Jump to content

Moto Zajednica

Zviždanje menjača , neprijatan zvuk pri vožnji

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

Pozdrav za sve forumovce , letos sam kupio klincu supershadow 250 sada je poceo da se polako priprema za polaganje , test prošao iz prve sad samo čeka 18ticu pa da položi i vožnju i da uživa u ovom po meni prilično lepom motoru kako za početnike tako i za malo iskusnije . E sada posto ja imam privilegiju dok on ne položi da ga vozim i uživam koliko sam u mogućnosti , voleo bih da mi neko savetodavno pomogne da rešim problem i ugodjaj u vožnji da bude 100% koliko je ovaj motor u stanju da pruži . Problem je sledeći . Kad sam ga kupio nisam obratio pažnju na zvuk u celosti . Čuo sam da radi odlično nema varijacije u zvuku , ali posle registracije kad sam počeo da ga vozim malo duže počelo je da mi pravi društvo neprijatno zviždanje za koje nisam imao ideju odakle dolazi ali sam svremenom bacio akcenat na menjač . Znači kada je u mestu upaljen ne čuje se , možda nešto vrlo malo ali kada podjem sa većom brzinom se sve više čuje tako da kada vozim oko 100tke baš neprijatno pišti . Evo da dam predpostavku pa neka me svako ko se razume u motore dopuni i ispravi . U celom sistemu menjača koliko sam video osovine se drže na 4 ležaja pa sam pomislio da li je možda u pitanju ležaj na samoj vučnoj osovini ( gde se nalazi mali lančanik ) jer mislim da je on najopterećeniji ( možda ) pa da sam on prenosi to zviždanje . Ako je neko upoznat sa ovim i imao sličan problem unapred se zahvaljujem . Inače moj poznanik vozi već nekih 12 god ovu opaku mašinu i msl. da je prešao blizu 100000km ako ne i više da kažem da je obišao pola evrope i bio je prezadovoljan . Veliki pozdrav za sve .

20211019_144405.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

Sve sam pregledao i zvuk dolazi iz motora nazalost tačnije iz menjača po mojoj proceni , probali su ga moji drugovi koji su u motociklizmu relativno dugo ali ne čuju to što ja čujem , hvala na odgovoru nadam se da ćemo rešiti problem uz ovaku frendovsku pomoć , veliki pozdrav Motorcyclist .

Promenio član boky70
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Ево прича, муштерија имао удес са Хорнетом. Страдао задњи део машине. Успешно заварено и обраџено али мењач "свира" у тречу и дискретно у четврту јер меџусобно узубљење је мало вече због деформације блокова, које без разлике на све нисмо могли да елиминишемо. Мотор се ево још вози са том маном и нема проблема.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

Hvala krokodilo ja ga vozim jos ali me nervira sto mnogo žvizdi ali onaj ko se vozi pozadi ne čuje ništa . Ima vremena do proleća da se to sredi nadam se . Pozdrav .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6327 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako svira u svim brzinama, mož' da bude otprilike: Ležaj na izlaznom snopu ili ležaj na primarnoj osovini...i to u smislu da se ne čuje sam ležaj, već zbog njega zupčanici "ne voze" sa idealnim naleganjem. Dogodi se i da sam ležaj napravi prostor u kućištu, isto se manifestuje ali teže rešava. Bude problem i kada snop ima luft u unutrašnjoj košuljici ležaja. Dobro je ako ne ispada iz brzine i bilo bi sjajno da se to reši čim pre, da ne zajebe još nešto.

Mož da bude i veza menjača sa korpom...mož da bude šta 'oćeš i šta nećeš, ide lošije vreme, rešite to dok radi sve kako treba, gre'ota je da napravi još neku štetu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

Hvala Pronto isto mislim i ja da je u pitanju ova lezaj na izlaznoj osovini ali cu nekako morati da ga ispitam jer se cuje sve vise i vise , veliki pozdrav i hvala na pomoci :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

Da Krokodilo verovatno jer su onda sile koje deluju na osovinu preko malog lančanika verovatno velike jer pretegnut lanac vuce i deluje neravnomerno na osovinu prilikom vožnje po neravnim putevima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mislim da zvizdanje potice od nekog zupcanika, da ima previse zazora u naleganju ili se pojeo termicki obradjen deo zubaca... Los lezaj moze da bude uzrok prevremenog propadanja, dugorocno koriscenje loseg ulja,prodor vlage u menjac, cak mozda i losa termicka obrada nekog zupcanika... Obzirom da se cuje u svim brzinama sum njam na primarni prenos tj zupcanik na korpi kvacila, uglavnom vrlo kopleksan kvar, ali ne ostavlja na putu.pozdrav svim forumasima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

Hvala Mikamoto poceo sam sa rasturanjem sad je mašina trenutno na probnoj dasci i spremna da se rasklapa , nadam se da ću otkriti uzrok uskoro pa javljam sta je bilo ali se slazem da je neki ležaj u pitanju veliki pozdrav :jee1:.20211103_155032.thumb.jpg.68f05247e834d7a3243b9b79c53f6fb3.jpg20211103_155045.thumb.jpg.a921f5aed1bcb5abe1eef75ab5d80ddc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja