ti opisati koliko sam se zaljubio u tu mašinu. 70 na sat i po Vojvodini i Srbijici.. 5200km za 3 meseca ;)

Najslađe sam se navozao na CB500, po celom Balkanu uzduž i popreko.. 60 konja i nikad mi nije manjkalo snage. 

(U stranu što sam tad bio student, nit para, nit brige, nit pameti, i da je zapravo to žal za mladosti a ne motorom) ;)

Posle što sam imao bolje motore, to sam manje vozao, doslovno. Više para, motor nikad bolji a za celu godinu jedan vikend vozao.... 

Sreća nije u motoru. 

Sreća je u doživljaju.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Guzzi Breva 750ie

To je to doživljaj je bitan VOŽNJA i UŽIVANJE to se nekako zaboravilo 

Javljam šta sam uradio a možda i prihvatim tvoj savet i ostanem na maxi-u 

Samo lagano

Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 268 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Ma koliko skuter bio praktičniji i ugodniji, osjećaj vožnje motora na brzine je (meni barem) puno zanimljiviji. Na skuteru samo držim gas sa desnom, zaboli me zglob nakon nekog vremena...A na motoru više toga ima za radit, non stop nešto migoljim, liva desna, nogama rukama...potpuniji mi je doživljaj. Inače moj glas ide za Meteor. :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, overtone je napisao:

Ma koliko skuter bio praktičniji i ugodniji, osjećaj vožnje motora na brzine je (meni barem) puno zanimljiviji. Na skuteru samo držim gas sa desnom, zaboli me zglob nakon nekog vremena...A na motoru više toga ima za radit, non stop nešto migoljim, liva desna, nogama rukama...potpuniji mi je doživljaj. Inače moj glas ide za Meteor. :takoje:

Hehehhh nisi ti prijatelju vozio skuter već fen koji se naziva skuter :D  Da si seo na nešto poput Honde Integre NC700 ne bi konotirao skuter kao držanje gasa desnom rukom :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 268 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Pa šta ja znam...vozio sam i te male od 50cc, vozio sam malo i echarm150 (kopija honde) a jednu zimu sam prijatelju iz usluge (on nije bio u gradu pa da mu skut ne stoji nevožen) vozio njegov Beverly Cruiser 500...ovaj zadnji je baš bio dobar, iznenadio sam se kako je malo trošio, cca 3l...Al opet, nisam ja mjerilo, niti neki ljuti vozač, samo sam dao svoje iskustvo, nek vozi ko šta hoće, nemam problem s tim. ;) 

Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja