Jump to content

Moto Zajednica

pitanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: beograd

prvo pozdrav svima!!!

I voleo bih da mi odgovorite u koliko je to moguce,koji motor da kupim,posto sam apsolutni pocetnik!?

unapred hvala

Milos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
prvo pozdrav svima!!!

I voleo bih da mi odgovorite u koliko je to moguce' date='koji motor da kupim,posto sam apsolutni pocetnik!?

unapred hvala

Milos[/quote']

 

Evo prodaje ti se jedan MZ 250, ima ga negde na forumu :D

 

Shalim se, kolki su ti gabariti? I kolko imas para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Ako imas povjerenja u sebe preporucio bih ti jedan VFR750 kao nov (ako ga Najzli ne uzme)' date=' a ako nemas - prestani da razmisljas o motorima.[/quote']

Volem VFR, bice jednog dana u garazi, al samo sa leve strane endura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: dubai

pitanje ti je vrlo uopsteno :roll:

Daj neke konkretnije inormacije tipa sta zelis od motora,kakav tip motora zelis....ili zelis bilo sta samo da steknes iskustvo :?:

Za 5000 moze svasta da se kupi :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pa recimo, koliko para toliko muzike. Pogledaj malo po forumu, ima dosta tekstova na tu temu, koji je motor najbolji za pocetak. Ja bih ti licno preporucio da ganjas skuter mesec-dva, ali ako imas iskustva na tu temu, uzmi nesto do 600 kuba sa 1 cilindrom, najbolje enduro tipa xt ili Suzuki DR, polovan jer ces verovatno da zveknes ILI SE CUKASH ILI PRAVISH SLICNEGLUPOSTI (makar statistika kaze da se prvi pad desava u toku prve godine)..... mada suzuki 500e svi hvale. Ne preeporucujem ti da uzimas 2taktni mtor jer se malo drugacje vozi (ne tehniicki nego mehanicki zbog kocenja motorom). S obzirom na tvoje gabarite vidi za kasnije Yamahu FJR, XJR ili Hondu XX CBR1100. Vodi i racuna i o cinjenici da je 8 godina star BMW1100 jednako nov Kawasaki KLE 500 + kofer + benzina za 3 godine...... Tol`ko od mene:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: beograd

e pa da krenem redom

naravno areout da imam poverenja u sebe,glupo bih bilo da nemam,a kupujem motor.Inace evo vec sedam godina vozim u jednoj partiji pa po ceo dan vijam jal po gradu jal po srbiji,tako da sa poverenjem u sebe nemam problema.Ali u principu sta znaci poverenje kad ti neka budala izleti ili se nesto desi.ipak ja tockovima i srafovima ne verujem bas nesto puno.Ali hvala u svakom slucaju

uh bre dubai pa bas me nadje,ma odkuda ti ja zanm sta hocu kad mi je ovo prvi kontakt sa motorima!

ali endurac bi mogao da mi pojasni to jedan cilindar i vise,to oko kocenja

Znaci slazemo se da prvo uzmem nesto bas polovno i da izakam dok se ne naucim!

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Uzmes nesto jeftino polovno, pa da ima oko jedan cilindar i do 50-ak konja, pa naucis osnovne stvari jednu sezonu, za vreme koje sednes na sto vise razlicitih vrsta motora, pa se nekad i negde nadjes na "odgovarajucem" modelu... Ja jos uvek 'lutam' :cry: I bezi od dvotaktnih u 21.veku, to je lepa i egzoticna PROSLOST!!! A posto vidim da si mojih gabarita, pa neces imati bas mnogo izbora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Miloshe, nije teško kupiti motor, teško je odluèiti se za pravi. Ako se prvi put susreæeš sa motorom, moraš da shvatiš da je odnos kola - motocikl, isti kao ljuljaška - bungee jumping. Mislim da bi idealan motor za poèetnika trebao da ispunjava par kriterijuma. Ne sme da bude previše jak, tako da bi kubikaža trebala da bude ispod 250. Ne bi trebao da bude oklopljen, zbog eventualnih padanja, kaèenja (dok vežbaš daleko od saobraæaja). Ja bih se opredelio za enduro, lak je za vožnju, nije težak, a dozvoljava ti vožnju po travi, livadama, po šumama i gorama. Motor povuèe, snaga, vetar u kosi, suknjica pored puta... Kupiš motor koji æeš vozikati po gradu, lak za upravljanje... Endurac ti preporuèi èetvorotaktni, to je ok, ali 600 kubika za poèetak, mislim da ti je to previše jako. Suzuki GS500, neko ga pomenu, to je motor koji ja trenutno vozim i zadovoljan sam, to je poèetnièki motor za veæe kubikaže, a tebi treba poèetnièki motor za poèetnike. Ako želiš da uživo vidiš GS500, pošalji mi PP, a KLR 250 pojuri po internetu... Motore æeš lako da prodaš i kupiš, nemoj samo da žuriš i da misliš da æe biti najbolje da ti prvi motor bude dovoljno velik da ga dugo ne menjaš... Svaki motor je sjajan na svoj naèin, upoznaj ih što više, da bi znao gde ti je mera...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj stav:

kao prvo mislim da opcija skuter ne treba uzeti ni po koju cenu jer ne znam coveka koji nije pao sa njega.Mali tockovi,koci ocajno i uvek se guras sa nekim automobilom i gledas da li ce da te pregazi sad ili odmah...i da ne pricam o stanju puteva,rupa itd.dakle po meni ne bacaj pare po pitanju skutera...

ono sto je moja preporuka svakome kao prvi motor je enduro sa jednim cilindrom,oko 600cc i 50konjica...zasto?

-veliki tockovi,neces imati nikakvih problema sa iznenadnim rupama i preprekama na putu jer kao pocetnik neces nikada tako brzo da odreagujes i da izbegnes iste...na tvrdjim motorima to ce te kostati krivljenjem felne i padom a to ne volis :(

-ti jos uvek ne znas sta ti se svidja,to ces shvatiti nakon 5-10 000km..mozda si ti rodjen za zujalicu...ali zato ti enduro omogucava da ga obaras sasvim lepo po krivinama(nece ti pobeci uopste na planinskom krivudavom putu) i da izadjes i divljas van asfaltnog puta pa ces shvatiti sta ti je draze i na osnovu toga kupiti sledece godine motor po zelji...

-svakako polovan motor u dobrom stanju jer ce ti sigurno pasti na semaforu,kada se okreces u mestu i sl. pa je glupo da nov gulis a i u vezi sa predhodim pitanjem da li je taj nov motor to sto hoces...ako neces izgubio si odmah 1000eur a na polovnom enduru ne gubis skoro nista ili zanemarljivo malo...

-u dobrom stanju jer se verovatno ne razumes mnogo u motore i cake pa ce ti presesti kad ne rade migavci,stop svetlo,ne mozes da ga upalis na kurblu,slini ulje,crko akomulator itd...(posto vidim da ipak hoces da odvojis lepe pare za njega)...

-odrzavanje za jedan cilindar je dzabe,menjas gume,plocice i vozis

-ova kubikaza ti omogucavas da otputujes i u inostranstvo,vikend do mora,obidjes Srbiju, a ne da se samo vezes da vozis po gradu,sigurnije ti je da vozis na nekom otvorenom putu i tako ucis nego da se guras sa idijotima po gradu i gledas kada ce neko da te ubije...

-brzina od 140km/h je i vise nego dovoljna za tebe ali taj motor mozes da vozis i 40 i da uzivas....imaces zelju sigurno da ga stisnes i vidis koliko moze da 'razvije' tako da ce te ovo zadrzati na vise nego dovoljnoj brzini za tebe

-to je motor koji PUNO OPRASTA..mislim da je ovo mozda i najvaznije...u krivini ces moci ako se zajebes i malo da kacos,cak i prednjom,to popije suspenzija i sve je ok...na tvrdjim motorima to nije bas tako,zajebao si se u krivini,mahinalno krenes da kocis a on se ispravi i kao strela produzava pravo...

mislim da sam ti naveo par razloga zasto uzeti enduro sa jednim cilindrom...

ako imas jos nesto da ti nije jasno pozovi ili posalji pm.

srecno i dobro dosao u svet oktanskih narkomana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Moje vidjenje:

 

1. Pocni sa do 500-600ccm jedan cilindar, ne vise. Bez obzira na svu paznju i zrelost, sa vecom kubikazom je pad u periodu ucenja i privikavanja gotovo neizbezan. Ne kazem da je manji motor ikakva garancija da nece biti pada, ali smatram da su sanse a to manje

 

2. Ne slazem se sa Komom da se "sa skutera pada a sa motora ne" ili kako to vec ispada, mislim da je voznja skutera (sa tockovima korektne velicine, a ima ih i sa 14icama) veoma korisna da shvatis kako funkcionise saobracaj iz perspektive motorcikliste. Sem toga, skuter ima variomat (ne menjas brzine) i obe kocnice su rucne ("logicnije je" ma pocetku) te stoga ti omogucava da se vise fokusiras na balans tela, ponasanje u voznji, osnovne manevre.. Korisno kada tek pocinjes! Dakle ako ti izleti prilika da kupis neki korektan skuter kubikaze 100-500ccm, mozes i to da uzmes, vozis sezonu a onda sledece godine predjes na nesto jace i sa menjacem. Tu je jedino problem sto ti za to treba A, pa svakako moras da polazes na motoru sa menjacem..

 

3. Slazem se da su enduro jednociindrasi od oko 600ccm najbolji izbor za prvi motor i za ucenje. Posebno bih preporucio sopstveni bajk :) - ako te interesuje vise, posalji mi PP

 

4. Sta god da uzmes, pamet u glavu i POLAKO SA GASOM

 

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
prvo pozdrav svima!!!

I voleo bih da mi odgovorite u koliko je to moguce' date='koji motor da kupim,posto sam apsolutni pocetnik!?

unapred hvala

Milos[/quote']

 

NIJEDAN! :shock: 8)

 

Prvo skuter ili ti moped! da se s`njim "izlomatas" prvo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja sam se lepo lomatao sa svojim prvencem Suzukijem DR350 enduro, i bio mu zahvalan sto pole svakog omlacivanja nista nije falilo ni meni ni motoru. (malo ispravim volan, zalepim plastiku, i cepaj)

Uzmi enduracu, neces pogresiti...

Ja moj enduro negujem, a kad budem imao pare, uzecu pored njega i jedan cucavac 750-1000 ccm za dalje i dosadne relacije po autoputu. I to imam dve opcije: Honda VFR800F-CR45, ili CBR1000F. Kraj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Moje vidjenje:

 

1. Pocni sa do 500-600ccm jedan cilindar' date=' ne vise....

2. Ne slazem se sa Komom da se "sa skutera pada a sa motora ne" ili kako to vec ispada, [b']mislim da je voznja skutera (sa tockovima korektne velicine, a ima ih i sa 14icama) veoma korisna da shvatis kako funkcionise saobracaj iz perspektive motorcikliste. Sem toga, skuter ima variomat (ne menjas brzine) i obe kocnice su rucne ("logicnije je" ma pocetku) te stoga ti omogucava da se vise fokusiras na balans tela, ponasanje u voznji, osnovne manevre[/b].. Korisno kada tek pocinjes!

 

..sve ti je recceno.

 

Moderni skuteri dobrih firmi su sa odlicnim kocnicama (ja sam na Yamahi 50ccm ispred taksiste usijao obe kocnice na 5m naglog kocenja ali sam ga zaustavio).

 

Znaci makar 2-3 meseca da ispucas pocetnicke gresske i prodjes najcesce opasnosti u saobracaju, nagla kocenja, cukanja, otklizavanja tocka na zebri, voznja sa saputnikom (tek malo kasnije kad si siguran), obilazenja, preticanja, penjanja na ivicnjak pod raznim uglovima, prelazak sa razlicitih terena (asfalt na npr sljunak) itd..i svasta jos o cemu nemozes ni da razmisljas kada si na 4 toccka....za to imas vremena do kraja leta i celu jesen (a ako mene slusas i celu zimu osim po ledu). :D

 

A onda kad se navezbass.... : Cope

uzecu pored njega i jedan cucavac 750-1000 ccm za dalje....
xexexe cucavac...smejem se vec pola sata ludaku nijedan:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

e pa u vezi skutera...dakle cinjenica je da se pada i sa motora ,to je svima jasno,ali sigurnost na skuteru i enduru uopste nije za raspravu a evo i primera...pre 2 nedelje krecem od trga ka slaviji i neki na skuteru se gura i hoce da me prestigne po svaku cenu...navlaci ga na 65 i sav se trese dok ja lagano se vozikam i gledam budalu koja se lozi...na raskrsnici ispred slavije krece pesak da prelazi ulicu ja LAGANO KOCIM i gledam lika koji je svestan da govno od skutera ne moze da stane a isto tako ni da ubrza i kupi coveka,baca ga u vis 3 metra,sve se razlece po ulici a ti stao 5m ispred i posmatras kao iz loze i naravno ukazujes pomoc posle toga....

dakle ako upadnes skuterom u rupu kojih u Beogradu ima dosta mislim da nece bas da ti se svidi...kod endura imas voliki hod viljuske i sve je jednostavnije kod voznje,mozes u namerno u rupu,preko lezeceg,na trotoar i greskom ako izlertis nije strano...posle 20 dana bice ti slab a o uzivanju kada ga malo oboris ili kada ti prokliza tocak van puta koje nece da oseti da i ne pricamo...isto se ne slazem da ce da pada sa motora,nemojte coveka da plasite,pad nastaje kada se opustis i kada nisi svestan koliko si dobar...ako imas tada malo srece ti se opametis i ne padnes a u suprotnom jebga,desava se i najboljima..

sto se tice brzina i menjanja nogom mislim da nije nikakav problem....moji prijatelji i ja smo svi poceli sa motorom sa brzinama i ne vidim zasto je to problem da nauci,i tako mora da polaze na motoru sa brzinama...brzo se uci a sigurnost je ista,u svakom slucaju ce uvek prvo da uhvati i stegne refleksno sve sto je na volano pa onda bolje da je malo mekse kao kod endura,da barem upije deo suspenzija nego da prokliza odmah prednji tocak i da se prospe ko voda...

koliko vidim covek je mnogo proveo na tockovima i zna sta se sve desava na putu i po meni je to najbitnije jer se opametis u kolima a ne na motoru...

kada sam pricao o skuterima mislio sam na male tockove i kubikaze do 100cc...veliki su druga prca ali i dalje ostajem pri tome da kada kupuje prvi motor da je bolje onaj koji moze da vozi i po sumi,van puta,livadama i isto tako da ga obara po asfaltu i putuje gde pozeli nego da se veze za ogranicene mogucnosti 'drumskog' bajka(jer nije probao drugo)...mislim da se retko ko zadrzao na skuteru a da ga nije prodao a ljudi su enduro poceli i vozili godinama...

dakle na motor sa brzinama i ako si normalan polako,enduro je preporuka jer oprasta i pruza dosta....ali i pored svega kupi ono sto cete ciniti srecnim kada sednes na njega,makar to bio i skuter jer je najbitnije kada das pare da uzivas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pre 2 godine i ja sam bio u slicnoj situaciji kao Milosh...

Naime sa svojih 36 godina odlucio sam da konacno uradim ono sto sam odavno zeleo , ali sticajem raznih okolnosti nisam uradio na vreme ( ma uostalom za prave stvari nikad nije kasno :P ) - DA KUPIM MOTOR !!!

I tako , sta cu , kako cu , razmisljah najpre u stilu ovih saveta koje dajete Miloshu... kao trebalo bi da pocnem od 125ccm...pa onda zamislim sebe , matoru konjinu , na tinejdzerskom motoru...ma bezveze !

Pa onda zamalo da kupim Virago250...pa opet razmislim : vozicu ga jednu sezonu i sta ? ...dosadice mi , i opet treba da se cimam , da prodajem taj motor , pa da jurim da kupim veci...opet bezveze !

 

I lepo odem u salon i narucim Yamahu XVS650 Drag Star... :D

He,he...kad sam ga doterao kuci , dosli drugari da vide(nisu bajkeri) , bilo je komentara u stilu : uuu , pa ti nisi normalan , pa kako ces da vozis ovo cudo... -Ma nista vi ne brinite , samo me gledajte :lol:

 

I evo 2 godine i 13 000km kasnije - siguran sam da nisam pogresio 8)

A pre toga nisam seo ni na Tomos...

 

P.S. - naravno ovo ne treba shvatiti kao savet...to je samo moje licno iskustvo... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

hm, vidim dosta odmerenih saveta za pocetnika. Procitao sam ovaj thread dvaput, pa se najzad usudjujem da postavim i ja neko pitanje: Koji motor bi meni preporucili?

 

Razmisljam o kupovini motora vec dobrih mesec dana, ali nikako da prodam auto i odvojim parice za motor. Kola moraju da se prodaju zbog finansijske pomoci mom burazeru koji kupuje stan. Tako da parica nemam puno - max 800e. Znam da nema puno toga za tu cifru. Trenutno mi je na pameti MZ 251 ili tako nesto. Nije puno ruzan a deluje kao solidan i jeftin motor koga dosta hvale.

Ono sto je jos karakteristicno za mene jeste da sam poprilicno "agresivan vozac" ali nikada ne guram preko svojih granica. Prvih 2 meseca po kupovini auta nikada nisam prelazio 2500rpm, a sada ga non-stop zakucavam na 6000rpm.

Takodje sam VRLO VRLO skoncentrisan dok vozim jer cenim zivot i auto (kako svoje tako i tudje). Ustvari voznja mi je verovatno najomiljenija stvar u zivotu (jos od kada sam bio klinac i vozio biciklu). Toliko volim da se vozikam da sam za nekih 15 meseci koliko imam kola presao nekih 25.000 samo u Beogradu - vecinu toga bez ikakvog cilja - samo spartajuci ulicama i putevima oko Beograda :)

 

Eto i sada idem u nocnu voznju (moju omiljenu jer tada nema nikoga) iako je 3 ujutru, a u 9 idem na posao.

 

Upravo me zbog te moje ljubavi ka vozikanju motori mnogo privlace - jer pruzaju veliko zadovoljstvo a ne samo masinu koja prevozi od A do B.

 

Imam jedno 100kg, a visok sam nekih 187cm.

 

Izvinite na dugackom postu i hvala unapred za savete :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kupi dobar polovan skuter za te pare a kad uzmes jos makar 2000 eur idi u swabiju i dovezi sebi ljudski motor, osim ako nemas foru da na lizu ili kredu uzmes novu kawu er6, er5 ili kle500, jer ces biti zadovoljan a korektni su motori. Posle prodas er predjes na Z i super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

MZ251 bi ti bilo super resenje za neko vreme. Mogao bi da polazes za A kategoriju (ako vec nemas) na njemu, a mogao bi i da se poprilicno vozikas jer taj bajk sasvim pristojno ide.

 

E sad, veliko je pitanje moze li se naci takav MZ u dobrom stanju. Nadam se da moze, treba pretresti oglase i malo izguliti djonove, ali sta je tu je.

 

Mislim da je MZ ipak bolja solucija od skutera iz vise razloga. Prvi je da ces izvezbati menjac na njemu, sto nije neka extra krupna stvar, al opet nije lose da ti to pre udje pod kozu nego kasnije. Druga dobra stvar je polaganje za A, koje ne mozes odraditi na skuteru.

 

Nije losa ni varijanta sa skuterom, al meni MZ ipak deluje kao bolje resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mislim da je scooter ipak bolje rjesenje od MZ-a. Danasnji skuteri, SVI imaju 137 puta bolju ciklistiku od MZ-a, siguran sam i da vecina bolje i koci. Mislim da je za pocetnika najvaznije kocenje i balans. I scooter je bas i dobar zbog toga sto covjek u pocetku moze da se koncentrise na gore navedeno bez da mu stvar donekle komplikuju mjenjac i kvacilo, to je najmanji problem za savladati kada se vec ovo zna...

Jave, MZ-ovi, Tomosi i slicno su po meni vise opasnost nego nesto za ucenje. Covjece, danasnji skuteri imaju diskove i naprijed i nazad, USD viljuske, tockove od 14 cola, neki cak i zavrsni prenos preko lanca... Mislim da definitivno treba da se odustane od ovih dvotaktnih sklopocija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Hej, nemojte da mi vredjate MZ , Jawu ili Tomosa.. :) ..Bio sam ponosni vlasnik svih , i odneli su me na podosta lepih mesta. :) A ima ih jos dosta ovde na forumu koji ih jos uvek voze ili zato sto ih vole ili zato sto ne mogu sebi priustiti nesto bolje. Ne moze svako da da 3-4 hiljade eura za motor. Neko ne moze ni 500. I moze da se uziva u voznji istih. I ja bih rado kupio motor za 10000€ ali kad NEMAM te pare!

BTW, i ne znam zasto bi predstavljale vecu opasnost od neke zujalice ili skutera...

Znam lika koji je obisao Evropu od Stokholma do Istambula na Jawi TS350 a ima i likova koji su posetili Moskvu na ETZ251, a bilo je prosle godine u novinama da je lik negde iz Vojvodine bio na Tomosu Colibri u Francuskoj i vratio se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

I dalje se pitam sta ce mi jaci motor od MZ 251...

Imao ga voziko se ko lud, odrzavanje dzabalesku, malo se nekada isprljas, ali se to zove motocikl, a ne zove se skuter, i kad krenes na dalju voznj mozes lepo da vozis, a da nisi kao na WC solji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja