Jump to content

Moto Zajednica

Trese korman na Beverly cruiseru 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

    Molim za savet, presao sam 2500 km na pomenutom skuteru i odjednom je poceo kad pustim korman da se trese ceo. U servisu su mi rekli da su imali takve slucajeve, da su sve pokusavali i da su iz pjadja imali odgovor da preporuce vozacima "da ne pustaju korman"!!??Da li je moguce da mi nece uvaziti to u garanciju??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

    Molim za savet, presao sam 2500 km na pomenutom skuteru i odjednom je poceo kad pustim korman da se trese ceo. U servisu su mi rekli da su imali takve slucajeve, da su sve pokusavali i da su iz pjadja imali odgovor da preporuce vozacima "da ne pustaju korman"!!??Da li je moguce da mi nece uvaziti to u garanciju??

 

Deshava se...Beverlic ima livene felne a ulice su pune rupa,tako da....ne sekiraj se i vozi!

 

Mozzda samo da odesh na balansiranje prednjeg tochka i gotova stvar!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Hvala na odgovoru, gde mogu da uradim balansiranje?

 

Kod balanseriste  ;D

 

Salim se, idi do nekog vulkanizera pa pitaj, ne balansira svaki tocak od motora. imas posle Pancevackog mosta kod "Tadica".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Oce da trese i ako si stavio kofer ili vizir koje mozda do tada nisi imao,moze da bude i ne adekvatan pritisak u gumama, kriva zadnja felna,lezajevi........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Jako je bitno na kojoj brzini trese. Ako trese na malim brzinama moguće da ti je deformisana gumak, ako trese na 80 na sat moguće da ti viljuška pravi problem. Uglavnom neznam kod kojeg si majstora bio , ali ako nezna razlog trešenja, onda i nije neki ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Generalno u Srbiji se svi prave blesavi kad je u pitanju garancija,a za takvu bolest postoji vrlo efikasan lek i zove se trzisna inspekcija >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

hoce da trese i ako ima lufta u volanu, meni su bili nastaftani lezajevi, pa su stvarali probl, iako je nova gume, i balansirana,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma beverlly, mora to tako. :)

Meni se desavalo da mi tako malo trese, razlog je bio kriva prednja guma. Gadjao sam jedno 2-3 puta onako bas dobro u rupu, a i vozio je po makadamu i valjda zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, hvala na odgovorima, sutra ga ostavljam u servisu dok ga ne srede ili cu ljubazno zamoliti za novi primerak istog. A za trzisnu inspekciju se slazem, odlicna ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Resio sam problem, mada ne uz pomoc Pontedere. Nasao mi prijatelj servisere na C.krstu gde su mi zamenili tegove na krajevima kormana i sad ne treseeeeeee. Moj zivot ponovo ima smisao.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Resio sam problem, mada ne uz pomoc Pontedere. Nasao mi prijatelj servisere na C.krstu gde su mi zamenili tegove na krajevima kormana i sad ne treseeeeeee. Moj zivot ponovo ima smisao.... :D

 

Dobro je sto su ti zamenili tegove, medjutim, nemora da znaci da je problem resen.  Ja bih da sam na tvom mestu uradio sledece i uopste nije skupo a glava neboli.

 

Pregledaj dobro prednju gumu i proveri kako je istrosena.  Znam da je presla samo 2500km ali ponekad je i to dovoljno.  Takodje odnesi tocak na balansiranje i dok balansiraju, pregledaj kakvog je guma oblika tj da li se simetricno okrece, moguce je da gume nelezi dobro da je malo deformisana sto se neda videti golim okom ali kada se tocak balansira lako je primetiti u kom je stanju guma. 

Takodje proveri sve srafove i dotegni ako je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja