Jump to content

Moto Zajednica

Dobar dan dobri ljudi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Imao sam priliku da prevezem upravo ovog GPZ-a skoro 200km, od Tonija do Bg-a. Zanimljiv motor, pogotovo za tu svoju klasu. Dosta je povozan, lepo prati sve što zamisliš.

Ono što mi je bilo zanimljivo, zaštita od vetra nije ništa specijalno, ali nema tih nekih neprijatnih turbulencija u predelu kacige, čak i na većim brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4429 postova
16 minutes ago, Rik said:

Imao sam priliku da prevezem upravo ovog GPZ-a skoro 200km, od Tonija do Bg-a. Zanimljiv motor, pogotovo za tu svoju klasu. Dosta je povozan, lepo prati sve što zamisliš.

Ono što mi je bilo zanimljivo, zaštita od vetra nije ništa specijalno, ali nema tih nekih neprijatnih turbulencija u predelu kacige, čak i na većim brzinama.

Jeste, s obzirom na godine, povozan, lagan itd...
Primetio sam da nisi preterano zadovoljan kocnicama, prelaskom sa diverzije vrv :) ali jedan disk, fabricki ne bas sjajne a bukvalno sam sve zamenio sta se moglo zameniti. Mislim da ima jos malo zarobljenog vazduha negde u sistemu, mozda gore kod master cilindra, pa ako imate nekoga sa strpljenjem i znanjem izluftirajte. Kada se stavi ziptie oko poluge i pusti da prenoci tako, ujutru bude kao kamen i koci odlicno. To drzi neko vreme ali malo popusti posle odredjenog vremena. Mislim da ima jos malo vazduha u sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Kočenje je drugačije, tražilo je malo privikavanja. Generalno je dobro, a probamo da sredimo i taj vazduh ukoliko ga ima pa da bude još bolje.

Sve u svemu, pozitivni utisci. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500S
pre 7 minuta, Motorcyclist je napisao:

Jeste, s obzirom na godine, povozan, lagan itd...
Primetio sam da nisi preterano zadovoljan kocnicama, prelaskom sa diverzije vrv :) ali jedan disk, fabricki ne bas sjajne a bukvalno sam sve zamenio sta se moglo zameniti. Mislim da ima jos malo zarobljenog vazduha negde u sistemu, mozda gore kod master cilindra, pa ako imate nekoga sa strpljenjem i znanjem izluftirajte. Kada se stavi ziptie oko poluge i pusti da prenoci tako, ujutru bude kao kamen i koci odlicno. To drzi neko vreme ali malo popusti posle odredjenog vremena. Mislim da ima jos malo vazduha u sistemu.

Buduci da mi je prvi motor, vozio sam ga malo cim smo ga dovezli u BG i kocnice rade sasvim normalno, e sad pozabavicu se malo time, sto da ne :D

PS: Nije nam radila pozicija do Beograda, fantom na autoputu :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4429 postova
1 minute ago, vwu said:

Buduci da mi je prvi motor, vozio sam ga malo cim smo ga dovezli u BG i kocnice rade sasvim normalno, e sad pozabavicu se malo time, sto da ne :D

PS: Nije nam radila pozicija do Beograda, fantom na autoputu :D

 

Mene je pre 2 godine zezalo nakon zime, a dan pre sam ga detaljno prao. Resio sam sa malo wd i kontakt spreja ispod sedista kada se skine pa na repu gde su sijalice. Pretpostavljam da je ili oksidacija, prasina ili nesto slicno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500S
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Mene je pre 2 godine zezalo nakon zime, a dan pre sam ga detaljno prao. Resio sam sa malo wd i kontakt spreja ispod sedista kada se skine pa na repu gde su sijalice. Pretpostavljam da je ili oksidacija, prasina ili nesto slicno. 

Ma radi stop svetlo, otislo vlakno na sijalici garant, vidzajnas smoke :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja