Jump to content

Moto Zajednica

Odlazak na Rajac, subota 25.10.2008.

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12309 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ti nisi ugradio pištalicu, nisi bio dobar i tebe ne vodimo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

mislim da su braca skuterasi za ovako nesto posebno dobrodosli!

na skuterima ima bruka prostora za meso, pivo ......  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ti nisi ugradio pištalicu, nisi bio dobar i tebe ne vodimo ;D

 

Imam ja i Dinka, on ima pistalicu  :P  :D  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

 

 

Ako je tako, ondaK idem i ja...samo da vas ne davim sa svojom kruzing brzinom od 60 na sat?

 

 

 

Ti bese imas Falcona 50cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12309 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

 

Ako je tako, ondaK idem i ja...samo da vas ne davim sa svojom kruzing brzinom od 60 na sat?

 

 

 

Ti bese imas Falcona 50cc?

 

Phantoma 70 ccm ;D ljuto....ljuto.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

cim skinem sa ovog mog blokadu,picimo i mi na zacelju :)  (ako do tada (a dace Bog da uzmes) ne vozis Kawu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd, senjak

braco posetite malo temu OKUPLJANJE BJB-ovaca BEOGRAD, mozda bi mogli malo da poguramo tu temu i nadjemo se u nedelju 02.11.2008 na druzenje a mogli bi smo i posle toga svi zajedno na pice.............................RESPECT!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

mislim da su braca skuterasi za ovako nesto posebno dobrodosli!

na skuterima ima bruka prostora za meso, pivo ......  ;D

 

Ni mi sa bisagama nismo za potcenjivanje :)

 

Otvorite temu, dajte predloge, i gledajte da bude nedelja u pitanju, kako bi svi mogli da idu...

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Dajte ljudi jos malo slika ovde sa servra, ja bih stavio kad bih znao

nesto nam prazna ova stranica bez slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

eve i par mojih i kadrova ... pored onog filma što je poslao soko ;)

 

mi smo imali malko drugačiji plan od vas, no ipak smo odlučili da vam se pridružimo dobar deo puta ...

 

okupljanje smo propustili, jerbo smo bili gladni ;) ... odlučili smo da vas sačekamo malo dalje ...

 

2.jpg

 

ubrzo smo vas ujurili ...

 

 

i nastavili dalje sa vama put arandjelovca, preko bukulje, ka ljigu ...

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

... do ljiga se kolona pošteno izdelila ...

 

stajemo da tankamo u ljigu ... nekolicina vas sa nama ... ali opet ... ka slavkovici dok smo se sprdali sa fotografijom ... vas gubimo ...

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

elem, koliko sam pročitao pre nego sto ste krenuli, vi ste valjda planirali da klopate u planinarskom domu, a ne kod gorana :D ... te smo zapucali tamo ... gde vas nije bilo ... pošto smo skapirali da ste mozda zbog magle promasili skretanje ka domu, odlučujemo da se provozamo dok se ne skapirate i vratite nazad ... do ...

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

... vrha rajca :) 848 m.n.v.  8)

 

17.jpg

 

polako krećemo dole, ka ljigu, i nalećemo na vas, taman kada ste ulazili kod gorana na klopu ...

 

18.jpg

 

gde se pozdravljamo ... i nastavljamo dalje put

 

svratili usput do kafane dva brata da se okrepimo i mi malo ...

 

19.jpg

 

 

toliko od mene ...

 

pozdrav od

 

sokola i bena

 

1.jpg

 

a.k.a

harli i kroserica ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12309 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kako bre Daki ne umeš? Prosto bre k'o pasulj.

 

U čemu je problem, velika ti slika pa ne možeš direktno iz kompa? (imaš dole "Dodatne opcije, pa Browse, nađeš sliku i klikneš na Pošalji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, cestitke na sjajnom druzenju i voznji koju ste organizovali i sproveli u delo. Vidim da ste se super proveli iako su se neki od vas tada tek upoznali, sto je fenomenalno! :) Takve stvari treba da se nastave da se desavaju jer je to poenta postojanja ovog foruma i zajednice. Samo, ne mogu da se ne oglasim u vezi tog dogadjaja sa vozacem Pezoa.

 

Vecina 'starijih' forumasa otprilike poznaje usmerenje i misiju nase za sada neformalne organizacije. Dakle, mi ovde postojimo zbog motorciklista u Srbiji. Postojimo da bismo motorcikliste medjusobno upoznali, povezali, zdruzili, pruzili im pomoc kroz znanje zabelezeno na forumu svih nas koji smo ovde svakodnevno, postojimo da bismo se druzili i bezbedno vozili zajedno... Postojimo takodje i da bismo veliku solidarnost i humanost motorciklista na nasim prostorima iskoristili u pozitivne i humanitarne svrhe, da bismo time ucinili dobro onima kojima to treba i istovremeno razbili predrasude o nama za koje volim da verujem da nisu istinite, zbog kojih smo dobrim delom i ugrozeni na ulicama svakodnevno od vozaca koji nas ne postuju upravo zbog tih predrasuda.

 

Vecina ovde ce reci da je ponosna na to sto se oseca clanom BJBikers-a, tj. BJB foruma. Ja sam prvi koji se oseca ponosnim zbog toga. Kako i da se ne osetim ponosnim kada vidim koliko novih prijateljstava je zapoceto druzenjem na ovom forumu... Kako da se ne osetim ponosnim kada se setim svih BJB voznji i izleta koje je ovaj forum rodio? Medjutim, biti clan makar i neformalni necega podrazumeva i odredjenu obavezu i postovanje prema 'prici' kojoj se pripada.

 

Mislim da ste napravili gresku sto ste se tukli sa tim likom u Pezou. Ne kazem da je bilo nepravdano niti da ja to ne bih uradio u slicnoj situaciji, ali to i dalje ne znaci da to tako treba. Trebalo je da ga zaustavite, pozovete policiju i sprecite da ode sa lica mesta. Ako se gurao u koloni i ugrozavao vas, policija moze da ga kazni ili u najgorem slucaju da ga izmrcvari na licu mesta. Znam, propao bi i vama dan ili bar deo dana, ali bi se nesto uradilo. Makar da i ne dobije kaznu od policije, sledeci put bi se drugacije ponasao kada naidje na kolonu motorciklista. Recicete 'drzava? policija? ma daj...' rekao bih i sa pravom. Ali, ako ta drzava i ta policija od nas dobija samo kulturna i pozitivna iskustva i kontakte, podrzace nas u nasim problemima poput tog. U to sam siguran.

 

Ovako, kakav je epilog dogadjaja? Lik je otisao kuci izubijan i garant mrzi motorcikliste toliko da ce nekad nekome nesto uraditi lose. Daj Boze da nisam u pravu. Takodje, svi oni koji su u prolazu videli sta se tu desavalo sada imaju de fakto dokaz za mnoge predrasude koje nama svima na duze staze ostavljaju negativne posledice, tj. protiv kojih se ovde borimo za dobrobit svih nas na 2 tocka. Ako jos i policija sazna za ovo, sta mislite kako ce se postaviti u nekoj sledecoj situaciji u kojoj su prava motorcikliste ugrozena? Sigurno ne onako kako bi trebalo i moglo da bude.

 

Zapamtite, mnogo se lako i brzo unistava, a mnogo tesko i sporo bilo sta gradi i stvara. Mnogo ce nasih akcija biti potrebno da obicnom coveku na ulici izmamimo osmeh, a tako malo treba da izazovemo strah i zgrazavanje...

 

Ako neko sazna ime i adresu tog lika iz Pezoa, licno bih otisao da mu se izvinim u ime svih nas ovde.

 

Molim da razmislite o svemu sto sam napisao.

 

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

    Slazem se u potpunosti sa tobom Pablo ali je mnogo lakse sudite posle svega . Ja nisam nasilnik niti nervozan vozac i pokusavam da se pridrzavam pravila u saobracaju koliko god mogu . Evo da napisem jos nesto , posto to ovde nije izneto jer neinformisanot potpuno stvara krivu sliku o datoj situaciji.

    Zaostao sam za kolonom pa resih da pozurim i da ih stignem . Dok sam se penjao na motor pored mene je proleteo pezo sa najmanje 120 km/h , ocigledno videci kolonu motorista i zeljan avanture . Da napomenem da nasa brzina nije bila veca 0d 50 km/h .Iz njegove voznje se vidi da dobro zna svaki pedalj puta . Osetih da ce ako ovako nastavi biti problema sa ostatkom grupe . Krenem da ga pratim i da mu mahnem da oladi malo . Isekao me dva puta kada sam krenuo u obilazenje . Napokon iskoristih priliku i u nekom selu ga obidjem malte ne preko trave i rukom pokazem da se smiri i smanji brzinu . Izgleda da je on moje znake lose shvatio . Nabio mi se uz zadnji tocak i pratio me dok ja nisam stigao petoricu iz grupe koji su zaostali . Pustam ga da me prodje . Sece svu petoricu ispred mene a Dakiju prolazi na 5 cm od motora . Nosim se mislju da ga opet pojurim ali odustajem i nastavlajm voznju kao poslednji . Sve vreme on vozi levom stranom, velikom brzinom na putu sa krivinama na svakih 50 metara , a svaka krivina nosi po neku zamku . Tri puta smo naisli na oboreno drvo na sred putu , spremaji ljudi ogrev , bas na cudan nacin .

    Resio sam da vozim lagano i da se smirim jer me je kolega (pezo) bas uterao u crveno.Nakon par kilometara nailazimo pezo opkoljen sa motorima. Molim boga da nikoga nije oborio ili povredio . Srecom nije uspeo . Imam zelju da mu bar opsujem nesto . Motori se pomeraju i on odlazi .

    Cinjenice: 1 .on nije dobio batine nego jedan samar( znaci nije izubijan)

                      2. bili smo u nedodjiji a ljudi iz dva auta iza nas su nam aplaudirani jer je i njih zamalo ubio

                      3. prijaviti lokalnoj policiji lokalca je apsurd a gde i da ih nadjemo

                      4. verujte mi pamtice taj dan kao rodjendan jer jer prosao samo sa samarom za pokusaj ubistva

                      5. sledeci put kada krene u takvu avanturu razmislice dobro

   

      Jos jedan dokaz da je razumeo vaspitno popravnu meru je to sto je vozio ispred nas sa znatnom manjom brzinom a ja samim tim smatram da smo mi spasili jos jedan zivot a mozda cak i njegov .  Sretan sam sto sam bio deo te grupe i smatram da je on idealno prosao sa obzirom na posledice koje je mogao da izazove.

      Verujem da ce se svi prisutni koji su bili tamo a i oni koji samo ovo citaju sloziti samnom.OH nikako da zavrsim.Od Avale do Rajca su nas preticali kamioni i kola samo smo od traktora bili brzi i nije bilo nikakvih problema .

      Pozdrav svima !!!

           

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

 

Mislim da ste napravili gresku sto ste se tukli sa tim likom u Pezou - mislim da nemas dobre informacije...

Trebalo je da ga zaustavite, pozovete policiju i sprecite da ode sa lica mesta - na adresi na kojoj smo bili zateknuti policija bi dosla za miinimum 2 sata, pritom je bilo jako hladno, a i 20 motorasa ne misle isto

Ako se gurao u koloni i ugrozavao vas, policija moze da ga kazni ili u najgorem slucaju da ga izmrcvari na licu mesta - ko bi to dokazao, i na osnovu cega bi ga kaznili, i sta je ta kazna naspram ugrozenih 20ak zivota?

Znam, propao bi i vama dan ili bar deo dana, ali bi se nesto uradilo - sta je to nesto sto ga moze nauciti pameti

Makar da i ne dobije kaznu od policije, sledeci put bi se drugacije ponasao kada naidje na kolonu motorciklista - verujem da ce se u buduce ponasati 

drugacije, nego je macan vozio moacku u sluzbenim kolima, a garant ima malu p*su i onda je morao da se dokaze

Ovako, kakav je epilog dogadjaja? Lik je otisao kuci izubijan i garant mrzi motorcikliste toliko da ce nekad nekome nesto uraditi lose - lik je mogao da

ode kuci izubijan, svi su se poneli najkulturnije i suzdrzali maksimalno, sem toga rekao je da je kolega bajker tako da ne verujem da ce zamrzeti motorcikliste

Takodje, svi oni koji su u prolazu videli sta se tu desavalo sada imaju de fakto dokaz za mnoge predrasude koje nama svima na duze staze ostavljaju negativne posledice, tj. protiv kojih se ovde borimo za dobrobit svih nas na 2 tocka - da je bilo nekoga sem domacih zivotinja u prolazu, verujem da se on ne bi tako divljacki vozio suprotnim smerom pored kolone motora sa povremenim ubacivanjima

Ako policija sazna... - sta je policija kod nas promenila? da li ljudi vezuju pojas? da li prelaze ulicu na pesackom prelazu? da li su prestali da voze pod dejstvom alkohola?

 

 

Zapamtite, mnogo se lako i brzo unistava, a mnogo tesko i sporo bilo sta gradi i stvara. Mnogo ce nasih akcija biti potrebno da obicnom coveku na ulici izmamimo osmeh, a tako malo treba da izazovemo strah i zgrazavanje... PODRZAVAM I MISLIM DA SMO OVIM GESTOM SAMO PODIGLI NIVO ZA STEPENIK VISE

 

Ako neko sazna ime i adresu tog lika iz Pezoa, licno bih otisao da mu se izvinim u ime svih nas ovde. - VALJEVO TABLICE - PLAVI PEZO, SLUZBENI...

 

 

Koji auto moze da ide 300km/h po kaldrmi?

Pa sluzbeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@Pablo

 

Ja verujem da si ti ponosan na ono sto je BJB forum postao. Ljudi se stvarno druze, pomazu. Ne moze da bude bolje.

 

Ja sam ranijih godina znao da izvlacim ljude iz kola, da ih maltretiram ako bi mi ikako ugrozili bezbednost. To nije u redu i to sam prestao da radim, a i ne ponosim se zbog svega ucinjenog.

 

Vozac Pezoa je svesno ugrozio sve nas obilazuci nas na jako uskom putu, po krivinama. Bilo je jezivo. To sto si ti predlozio je zrelo 100%. Samo ja nisam toliko zreo, a i ne moze 20 ljudi misliti isto.

Ovo sto smo mi pricamo kroz salu je ok.

Sta bi pricali da je on oborio nekog u nasoj grupi ili u grupi koja je bila ispred nas?

Nista nije vredno necijeg zivota.

Nije u zivou sve crno - belo.

 

Ja licno mislim da se sve desava sa razlogom.

Mozda bi igrom slucaja on oborio nekog ispred nas?!?

Mozda smo mi povlacenjem za nos spasili nekog od nasih, ili njega samog.

Lik je magarac i nije jedini. Da je situacija obrnuta bila verujem da bi mi mnogo gore prosli.

Ja verujem da se batinama ne moze ispraviti nista, ali reagovano je instiktivno i verovatno ce se opet tako reagovati. Po mom ukusu ovo je bilo i preblago, ali iz reakcije se videlo da su ljudi bili uplaseni za svoju bezbednost a ne zeljni izivljavanja i maltretiranja.

 

Vidi ovo.

Mozda je ovo trebalo da se desi jer ce nas ovo naterati da se bolje organizujemo u samoj voznji, kako bi doprineli bezbednosti cele grupe kao i ostalih ucesnika u saobracaju.

Zbog ovog poslednjeg sam inaace hteo da te kontaktiram jer iako su okupljanja i voznje postale vise manje spontane i kao stvar dogovora BJB stoji iza svega. Kako za hvale tako i za sve ostalo.

 

Pozdrav

sivi RS

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Kao jedan od UČESNIKA incidenta,voleo bih da i da dam jedan komentar.U jednu ruku bih se složio sa Pablom,u drugu i ne baš.Sve je to ok,i bilo bi bolje možda da smo zvali policiju,pa da ga oni gnjave...al u sred one nedođije,....ne verujem da bi iko došao... :-\ a kad smo već kod priče,posle moje vožnje po ivici suprotne trake,jer nisam imao gde,kad su zaustavili lika,ja sam se vratio,sišao sa motora,i lepo sam ga pitao:-Druže,jesi li ti video da si me izgurao sa puta?On mrtav ladan me gleda u fazonu-boli me k---c...A situacija je bila takva da je recimo na Baneta čovek jednostavno TRI puta krenuo kolima da udari,Bokija takođe,a mene skoro izbacio...Opet kažem Pablo je (PO MENI) donekle u pravu,al mi smo mogli da izgubimo glave-I TO OLAKO...nažalost ova situacija jeste bila osuđena na bolje sprečiti nego lečiti,i da se bahato ponašao,ponašao se... No smatram da ne treba diskutovati o tome,barem ne u ovoj temi..I mi smo ispali grubi,a i on je ispao seljak...no šta je tu je...vreme ide u napred,ne u nazad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

   Sretan sam sto sam bio deo te grupe i smatram da je on idealno prosao sa obzirom na posledice koje je mogao da izazove.

       Verujem da ce se svi prisutni koji su bili tamo a i oni koji samo ovo citaju sloziti samnom.OH nikako da zavrsim.Od Avale do Rajca su nas preticali kamioni i kola samo smo od traktora bili brzi i nije bilo nikakvih problema .

       Pozdrav svima !!!

             

APSOLUTNO PODRZAVAM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja