Jump to content

Moto Zajednica

UPOZORENJE!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

 

  Danas sam se provozao na relaciji Užice Čačak i nazad...  u povratku je već padao mrak,

  ispred samog tunela gde je skretanje prema Lučanima i Guči pri brzini od 130km/h  naleteh na

  neosvetljen traktor...  Jaka nepregledna desna krivina ulazi u tunel  tako da sam na nekih 30m

  primetio obrise "nečega" što se ispostavilo da je traktor sa prikolicom naravno ne osvetljen...

  A traktorista...  izašao pored kabine i nešto čeprka... :o  Imao sam vremena da stisnem prednju

  kočnicu i pređem na levu traku pošto je on zauzeo desnu do linije... i naravno pomolim se svemogućem

  da niko ne naiđe iz suprotnog smera... Imao sam sreće i pored velikih gužvi vozila koja se vraćaju

  sa Zlatibora ionako tesna magistrala kao da je zastala za trenutak i pustila me da se vratim u svoju

  traku da bi na izlasku iz tunela naleteo na nepreglednu  kolonu vozila...

      Znam da će sada mnogi da kažu da je to prebrza i riskantna vožnja za takvo mesto...

  Ali isto tako znam da ni sa 80km/h ne bi mogli drugačije da odreagujete...

  Da je bar postavio trokut dobilo bi se na zaustavnom putu i smanjio rizik... ovako...  >:(

  Prerastao sam ideju da bih mogao vaspitno da "ispljeskam" traktoristu...

  Gledao sam usput da prijavim prvoj saobraćajnoj patroli ali njih nigde nema kada treba...

  Tako da sam odlučio kad me već nema u "crnoj hronici" da skrenem pažnju svima koji

  nameravaju da se provozaju van gradskog područja...

POČELI SU JESENJI RATARSKI RADOVI PAZITE NA NEOSVETLJENE POLJOPRIVREDNE MAŠINE...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Drago mi je da si prosao bez posledica, danas su po Banatu nama iskakali traktoristi na sve strane, al pri manjoj brzini lakse se spasava zivot ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Traktorima kombajnima je u Srbiji zabranjeno da koriste svetla :D :D :D Jbg, drago mi je da se dobro završilo , moglo je i mnogo gore, Djeneral i ja juče išli da se provozamo do Vukovara prvo nam kod Suseka izleti na put lik sa JCB-om i još bi da se raspravlja . Ja ga nažalost nisam čuo, pa me Djeneral zaustavi par km dalje pa se vratim i lik odma izgubi volju za raspravom i poče da se izvinjava a par desetina km dalje naletimo na scenu gde baja istovaruje kombajn u po puta i zauzme obe trake na kratkom pravcu iza brze leve krivine .. šta reći.... idioti su pušteni u saobraćaj , pažnje nikad dosta.  

 

post-2283-12879007080754_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ovo je dobra tema, ali sad bih voleo da cujem one koji se redovno ukljucuju u teme da kritikuju voznju kolega motociklista. Da vidimo sta oni imaju da kazu i kakvi su njihovi predlozi za resavanje ovakvih problema? Posto su mnogo puta iznosili ideje kako da se zakonskim merama brutalno sankcionisu motociklisti.

 

Za ovu situaciju sa slike sa kombajnom i kamionom da nisam nenasilan covek, predlozio bih, ucesnike na kolac pa zapaliti.

 

Posto sam za mir u svetu i toleranciju ja bih ovo okarakterisao kao organizovani kriminal, zlocinacko udruzivanje, zlocin protiv covecnosti i krsenje obicaja i pravila rata. U skladu sa tim bi i trebali da dobiju odgovarajuce sankcije, tj da se ne posalju u zatvor nego na prinudni rad do kraja zivota, da bi tim radom izdrzavali porodicu nekog nastradalog u nesreci koju su izazvali ili da se taj novac uplacuje nekoj decijoj ustanovi ako nisu stigli da izazovu nesrecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ja moram da se nadovežem...stvarno je u ovo doba godine JAKO opasno voziti se "seoskim" putevima jer traktora i kombajna ima na gomile a po pravilu nijednom ne rade zadnja svetla. Što kaže Squirel, gomilu puta mi se samo učini da sam nešto video na putu, vidim neku siluetu pa za svaki slučaj počnem da kočim i onda se ispostavi da šugavi traktor sa prikolicom klapata po putu sa čitavih 10 na sat  >:( A o blatu koje seju po krivinama da ne govorim.

Inače, situacija od subote i vožnje sa Grofom do Vukovara...pa Grof je malo skratio priču  ::)

Prvo smo išli iza dva automobila kada je onaj prvi primetio prijateljicu na autobuskoj stanici u vukojebini pa je seo na kočnicu...jedva smo ga izbegli ali recimo da je situacija bila 40% opasna. Posle par kilometara nam je usred krivine pri naših 80kmh izleteo gorenavedeni JCB ili lepo rečeno buldožer pa smo kočili kao manijaci...opasnost u ovoj situaciji 80%. Pri tom je idiot u kolima iz pratnje počeo da viče "majstoru" da nas zgazi jer mu je pun k****, kako kaže, divljaka na putu. Ja sam se malo svadjao a onda sam u afektu bukvalno doleteo do Grofa koji je nastavio put, pa sam ga naterao da se vratimo i "popričamo" sa lafom koji bi da nas gazi. Međutim, laf se izduvao pa je odjednom postao fin i izvinjavao se  >:( Usput smo saznali od lafa dve bitne stvari...da Grofov motor može da stane sa 80kmh do 0kmh za tri metra i da ono sranje od buldožera košta 108000eura  ::) U Suseku smo naleteli na krave na putu koje su bile vrlo potresene našim prisustvom...opasnost 20% od čega 10% ide na to što sam umirao od smeha svo vreme. I na kraju situacija sa slike...opasnost 40% ali samo zato što smo već očekivali invaziju traktora, kombajna i buldožera sa sve kravama za volanom pa smo vozili opreznije  ::)

E da, sve ovo se izdešavalo za neverovatnih 10 km puta  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ovo je dobra tema, ali sad bih voleo da cujem one koji se redovno ukljucuju u teme da kritikuju voznju kolega motociklista. Da vidimo sta oni imaju da kazu i kakvi su njihovi predlozi za resavanje ovakvih problema? Posto su mnogo puta iznosili ideje kako da se zakonskim merama brutalno sankcionisu motociklisti.

 

To je bar lako, rešenja ovakvih problema će ti ponuditi svaki bajker (kolac, robija, oduzimanje vozila, biće tu sigurno još ideja), a samokritika je ipak malo teži posao ;)

 

 

Prica mog zivota... Mislim da si me potpuno pogresno razumeo. Evo pojasnio sam malo. Mene bas zanima misljnje onih kojima je uvek brzina kriva za sve, i uopste nisam ocekivao odgovore tipa poziv na nasilje, vec predloge kako to civilizovano resiti. Ako motoristi treba oduzeti vozilo zbog prebrze voznje sta uraditi vozacu kombajna sa slike?

 

Sto se samokritike tice ona treba da postoji tamo gde joj ima mesta, na ovoj slici sa kamionom i kombajnom (o kojoj sam govorio) ja nevidim mesta za samokritiku bilo kog motocikliste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ako motoristi treba oduzeti vozilo zbog prebrze voznje sta uraditi vozacu kombajna sa slike?

 

Oduzeti i kombajn, i komšijin kamion, i njivu pored puta... pa nek sadi detelinu u saksiji.

 

Svidja mi se nacin na koji razmisljas.

 

Da cujemo i ostale, ajde ljudi ne stidite se da date misljenje! Mnogo je bolje ovde da diskutujemo preventivno i nalazimo konstruktivna resenja, nego da diskutujemo u crnoj hronici, gde je kasno za resenja i ostaju nam samo zakljucci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

;D ;D da stavi trougao kazes?

KOJI TROUGAO?

mozda bi ga i stavio kad bi ga imao

 

Ma imaju oni svu opremu, ali se plase da im neko "ne isteti" trougao na putu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

 

 

Jedini ispravan način je  apelovati na ministra saobraćaja da uvede kontrolu poljoprivrednih vozila

barem na sedam dana... i ne moraju puno da ih kažnjavaju neka to budu kazne od po par hiljada

taman koliko i košta sva neispravna struja (verovatno) i narvno da ih isključi iz saobraćaja dok se

sve ne dovede u red...

        Da je to urađeno na početku jesenje sezone ovakvi slučajevi bi bili sporadični i "crna hronika" praznija...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Upravo sam se vratio iz Kragujevca, odvezao sam motor kod Nese na servis. Naravno na putu prema KG, isekao me je traktor koji nije ni dao zmigavac da skrece, daj Boze i da ga ima. Jos kad sam ga pogledao i pokazao rukom u fazonu sta to radi, jos on meni kaze u fazonu sta je bilo!!! :o ???

Posle toga kombi krece u preticanje, a ja vec u preticanju. Jedva sam prosao da me ne izgura. Tip je samo slegao ramenima, kao jebiga nisam te video...

Jesenje voznje jesu predivne ali opasnost vreba sa svih strana. To je onaj kraj sezone o kome se tako puno prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ne znam u čemu je problem kada se kritikuje bilo ko ko se ponaša kao kreten u saobraćaju.... bajker, pešak, vozač kombajna (koji ne znam šta radi u saobraćaju)... dakle, sprovodjenje zakona je jedino što rešava stvar, nema tu "a sta cemo sa ovim ili onim problemom"... tu vec ne moze biti reci o edukaciji, samo kaznjavanje. Nikakva filozofija, mada se može napraviti i od toga, kao i od svega ostalog  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: SABAC

batina je izasla iz raja. samo prebiti g...a. da vise ne pomisle da sednu za volan ili vec sta je unutra. Siguran sam da ce se tako spasti bar jedan zivot od ovih imbecila .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza
Oduzeti i kombajn, i komšijin kamion, i njivu pored puta... pa nek sadi detelinu u saksiji.

Podržavam u potpunosti !

batina je izasla iz raja. samo prebiti g...a. da vise ne pomisle da sednu za volan ili vec sta je unutra. Siguran sam da ce se tako spasti bar jedan zivot od ovih imbecila

Jbg nemogu da bijem čoveka koji mi se izvinjava , godine bavljenja sportom su mi to usadile , ali kad je i malo bezobrazan......louisu hvala na rukavicama sa ojačanjima i mami i tati na 100kg žive vage  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Meni se pre dve godine desilo sledece: Isao sam preko Rumenke i Kisaca ka Zmajevu (opstina Vrbas). Oktobar, negde oko 10:30 uvece.... Isao sam prema Zmajevu, prav put jedno 2 kilometra. Ucinilo mi se da je ispred mene neka rupa i predjoh u levu traku (mrak, vidim nema nikoga..). U tom momentu sam samo krajickom oka video da nesto promace pored mene, sa moje desne strane. Vratim se ja u svoju traku i stadoh. Izadjem iz kola i sacekam, kad dolazi traktor, BEZ FAROVA, BEZ ZADNJIH SVETALA!!!! I sta da mu radim? Prebijem? Zapalim traktor?! Ludaci....

 

Mislim da bi bilo dovoljno da policija revnosnije radi svoj posao i da ih kontrolise non stop. A kazne da budu ogromne. Kad shvate da je jeftinije kupiti 5 metara zice i jednu sijalicu za prikolicu, nego da plate ogromnu kaznu, svima ce biti lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Sredstva javnog informisanja su cudo. Njihov uticaj na javnost je ogroman. A sta vidjamo na tv-u i novinama skoro svakodnevno? Motorista kriv za ovo, motorista kriv za ono, brzo vozio, blablabla...

 

I kada obican covek to gleda/cita skoro svakog dana, prva asocijacija kada vidi motoristu je: evo ga manijak na motoru. Obicnom coveku je usadjena misao da su motoristi uvek! krivi za sve. I odmah daje sebi za pravo da kritikuje motoristu u svakoj situaciji. I kada ja pokazem nekoj budali: gde ces, on odmah reaguje u fazonu: sta ces bre! Vi ste uvek krivi...

 

Mislim da je sada cak i losija sitacija nego pre.

 

Kada tom uticaju dodate nekulturu, bahatost, ljubomoru, dobija se vrlo losa situacija za nas  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja